- Omsetning
- 4,6 mill
- +1,1 %
- Resultat
- 86 093
- 7 års regnskap
Om Saltbrygga 2 Borettslag
Saltbrygga 2 Borettslag er registrert som borettslag med forretningsadresse i Skien, Telemark. Selskapet er registrert i bransjen Aktiviteter i borettslag og boligsameier. Virksomheten ble stiftet i 2019 og har vært i drift i 7 år. Ine Wiik er styrets leder. I 2025 hadde Saltbrygga 2 Borettslag en omsetning på 4,59 mill kr, en økning på 1 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 86 093 kr. Egenkapitalen var 379 570 kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 213 innen aktiviteter i borettslag og boligsameier i Skien, og ett av 47 216 i Norge. Det ble etablert samme år som 1 386 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet og formål
Borettslag
API og MCPGET /company/922540721
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922540721" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922540721",
"name": "SALTBRYGGA 2 BORETTSLAG",
"org_form": "BRL",
"nace_code": "97.001",
"nace_desc": "Aktiviteter i borettslag og boligsameier",
"employees": null,
"address": { "municipality": "SKIEN", "county": "TELEMARK", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "922540721" })Spør AI-assistenten
Hvor i Skien holder Saltbrygga 2 Borettslag til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Saltbrygga 2 Borettslag registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Saltbrygga 2 Borettslag med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +1,1 % fra 2024 · +200,1 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4,59 mill kr | 3,53 mill kr | 86 093 kr | 116,71 mill kr | 379 570 kr | 116,34 mill kr |
| 2024 | 4,54 mill kr | 3,49 mill kr | −13 482 kr | 116,57 mill kr | 293 477 kr | 116,28 mill kr |
| 2023 | 4,03 mill kr | 3,11 mill kr | 40 534 kr | 116,55 mill kr | 306 959 kr | 116,24 mill kr |
| 2022 | 2,40 mill kr | 1,78 mill kr | 101 614 kr | 116,54 mill kr | 266 425 kr | 116,27 mill kr |
| 2021 | 1,53 mill kr | 916 674 kr | −77 688 kr | 116,50 mill kr | 164 811 kr | 116,33 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at andre driftskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 22 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig.
API og MCPGET /company/922540721/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922540721/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922540721",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 4585984,
"operating_profit": 3526741,
"net_profit": 86093,
"equity": 379570,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 4536445,
"operating_profit": 3486835,
"net_profit": -13482,
"equity": 293477,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "922540721" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Saltbrygga 2 Borettslag utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Saltbrygga 2 Borettslag i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Saltbrygga 2 Borettslag fra 2024 til 2025?
Roller og styre7
Styre
4Sist endret 10.07.2026Regnskapsfører
1Sist endret 12.12.2024Revisor
1Sist endret 26.03.2019Forretningsfører
1Sist endret 16.12.2024API og MCPGET /company/922540721/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922540721/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922540721",
"roles": [
{ "role_type": "Forretningsfører", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "922540721" })Spør AI-assistenten
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Saltbrygga 2 Borettslag?
List alle roller i Saltbrygga 2 Borettslag: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Saltbrygga 2 Borettslag?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Saltbrygga 2 Borettslag | AAFY | Aktiviteter i borettslag og boligsameier | Skien | − |
Kunngjøringer22
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 8.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.7.2026 | Styre ↗ |
| 4.8.2025 | Styre ↗ |
| 28.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.12.2024 | Forretningsfører ↗ |
| 26.6.2024 | Styre ↗ |
| 6.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 14.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.6.2023 | Styre ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/922540721/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922540721/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922540721",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-08", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-07-10", "type": "Styre", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "922540721" })Spør AI-assistenten
Når ble Saltbrygga 2 Borettslag sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Saltbrygga 2 Borettslag sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Saltbrygga 2 Borettslag sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre+Steffen Hillestad(Varamedlem)−Håvard Katerås Smestad(Varamedlem)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 22,3 % av driftsinntektene — 45,9 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 76,9 % | 18,4 % |
| Resultatmargin | 1,9 % | 10,1 % |
| Egenkapitalandel | 0,3 % | 33,1 % |
| Likviditetsgrad | 3,91 | 6,07 |
| Gjeldsgrad | 306,49 | 0,73 |
| Egenkapitalrentabilitet | 22,7 % | 8,9 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +1,1 % | +3,7 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 0,6 % | 3,7 % |
| Annen driftskostnad | 22,3 % | 68,2 % |
| Avskrivninger | 0,1 % | 0,5 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/922540721/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922540721/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922540721",
"nace_code": "97.001",
"industry_count": 21423,
"revenue": { "value": 4585984, "percentile": 0.8715 },
"operating_margin": { "value": 0.769, "percentile": 0.9772 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "922540721" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Saltbrygga 2 Borettslag sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Saltbrygga 2 Borettslag på i bransjen?
Hvor ligger Saltbrygga 2 Borettslag blant de 21423 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+20 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Folk spør om Saltbrygga 2 Borettslag
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Saltbrygga 2 Borettslag?
Det er registrert 47 216 selskaper i Norge innen aktiviteter i borettslag og boligsameier, hvorav 213 i Skien.
Er Saltbrygga 2 Borettslag et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2019, som er lenger enn 21 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 1 386 andre selskaper i bransjen etablert.
Går Saltbrygga 2 Borettslag bedre enn andre i bransjen?
Saltbrygga 2 Borettslag hadde en driftsmargin på 76,9 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 18,4 % for aktiviteter i borettslag og boligsameier.
Hvilken status har Saltbrygga 2 Borettslag i Enhetsregisteret?
Saltbrygga 2 Borettslag er et aktivt selskap registrert som Borettslag i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvilken bransje tilhører Saltbrygga 2 Borettslag?
Saltbrygga 2 Borettslag driver innen aktiviteter i borettslag og boligsameier, med NACE-kode 97.001 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Borettslag.
Hvordan går det økonomisk med Saltbrygga 2 Borettslag?
Saltbrygga 2 Borettslag hadde i 2025 en omsetning på 4,59 mill kr og et overskudd på 86 093 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor solid er balansen til Saltbrygga 2 Borettslag?
Egenkapitalen i Saltbrygga 2 Borettslag var 379 570 kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 0,3 % av totalkapitalen.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Saltbrygga 2 Borettslag?
Saltbrygga 2 Borettslag er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Telemark
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.