Ma Wear AS
Org.nr 922712972
Om Ma Wear AS
Ma Wear AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Fredrikstad, Østfold. Selskapet er registrert i bransjen Detaljhandel med klær. Virksomheten ble stiftet i 2019 og har vært i drift i 7 år. Anja Løkke er styrets leder. I 2025 hadde Ma Wear AS en omsetning på 349 572 kr, en nedgang på 25 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 63 194 kr. Egenkapitalen var −118 147 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Anja Løkke med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 100 innen detaljhandel med klær i Fredrikstad, og ett av 5 459 i Norge. Det er eldre enn 60 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (53 %).
Aktivitet
Postordre-/internetthandel med tekstiler, utstyrsvarer, klær, skotøy, reiseeffekter og lærvarer.
Formål
Salg og produksjon av klær og annet som naturlig faller sammen med dette. Selskapet skal også kunne eie - helt eller delvis - eller delta i selskaper eller næringsforetak som driver annen virksomhet.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 349 572 kr | 108 012 kr | 63 194 kr | 754 209 kr | −118 147 kr | 872 357 kr |
| 2024 | 466 836 kr | 50 394 kr | 9 959 kr | 622 364 kr | −181 342 kr | 803 706 kr |
| 2023 | 90 324 kr | −35 882 kr | −41 028 kr | 493 416 kr | −191 300 kr | 684 717 kr |
| 2022 | 0 kr | −29 765 kr | −29 764 kr | 2 023 kr | −150 273 kr | 152 296 kr |
| 2021 | 0 kr | −38 888 kr | −39 317 kr | 4 858 kr | −120 509 kr | 125 367 kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 utgjorde bankinnskudd og kontanter om lag 28 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
Roller og styre3
Styre
2Sist endret 05.02.2026Regnskapsfører
1Sist endret 04.02.2025Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Anja Løkke | Person | Ordinære aksjer | 50.0 % | 15 |
| Malin Kringlåk Ravin Strid | Person | Ordinære aksjer | 50.0 % | 15 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Ma Wear AS | BEDR | Detaljhandel med klær | Fredrikstad | − |
Kunngjøringer10
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 11.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 22.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.9.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.10.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
| 7.5.2019 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | -15,7 % | 34,6 % |
| Likviditetsgrad | 2,18 | 1,71 |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Immaterielle rettigheter
Ma Wear AS har 2 varemerker registrert eller søkt hos Patentstyret.
| Tittel | Søknadsnr. | Reg.nr. | Status | Utløp |
|---|---|---|---|---|
| (uten tittel) ↗ | 201906956 | 304287 | Registrert | 22.5.2029 |
| REWARD ↗ | 201906957 | 304288 | Registrert | 22.5.2029 |
Kilde: Patentstyret
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Ma Wear AS
Hvor stor er bransjen Ma Wear AS tilhører?
Ma Wear AS er ett av 100 selskaper innen detaljhandel med klær i Fredrikstad, og ett av 5 459 på landsbasis.
Hvor lenge har Ma Wear AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Ma Wear AS ble etablert i 2019 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 60 % av selskapene i bransjen.
Hva er statusen til Ma Wear AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Ma Wear AS i Brønnøysundregistrene.
Hvilke eiere står bak Ma Wear AS?
Største aksjonær i Ma Wear AS er Anja Løkke med 50 % av aksjene, fulgt av Malin Kringlåk Ravin Strid (50 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva omsatte Ma Wear AS for i 2025?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 349 572 kr, ned 25 % fra 2024. Egenkapitalen var −118 147 kr ved årsslutt.
Hvor lønnsom er driften i Ma Wear AS?
Driftsresultatet for 2025 var 108 012 kr. Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor solid er økonomien i Ma Wear AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Ma Wear AS økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Eier Ma Wear AS patenter eller varemerker?
Ma Wear AS har 2 varemerker registrert hos Patentstyret.
Er Ma Wear AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2023. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Hvilken regnskapsfører bruker Ma Wear AS?
I Enhetsregisteret er Ma Wear AS registrert med regnskapsfører Magnar Nilsen Consulting AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Østfold
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.