Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Valdres Gruppen AS

Org.nr 922612463
Omsetning
0
2025
Resultat
556
7 års regnskap
Mer

Om Valdres Gruppen AS

Valdres Gruppen AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Etnedal, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Utvikling og salg av byggeprosjekter. Virksomheten ble stiftet i 2019 og har vært i drift i 7 år. Joachim Sveen er daglig leder, og Bjørn Mikael Småladen Espelien er styreleder. I 2025 hadde Valdres Gruppen AS en omsetning på 0 kr. Selskapet endte året med et overskudd på 556 kr. Egenkapitalen var 208 170 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Valdres Hytte Og Byggservice AS med 66,7 % av aksjene. Selskapet er ett av 5 innen utvikling og salg av byggeprosjekter i Etnedal, og ett av 14 387 i Norge. Det ble etablert samme år som 831 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (97 %).

Aktivitet

Kjøp og salg av eiendom, oppføring av hytter og hus for salg.

Formål

Kjøp og salg av eiendom, oppføring av hytter/hus og andre produkter/tjenester som naturlig hører sammen med dette, herunder å delta i andre selskap med lignende virksomhet, og kjøp og salg av aksjer eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretak.

API og MCPGET /company/922612463

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/922612463" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "922612463",
  "name": "VALDRES GRUPPEN AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "68.120",
  "nace_desc": "Utvikling og salg av byggeprosjekter",
  "employees": null,
  "address": { "municipality": "ETNEDAL", "county": "INNLANDET", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "922612463" })

Spør AI-assistenten

  • Er Valdres Gruppen AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
  • Hva driver Valdres Gruppen AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
  • Gi meg en kort oversikt over Valdres Gruppen AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20250 kr−592 kr556 kr212 670 kr208 170 kr4 500 kr
20240 kr−11 241 kr−9 817 kr220 132 kr207 614 kr12 519 kr
20230 kr−4 287 kr−3 490 kr221 930 kr217 430 kr4 500 kr
20220 kr−18 119 kr−19 253 kr225 420 kr220 920 kr4 500 kr
20210 kr−57 271 kr−56 462 kr0 kr0 kr0 kr

Balanse

2025
Eiendeler212 670 kr
Omløpsmidler100 %212 670 kr
Egenkapital og gjeld212 670 kr
Innskutt egenkapital71 %150 000 krOpptjent egenkapital27 %58 170 krKortsiktig gjeld2 %4 500 kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader592 kr
Finansinntekter1 148 kr
Netto finans1 148 kr
Ordinært resultat før skatt556 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Bankinnskudd og kontanter utgjorde om lag 100 prosent av eiendelene ved utgangen av 2025. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.

API og MCPGET /company/922612463/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/922612463/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "922612463",
  "years": [
    { "year": 2025, "revenue": 0, "operating_profit": -592, "net_profit": 556, "equity": 208170, … },
    { "year": 2024, "revenue": 0, "operating_profit": -11241, "net_profit": -9817, "equity": 207614, … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "922612463" })

Spør AI-assistenten

  • Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Valdres Gruppen AS de siste årene.
  • Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Valdres Gruppen AS per år.
  • Hvordan har omsetningen til Valdres Gruppen AS utviklet seg fra 2021 til 2025?

Roller og styre5

Daglig leder

1Sist endret 10.04.2019
Joachim Sveen(f. 1992)
Daglig lederSignatur

Styre

3Sist endret 10.04.2019
Styrets lederSignatur
StyremedlemSignatur
John Hagen(f. 1961)
StyremedlemSignatur

Regnskapsfører

1Sist endret 05.06.2023
Regnskapsfører
repr. SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET VALHALL ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →
API og MCPGET /company/922612463/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/922612463/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "922612463",
  "roles": [
    { "role_type": "Daglig leder", … },
    { "role_type": "Regnskapsfører", … },
    { "role_type": "Styrets leder", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "922612463" })

Spør AI-assistenten

  • List alle roller i Valdres Gruppen AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
  • Hvem sitter i styret i Valdres Gruppen AS?
  • Hvem er daglig leder og styreleder i Valdres Gruppen AS?

Aksjonærer og eierstruktur

Eierendringer

Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.

