Glomma Yrkesklær AS
- Omsetning
- 19,1 mill
- −14,4 %
- Resultat
- −366 498
- −116,7 %
- Ansatte
- 17
- +2 siden mars
Om Glomma Yrkesklær AS
Glomma Yrkesklær AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Fredrikstad, Østfold. Selskapet er registrert i bransjen Engroshandel med klær og skotøy. Virksomheten ble stiftet i 2019 og har vært i drift i 7 år. Terese Andersen er daglig leder, og Mona Elisabeth Andersen er styreleder. Selskapet er ett av 24 innen engroshandel med klær og skotøy i Fredrikstad, og ett av 1 210 i Norge. Det ble etablert samme år som 58 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (61 %).
Aktivitet og formål
Handel med yrkesklær, logotekstiler og reklameartikler.
AI-sammendrag
Egenkapitalandelen på 29% og et driftsunderskudd på 366 000 kr etter en omsetningsnedgang på 14% peker mot et selskap under press, til tross for at det ligger i topp 25% på omsetning i bransjen. Med Glomma Eiendom AS som eneeier og relativt høy bemanning (17 ansatte) sett opp mot inntjeningen, bør kostnadsbasen og lønnsomheten følges tett fremover.
API og MCPGET /company/922596352
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922596352" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922596352",
"name": "GLOMMA YRKESKLÆR AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "46.420",
"nace_desc": "Engroshandel med klær og skotøy",
"employees": 17,
"address": { "municipality": "FREDRIKSTAD", "county": "ØSTFOLD", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "922596352" })Spør AI-assistenten
Er Glomma Yrkesklær AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Glomma Yrkesklær AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Glomma Yrkesklær AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −14,4 % fra 2024 · −6,7 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 19,15 mill kr | −499 939 kr | −366 498 kr | 6,59 mill kr | 2,09 mill kr | 4,49 mill kr |
| 2024 | 22,36 mill kr | 2,83 mill kr | 2,20 mill kr | 7,94 mill kr | 2,23 mill kr | 5,71 mill kr |
| 2023 | 24,15 mill kr | 2,59 mill kr | 2,01 mill kr | 8,41 mill kr | 3,03 mill kr | 5,38 mill kr |
| 2022 | 22,28 mill kr | 4,08 mill kr | 3,18 mill kr | 7,99 mill kr | 3,02 mill kr | 4,97 mill kr |
| 2021 | 20,52 mill kr | 1,04 mill kr | 804 643 kr | 6,44 mill kr | 834 361 kr | 5,61 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at varekostnader er den største kostnadsposten, med om lag 52 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 29 prosent av driftsinntektene. Regnskapet inneholder konsernbidrag.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 13 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.
- Til gode hos konsernselskaper
- 320 000 kr (5 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 6,9 mill kr
API og MCPGET /company/922596352/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922596352/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922596352",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 19147328,
"operating_profit": -499939,
"net_profit": -366498,
"equity": 2092510,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 22363510,
"operating_profit": 2827228,
"net_profit": 2200238,
"equity": 2226695,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "922596352" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Glomma Yrkesklær AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Glomma Yrkesklær AS i 2025?
Hvor mye falt omsetningen til Glomma Yrkesklær AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 30.12.2025Styre
1Sist endret 13.10.2023Regnskapsfører
1Sist endret 05.08.2025Revisor
1Sist endret 21.09.2022API og MCPGET /company/922596352/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922596352/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922596352",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "922596352" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Glomma Yrkesklær AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Glomma Yrkesklær AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Glomma Yrkesklær AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Glomma Eiendom AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 100 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/922596352/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922596352/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922596352",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "GLOMMA EIENDOM AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "922596352" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Glomma Yrkesklær AS eier Glomma Eiendom AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Glomma Yrkesklær AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Glomma Yrkesklær AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Glomma Eiendom AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/922596352/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922596352/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922596352",
"chain": [
{ "org_no": "996860264", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "922596352", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "922596352" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Glomma Yrkesklær AS?
Hvem eier Glomma Yrkesklær AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Glomma Yrkesklær AS | BEDR | Engroshandel med klær og skotøy | Fredrikstad | 17 |
Kunngjøringer15
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 24.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.12.2025 | Signatur ↗ |
| 30.12.2025 | Daglig leder ↗ |
| 19.3.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.4.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 13.10.2023 | Styre ↗ |
| 22.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.9.2022 | Revisor ↗ |
| 10.8.2022 | Manglende roller ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/922596352/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922596352/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922596352",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-24", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-12-30", "type": "Signatur", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "922596352" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Glomma Yrkesklær AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Glomma Yrkesklær AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Glomma Yrkesklær AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:16→17
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:15→16
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 29,1 % av driftsinntektene — 12,2 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -2,6 % | 2,9 % |
| Resultatmargin | -1,9 % | 2,4 % |
| Egenkapitalandel | 31,8 % | 37,6 % |
| Likviditetsgrad | 1,58 | 1,70 |
| Gjeldsgrad | 2,15 | 0,90 |
| Egenkapitalrentabilitet | -17,5 % | 9,1 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -14,4 % | +1,4 % |
| Omsetning per ansatt | 1,13 mill kr | 3,05 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 52,3 % | 59,8 % |
| Lønnskostnad | 29,1 % | 16,9 % |
| Annen driftskostnad | 16,6 % | 18,5 % |
| Avskrivninger | 4,6 % | 0,5 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/922596352/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922596352/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922596352",
"nace_code": "46.420",
"industry_count": 746,
"revenue": { "value": 19147328, "percentile": 0.7981 },
"operating_margin": { "value": -0.0261, "percentile": 0.3076 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "922596352" })Spør AI-assistenten
Er Glomma Yrkesklær AS blant de største selskapene innen engroshandel med klær og skotøy?
Hvor solid er Glomma Yrkesklær AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Glomma Yrkesklær AS på i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Glomma Yrkesklær AS
Hvor stor er bransjen Glomma Yrkesklær AS tilhører?
Glomma Yrkesklær AS er ett av 24 selskaper innen engroshandel med klær og skotøy i Fredrikstad, og ett av 1 210 på landsbasis.
Hvor lenge har Glomma Yrkesklær AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Glomma Yrkesklær AS ble etablert i 2019 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 32 % av selskapene i bransjen.
Hvordan er lønnsomheten til Glomma Yrkesklær AS sammenlignet med bransjen?
Medianen for engroshandel med klær og skotøy er en driftsmargin på 2,9 %. Glomma Yrkesklær AS lå på −2,6 % i siste tilgjengelige regnskap.
Hvilken status har Glomma Yrkesklær AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Glomma Yrkesklær AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Glomma Yrkesklær AS?
Terese Andersen er registrert som daglig leder i Glomma Yrkesklær AS.
Hvilke eiere står bak Glomma Yrkesklær AS?
Glomma Yrkesklær AS eies i hovedsak av Glomma Eiendom AS (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Går Glomma Yrkesklær AS med overskudd?
Glomma Yrkesklær AS hadde i 2025 en omsetning på 19,15 mill kr og et underskudd på 366 498 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor mye egenkapital har Glomma Yrkesklær AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Glomma Yrkesklær AS en egenkapital på 2,09 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 31,8 %.
Hvor solid er økonomien i Glomma Yrkesklær AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Glomma Yrkesklær AS økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Hvem er revisor og regnskapsfører for Glomma Yrkesklær AS?
I Enhetsregisteret er Glomma Yrkesklær AS registrert med regnskapsfører Vitale Regnskap AS og revisor Center Revisjon AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Østfold
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.