Cecilie Invest AS
Org.nr 922540322
Om Cecilie Invest AS
Cecilie Invest AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Fredrikstad, Østfold. Selskapet er registrert i bransjen Uoppgitt. Virksomheten ble stiftet i 2019 og har vært i drift i 7 år. Hege Beate Molin er daglig leder, og Renate Cecilie Gjertsen er styreleder. I 2025 hadde Cecilie Invest AS en omsetning på 0 kr. Selskapet endte året med et overskudd på 3,13 mill kr. Egenkapitalen var 887 028 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Renate Cecilie Gjertsen med 60 % av aksjene. Det er eldre enn 83 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (97 %).
Aktivitet
Investering i aksjer og andre verdipapirer, samt alt som står i naturlig forbindelse med dette.
Formål
Drive investering og selskaps-drift.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 kr | −106 482 kr | 3,13 mill kr | 2,70 mill kr | 887 028 kr | 1,81 mill kr |
| 2024 | 0 kr | −155 546 kr | 2,16 mill kr | 2,21 mill kr | 203 200 kr | 2,01 mill kr |
| 2023 | 0 kr | −41 669 kr | 3,05 mill kr | 3,91 mill kr | 102 179 kr | 3,80 mill kr |
| 2022 | 0 kr | −36 291 kr | 30 349 kr | 875 411 kr | 850 465 kr | 24 946 kr |
| 2021 | 0 kr | −31 186 kr | 3,16 mill kr | 2,58 mill kr | 2,57 mill kr | 11 514 kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIFor 2025 ble det avsatt utbytte tilsvarende om lag halvparten av årsresultatet.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 47 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Roller og styre6
Daglig leder
1Sist endret 24.11.2025Styre
4Sist endret 24.11.2025Regnskapsfører
1Sist endret 14.12.2023Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
2 endret eierandel
- Renate Cecilie Gjertsen50 % → 60 %
- Terje Henriksen50 % → 40 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Renate Cecilie Gjertsen | Person | Ordinære aksjer | 60.0 % | 600 |
| Terje Henriksen | Person | Ordinære aksjer | 40.0 % | 400 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Kunngjøringer17
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 30.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.11.2025 | Styre ↗ |
| 24.11.2025 | Daglig leder ↗ |
| 30.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 10.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.1.2023 | Gjennomføring av fusjon ↗ |
| 29.11.2022 | Fusjonsbeslutning ↗ |
| 2.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 32,8 % | 85,5 % |
| Likviditetsgrad | 1,45 | 3,39 |
| Gjeldsgrad | 2,05 | 0,07 |
| Egenkapitalrentabilitet | 353,2 % | 0,0 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Investeringer
CECILIE INVEST AS eier aksjer i 2 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Fredrikstad Damputstyr AS | Fredrikstad | 49.0 % | 2020 | 2025 | Aktiv |
| Kristiansand Damputstyr AS | Kristiansand | 23.3 % | 2023 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Cecilie Invest AS
Hvor lenge har Cecilie Invest AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Cecilie Invest AS ble etablert i 2019 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 83 % av selskapene.
Hva er statusen til Cecilie Invest AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Cecilie Invest AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Cecilie Invest AS?
Hege Beate Molin er registrert som daglig leder i Cecilie Invest AS.
Hvem eier Cecilie Invest AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Renate Cecilie Gjertsen største eier i Cecilie Invest AS med 60 % av aksjene. Nest størst er Terje Henriksen med 40 %.
Hva omsatte Cecilie Invest AS for i 2025?
Cecilie Invest AS hadde i 2025 en omsetning på 0 kr og et overskudd på 3,13 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor mye egenkapital har Cecilie Invest AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Cecilie Invest AS en egenkapital på 887 028 kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 32,8 %.
Hvor holder Cecilie Invest AS til?
Cecilie Invest AS holder til i Lenafjellet 18B, 1621, GRESSVIK, i Fredrikstad kommune i Østfold.
Hvilken regnskapsfører bruker Cecilie Invest AS?
I Enhetsregisteret er Cecilie Invest AS registrert med regnskapsfører Aider AS.
Alle kommuner i Østfold
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.