1 ute · 1 endret eierandel

Ut (1)
  • May Hagenhadde 33,3 %
Endret (1)
AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Valdres Hytte Og Byggservice ASSelskapOrdinære aksjer66,7 %100
Bergene Anlegg ASSelskapOrdinære aksjer33,3 %50

2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/922612463/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/922612463/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "922612463",
  "shareholders": [
    {
      "shareholder_name": "VALDRES HYTTE OG BYGGSERVICE AS",
      "is_corporate": true,
      "ownership_pct": 66.67,
      "year": 2025,
      …
    },
    { "shareholder_name": "BERGENE ANLEGG AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 33.33, "year": 2025, … }
  ],
  "total": 2
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "922612463" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem eier Valdres Gruppen AS, og hvor store eierandeler har de?
  • Hvor stor andel av Valdres Gruppen AS eier Valdres Hytte Og Byggservice AS, og hvem eier resten?
  • Er Valdres Gruppen AS eid av selskaper eller av privatpersoner?

Reelle eiere

Beregnet fra aksjonærregisteret 2025

Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Valdres Gruppen ASBEDRUtvikling og salg av byggeprosjekterEtnedal−

Kunngjøringer9

API og MCPGET /company/922612463/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/922612463/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "922612463",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-08-03", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    { "dato": "2025-07-02", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "922612463" })

Spør AI-assistenten

  • Hva er de siste kunngjøringene for Valdres Gruppen AS i Brønnøysundregistrene?
  • Når ble Valdres Gruppen AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
  • Når leverte Valdres Gruppen AS sist godkjent årsregnskap?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  2. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Varekostnad utgjør 94,2 % av driftsinntektene — 11,5 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Egenkapitalandel97,9 %20,7 %
Likviditetsgrad47,262,03
Gjeldsgrad0,021,18
Egenkapitalrentabilitet0,3 %-0,3 %
Andel av driftsinntekter2020Bransjemedian
Varekostnad94,2 %82,7 %
Annen driftskostnad1,0 %4,8 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/922612463/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/922612463/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "922612463",
  "nace_code": "68.120",
  "industry_count": 13697,
  "revenue": { "value": 0, "percentile": 0.0038 },
  "operating_margin": null,
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "922612463" })

Spør AI-assistenten

  • Er Valdres Gruppen AS blant de største selskapene innen utvikling og salg av byggeprosjekter?
  • Hvor solid er Valdres Gruppen AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
  • Hvor ligger Valdres Gruppen AS blant de 13697 selskapene i bransjen på omsetning og margin?

Godt å vite om Valdres Gruppen AS

Hvor stor er bransjen Valdres Gruppen AS tilhører?

Valdres Gruppen AS er ett av 5 selskaper innen utvikling og salg av byggeprosjekter i Etnedal, og ett av 14 387 på landsbasis.

Hvor lenge har Valdres Gruppen AS eksistert sammenlignet med bransjen?

Valdres Gruppen AS ble etablert i 2019 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 42 % av selskapene i bransjen.

Hvilken status har Valdres Gruppen AS i Enhetsregisteret?

Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Valdres Gruppen AS i Brønnøysundregistrene.

Hva driver Valdres Gruppen AS med?

Valdres Gruppen AS er registrert i bransjen Utvikling og salg av byggeprosjekter (næringskode 68.120). Registrert aktivitet: Kjøp og salg av eiendom, oppføring av hytter og hus for salg.

Hvem leder Valdres Gruppen AS?

Joachim Sveen er registrert som daglig leder i Valdres Gruppen AS.

Hvem er styreleder i Valdres Gruppen AS?

Styrets leder i Valdres Gruppen AS er Bjørn Mikael Småladen Espelien. Styret har totalt 3 registrerte medlemmer.

Hvem eier Valdres Gruppen AS?

Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Valdres Hytte Og Byggservice AS største eier i Valdres Gruppen AS med 66,7 % av aksjene. Nest størst er Bergene Anlegg AS med 33,3 %.

Hva omsatte Valdres Gruppen AS for i 2025?

Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 0 kr. Egenkapitalen var 208 170 kr ved årsslutt.

Hvor solid er økonomien i Valdres Gruppen AS?

Basert på regnskapstallene for 2025 har Valdres Gruppen AS økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Innlandet