Intersport Støren AS
- Omsetning
- 2,0 mill
- −64,3 %
- Resultat
- −700 022
- 7 års regnskap
Om Intersport Støren AS
Intersport Støren AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Midtre Gauldal, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Detaljhandel med sportsvarer. Virksomheten ble stiftet i 2019 og har vært i drift i 7 år. Rune Hareton er styrets leder. I 2025 hadde Intersport Støren AS en omsetning på 1,98 mill kr, en nedgang på 64 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 700 022 kr. Egenkapitalen var −210 118 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Sakshaug Sport Holding AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 2 innen detaljhandel med sportsvarer i Midtre Gauldal, og ett av 2 140 i Norge. Det ble etablert samme år som 70 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (63 %).
Aktivitet
Salg av sport og friluftsutstyr.
Formål
Drive handel og dermed samhørende virksomhet.
API og MCPGET /company/922610037
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922610037" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922610037",
"name": "INTERSPORT STØREN AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "47.631",
"nace_desc": "Detaljhandel med sportsvarer",
"employees": null,
"address": { "municipality": "MIDTRE GAULDAL", "county": "TRØNDELAG", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "922610037" })Spør AI-assistenten
Hva driver Intersport Støren AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Intersport Støren AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Intersport Støren AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −64,3 % fra 2024 · −77,2 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1,98 mill kr | −675 862 kr | −700 022 kr | 290 342 kr | −210 118 kr | 500 460 kr |
| 2024 | 5,53 mill kr | −339 853 kr | −465 783 kr | 3,30 mill kr | −68 248 kr | 3,37 mill kr |
| 2023 | 6,21 mill kr | −90 684 kr | −231 303 kr | 3,21 mill kr | 397 535 kr | 2,81 mill kr |
| 2022 | 7,39 mill kr | 47 887 kr | −61 571 kr | 3,47 mill kr | 628 837 kr | 2,84 mill kr |
| 2021 | 8,68 mill kr | 622 273 kr | 426 322 kr | 3,58 mill kr | 690 408 kr | 2,89 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at varekostnader er den største kostnadsposten, med om lag 93 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 22 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Gjeld til konsernselskaper
- 500 000 kr
API og MCPGET /company/922610037/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922610037/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922610037",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 1978438,
"operating_profit": -675862,
"net_profit": -700022,
"equity": -210118,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 5534407,
"operating_profit": -339853,
"net_profit": -465783,
"equity": -68248,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "922610037" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Intersport Støren AS i 2025?
Hvor mye falt omsetningen til Intersport Støren AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Hvor stort underskudd hadde Intersport Støren AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Roller og styre4
Styre
3Sist endret 03.11.2026Regnskapsfører
1Sist endret 13.11.2020API og MCPGET /company/922610037/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922610037/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922610037",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "922610037" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Intersport Støren AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Intersport Støren AS?
Hvem er regnskapsfører for Intersport Støren AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Sakshaug Sport Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 500 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/922610037/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922610037/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922610037",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "SAKSHAUG SPORT HOLDING AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 100,
"year": 2025,
…
}
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "922610037" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Intersport Støren AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Intersport Støren AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Intersport Støren AS eier Sakshaug Sport Holding AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Sakshaug Sport Holding AS
23 selskaperAPI og MCPGET /company/922610037/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922610037/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922610037",
"chain": [
{ "org_no": "989053116", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "990281491", "owner_pct": 100, … },
{ "org_no": "922610037", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "922610037" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Intersport Støren AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvor mange ledd er det i eierkjeden over Intersport Støren AS?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Intersport Støren AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Intersport Støren AS | BEDR | Detaljhandel med sportsvarer | Midtre Gauldal | − |
Kunngjøringer16
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 3.11.2026 | Vedtektsdato ↗ |
| 3.11.2026 | Signatur ↗ |
| 3.11.2026 | Styre ↗ |
| 7.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.10.2024 | Revisjon av årsregnskap ↗ |
| 5.10.2024 | Revisor ↗ |
| 27.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.6.2023 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/922610037/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922610037/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922610037",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-11-03", "type": "Vedtektsdato", … },
{ "dato": "2026-11-03", "type": "Signatur", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "922610037" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Intersport Støren AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Intersport Støren AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Intersport Støren AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+Ingrid Hutchesson(Styremedlem)+Martin Aschim Ruud(Styremedlem)+Rune Hareton(Styrets leder)−Erik Sakshaug(Styrets leder)−Håvard Wiseth(Varamedlem)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | -72,4 % | 43,8 % |
| Likviditetsgrad | 0,02 | 2,04 |
| Omsetningsvekst (siste år) | -64,3 % | +3,9 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/922610037/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922610037/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922610037",
"nace_code": "47.631",
"industry_count": 1232,
"revenue": { "value": 1978438, "percentile": 0.489 },
"operating_margin": { "value": -0.3416, "percentile": 0.111 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "922610037" })Spør AI-assistenten
Er Intersport Støren AS blant de største selskapene innen detaljhandel med sportsvarer?
Hvor solid er Intersport Støren AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Intersport Støren AS på i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Ofte spurt om Intersport Støren AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Intersport Støren AS?
Det er registrert 2 140 selskaper i Norge innen detaljhandel med sportsvarer, hvorav 2 i Midtre Gauldal.
Er Intersport Støren AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2019, som er lenger enn 48 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 70 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Intersport Støren AS i Enhetsregisteret?
Intersport Støren AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er største aksjonær i Intersport Støren AS?
Største aksjonær i Intersport Støren AS er Sakshaug Sport Holding AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva er omsetningen til Intersport Støren AS?
I 2025 omsatte Intersport Støren AS for 1,98 mill kr, ned 64 % fra 2024. Årsresultatet ble et underskudd på 700 022 kr.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Intersport Støren AS?
Intersport Støren AS er vurdert til B – Solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Hvor ligger Intersport Støren AS?
Forretningsadressen til Intersport Støren AS er Svartøyveien 15A, 7290, STØREN i Midtre Gauldal kommune.
Hvem fører regnskapet til Intersport Støren AS?
Sport Holding Regnskap AS er registrert som regnskapsfører for Intersport Støren AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.