Lyse Netter AS
- Omsetning
- 332 237
- +40,8 %
- Resultat
- 105 976
- +96,4 %
Om Lyse Netter AS
Lyse Netter AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Vågan, Nordland. Selskapet er registrert i bransjen Utøvende kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet innenfor musikk. Virksomheten ble stiftet i 2019 og har vært i drift i 7 år. Endre Myreng Harnes er styrets leder. I 2025 hadde Lyse Netter AS en omsetning på 332 237 kr, en økning på 41 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 105 976 kr. Egenkapitalen var 311 884 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Holding Harnes AS med 20 % av aksjene. Selskapet er ett av 49 innen utøvende kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet innenfor musikk i Vågan, og ett av 29 834 i Norge. Det ble etablert samme år som 1 561 andre selskaper i bransjen. Bare 2 % av selskapene i bransjen har samme selskapsform.
Aktivitet og formål
Håndtere økonomien rundt bandet Lyse Netter, konserthonorarer, inntekter rundt salg av musikk og merchandise.
API og MCPGET /company/922655707
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922655707" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922655707",
"name": "LYSE NETTER AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "90.201",
"nace_desc": "Utøvende kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet innenfor musikk",
"employees": null,
"address": { "municipality": "VÅGAN", "county": "NORDLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "922655707" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Lyse Netter AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Lyse Netter AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Lyse Netter AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +40,8 % fra 2024 · +29,6 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 332 237 kr | 135 801 kr | 105 976 kr | 359 643 kr | 311 884 kr | 47 759 kr |
| 2024 | 235 975 kr | 68 079 kr | 53 949 kr | 222 599 kr | 205 907 kr | 16 692 kr |
| 2023 | 422 741 kr | −8 543 kr | −8 376 kr | 164 250 kr | 151 959 kr | 12 291 kr |
| 2022 | 674 075 kr | 61 979 kr | 48 695 kr | 234 675 kr | 160 335 kr | 74 340 kr |
| 2021 | 256 287 kr | −13 888 kr | −13 880 kr | 90 619 kr | 111 639 kr | 48 980 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIBankinnskudd og kontanter utgjorde om lag 40 prosent av eiendelene ved utgangen av 2025, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 28 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/922655707/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922655707/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922655707",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 332237, "operating_profit": 135801, "net_profit": 105976, "equity": 311884, … },
{ "year": 2024, "revenue": 235975, "operating_profit": 68079, "net_profit": 53949, "equity": 205907, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "922655707" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Lyse Netter AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Lyse Netter AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Lyse Netter AS fra 2024 til 2025?
Roller og styre5
Styre
5Sist endret 23.04.2019API og MCPGET /company/922655707/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922655707/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922655707",
"roles": [
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "922655707" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Lyse Netter AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Lyse Netter AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Holding Harnes AS | Selskap | Ordinære aksjer | 20,0 % | 10 000 |
| Isak Falch Alsos | Person | Ordinære aksjer | 20,0 % | 10 000 |
| Lars Haug Nilsen | Person | Ordinære aksjer | 20,0 % | 10 000 |
| Øystein Falch Alsos | Person | Ordinære aksjer | 20,0 % | 10 000 |
| Sverre Tollefsen Laupstad | Person | Ordinære aksjer | 20,0 % | 10 000 |
5 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/922655707/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922655707/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922655707",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "HOLDING HARNES AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 20, "year": 2025, … },
…
],
"total": 5
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "922655707" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Lyse Netter AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Lyse Netter AS eier Holding Harnes AS, og hvem eier resten?
Hvem er de fem største aksjonærene i Lyse Netter AS?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Lyse Netter AS | BEDR | Utøvende kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet innenfor musikk | Vågan | − |
Kunngjøringer8
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 11.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.8.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.10.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.4.2019 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/922655707/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922655707/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922655707",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-11", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-16", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "922655707" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Lyse Netter AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Lyse Netter AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Lyse Netter AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+Endre Myreng Harnes(Styrets leder)−Endre Thesen Harnes(Styrets leder)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 86,7 % | 67,2 % |
| Likviditetsgrad | 6,67 | 2,23 |
| Gjeldsgrad | 0,15 | 0,28 |
| Egenkapitalrentabilitet | 34,0 % | 9,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/922655707/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922655707/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922655707",
"nace_code": "90.201",
"industry_count": 974,
"revenue": { "value": 332237, "percentile": 0.486 },
"operating_margin": { "value": 0.4087, "percentile": 0.854 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "922655707" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Lyse Netter AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Lyse Netter AS blant de største selskapene innen utøvende kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet innenfor musikk?
Hvor solid er Lyse Netter AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Lyse Netter AS
Hvor stor er bransjen Lyse Netter AS tilhører?
Lyse Netter AS er ett av 49 selskaper innen utøvende kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet innenfor musikk i Vågan, og ett av 29 834 på landsbasis.
Hvor lenge har Lyse Netter AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Lyse Netter AS ble etablert i 2019 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 38 % av selskapene i bransjen.
Er Lyse Netter AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Lyse Netter AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem er største aksjonær i Lyse Netter AS?
Største aksjonær i Lyse Netter AS er Holding Harnes AS med 20 % av aksjene, fulgt av Isak Falch Alsos (20 %) og Lars Haug Nilsen (20 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva omsatte Lyse Netter AS for i 2025?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 332 237 kr, opp 41 % fra 2024. Egenkapitalen var 311 884 kr ved årsslutt.
Hvor lønnsom er driften i Lyse Netter AS?
Driftsresultatet for 2025 var 135 801 kr. Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor mye egenkapital har Lyse Netter AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Lyse Netter AS en egenkapital på 311 884 kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 86,7 %.
Hvor solid er økonomien i Lyse Netter AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Lyse Netter AS økonomisk helse-vurderingen B (Solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Hvor holder Lyse Netter AS til?
Lyse Netter AS holder til i Meyerbakken 17, 8300, SVOLVÆR, i Vågan kommune i Nordland.
Er Lyse Netter AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2020. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Nordland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.