B-M Invest AS
- Omsetning
- 0
- 2025
- Resultat
- −30 590
- 7 års regnskap
Om B-M Invest AS
B-M Invest AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Bømlo, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Grunnarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2019 og har vært i drift i 7 år. Lars Lønning er styrets leder. I 2025 hadde B-M Invest AS en omsetning på 0 kr. Selskapet endte året med et underskudd på 30 590 kr. Egenkapitalen var 3,54 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Lars Lønning med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 30 innen grunnarbeid i Bømlo, og ett av 12 733 i Norge. Det ble etablert samme år som 571 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet
Investering i andre virksomheter, samt det som naturlig står i forbindelse med dette.
Formål
Investere i andre virksomheter, samt det som naturlig står i forbindelse med dette.
API og MCPGET /company/922652791
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922652791" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922652791",
"name": "B-M INVEST AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "43.120",
"nace_desc": "Grunnarbeid",
"employees": null,
"address": { "municipality": "BØMLO", "county": "VESTLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "922652791" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over B-M Invest AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er B-M Invest AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble B-M Invest AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 kr | −25 116 kr | −30 590 kr | 15,66 mill kr | 3,54 mill kr | 12,12 mill kr |
| 2024 | 0 kr | −61 591 kr | −61 498 kr | 15,75 mill kr | 3,52 mill kr | 12,23 mill kr |
| 2023 | 0 kr | −47 791 kr | −219 654 kr | 15,69 mill kr | 3,52 mill kr | 12,17 mill kr |
| 2022 | 0 kr | −54 713 kr | −584 126 kr | 15,98 mill kr | 3,74 mill kr | 12,24 mill kr |
| 2021 | 0 kr | −36 509 kr | −200 020 kr | 15,61 mill kr | 3,74 mill kr | 11,87 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIRegnskapet for 2025 inneholder konsernbidrag.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.
- Til gode hos konsernselskaper
- 300 000 kr (2 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 12 mill kr (77 % av balansen)
API og MCPGET /company/922652791/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922652791/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922652791",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 0, "operating_profit": -25116, "net_profit": -30590, "equity": 3538995, … },
{ "year": 2024, "revenue": 0, "operating_profit": -61591, "net_profit": -61498, "equity": 3519585, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "922652791" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til B-M Invest AS i 2025?
Hvor stort underskudd hadde B-M Invest AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til B-M Invest AS de siste årene.
Roller og styre4
Styre
2Sist endret 23.04.2019Regnskapsfører
1Sist endret 30.04.2019Revisor
1Sist endret 27.11.2025API og MCPGET /company/922652791/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922652791/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922652791",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "922652791" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer B-M Invest AS?
Hvem er regnskapsfører for B-M Invest AS?
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har B-M Invest AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Lars Lønning | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 100 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/922652791/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922652791/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922652791",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "922652791" })Spør AI-assistenten
Hvem eier B-M Invest AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor mange aksjonærer har B-M Invest AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Datterselskaper av B-M Invest AS
4 selskaperAPI og MCPGET /company/922652791/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922652791/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922652791",
"chain": [
{ "org_no": "922652791", "owner_pct": null, … }
],
"subsidiaries_total": 4,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "922652791" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har B-M Invest AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Kunngjøringer14
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 25.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.11.2025 | Revisor ↗ |
| 5.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.9.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.9.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.9.2021 | Forretningsadresse ↗ |
| 3.8.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.1.2020 | Kapital ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/922652791/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922652791/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922652791",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-25", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-11-27", "type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "922652791" })Spør AI-assistenten
Når leverte B-M Invest AS sist godkjent årsregnskap?
Har B-M Invest AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hva er de siste kunngjøringene for B-M Invest AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 22,6 % | 41,9 % |
| Likviditetsgrad | 0,03 | 1,55 |
| Gjeldsgrad | 3,42 | 0,96 |
| Egenkapitalrentabilitet | -0,9 % | 8,6 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/922652791/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922652791/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922652791",
"nace_code": "43.120",
"industry_count": 5797,
"revenue": { "value": 0, "percentile": 0.0017 },
"operating_margin": null,
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "922652791" })Spør AI-assistenten
Er B-M Invest AS blant de største selskapene innen grunnarbeid?
Hvor solid er B-M Invest AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvor ligger B-M Invest AS blant de 5797 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Investeringer
B-M INVEST AS eier aksjer i 4 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Norsk Berging AS | Bømlo | 100,0 % | 2019 | 2025 | Aktiv |
| Bm Aquaservice AS | Bømlo | 100,0 % | 2019 | 2025 | Aktiv |
| Bømlo Maskin AS | Bømlo | 100,0 % | 2019 | 2025 | Aktiv |
| Bm Base AS | Bømlo | 100,0 % | 2021 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om B-M Invest AS
Hvor stor er bransjen B-M Invest AS tilhører?
B-M Invest AS er ett av 30 selskaper innen grunnarbeid i Bømlo, og ett av 12 733 på landsbasis.
Hvor lenge har B-M Invest AS eksistert sammenlignet med bransjen?
B-M Invest AS ble etablert i 2019 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 45 % av selskapene i bransjen.
Hvilken status har B-M Invest AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for B-M Invest AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem er styreleder i B-M Invest AS?
Styrets leder i B-M Invest AS er Lars Lønning.
Hvem eier B-M Invest AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Lars Lønning største eier i B-M Invest AS med 100 % av aksjene.
Eier B-M Invest AS andre selskaper?
Gjennom eierposter på over 50 % kontrollerer B-M Invest AS 4 selskaper, deriblant Bømlo Maskin AS, Norsk Berging AS og Bm Aquaservice AS.
Hva omsatte B-M Invest AS for i 2025?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 0 kr. Egenkapitalen var 3,54 mill kr ved årsslutt.
Hvor lønnsom er driften i B-M Invest AS?
Driftsresultatet for 2025 var −25 116 kr. Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor solid er økonomien i B-M Invest AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har B-M Invest AS økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Hvilket org.nr har B-M Invest AS?
B-M Invest AS har org.nr 922 652 791 og er registrert som Aksjeselskap i Brønnøysundregistrene.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.