Om Kama1 AS
Kama1 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Øvre Eiker, Buskerud. Selskapet er registrert i bransjen Oppføring av bygninger. Virksomheten ble stiftet i 2019 og har vært i drift i 7 år. Kazimierz Ograbek er styrets leder. I 2025 hadde Kama1 AS en omsetning på 261 886 kr, en økning på 35 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 188 750 kr. Egenkapitalen var 46 346 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Kazimierz Ograbek med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 151 innen oppføring av bygninger i Øvre Eiker, og ett av 24 651 i Norge. Det ble etablert samme år som 1 205 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (51 %).
Aktivitet og formål
Formidling, tømring, muring, hagearbeid, vedlikehold, renhold og andre oppgaver i forbindelse med drift og vedlikehold av bygninger.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 261 886 kr | 242 422 kr | 188 750 kr | 361 911 kr | 46 346 kr | 315 565 kr |
| 2024 | 193 995 kr | 136 678 kr | 106 711 kr | 225 173 kr | 72 556 kr | 152 617 kr |
| 2023 | 44 815 kr | 41 081 kr | 31 986 kr | 232 087 kr | 65 844 kr | 166 243 kr |
| 2022 | 82 950 kr | 68 828 kr | 53 554 kr | 328 311 kr | 183 859 kr | 144 452 kr |
| 2021 | 298 026 kr | 272 618 kr | 212 643 kr | 309 950 kr | 130 306 kr | 179 645 kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIFor 2025 ble det avsatt utbytte som oversteg årsresultatet.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 100 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før.
Roller og styre1
Styre
1Sist endret 06.04.2019Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Kazimierz Ograbek | Person | Ordinære aksjer | 100.0 % | 1 000 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Kunngjøringer11
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 21.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 6.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.3.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.8.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.12.2020 | Forretningsadresse ↗ |
| 7.7.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 12,8 % | 29,6 % |
| Likviditetsgrad | 1,15 | 1,30 |
| Gjeldsgrad | 6,81 | 1,41 |
| Egenkapitalrentabilitet | 407,3 % | 11,1 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Lignende selskaper
AIOgså i Øvre Eiker
1 000+ til i Øvre Eiker →Godt å vite om Kama1 AS
Hvor stor er bransjen Kama1 AS tilhører?
Kama1 AS er ett av 151 selskaper innen oppføring av bygninger i Øvre Eiker, og ett av 24 651 på landsbasis.
Hvor lenge har Kama1 AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Kama1 AS ble etablert i 2019 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 44 % av selskapene i bransjen.
Hva er statusen til Kama1 AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Kama1 AS i Brønnøysundregistrene.
Hva gjør Kama1 AS?
Kama1 AS er registrert i bransjen Oppføring av bygninger (næringskode 41.000). Registrert aktivitet: Formidling, tømring, muring, hagearbeid, vedlikehold, renhold og andre oppgaver i forbindelse med drift og vedlikehold av bygninger.
Hvem eier Kama1 AS?
Kama1 AS eies i hovedsak av Kazimierz Ograbek (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hva omsatte Kama1 AS for i 2025?
Kama1 AS hadde i 2025 en omsetning på 261 886 kr og et overskudd på 188 750 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor mye egenkapital har Kama1 AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Kama1 AS en egenkapital på 46 346 kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 12,8 %.
Hvor holder Kama1 AS til?
Kama1 AS holder til i Linneaveien 79, 3300, HOKKSUND, i Øvre Eiker kommune i Buskerud.
Hvilket org.nr har Kama1 AS?
Kama1 AS har org.nr 922 598 002 og er registrert som Aksjeselskap i Brønnøysundregistrene.
Hvorfor har ikke Kama1 AS revisor?
Det er ikke registrert revisor for Kama1 AS — selskapet har benyttet adgangen mindre aksjeselskaper har til å fravelge revisjon.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Buskerud
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.