Tømrerfirma Fjellhøy AS
- Omsetning
- 2,5 mill
- −0,5 %
- Resultat
- −263 977
- −809,7 %
Om Tømrerfirma Fjellhøy AS
Tømrerfirma Fjellhøy AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Skien, Telemark. Selskapet er registrert i bransjen Oppføring av bygninger. Virksomheten ble stiftet i 2019 og har vært i drift i 7 år. Hans-Bjarne Fjellhøy er daglig leder, og Hans-Bjarne Fjellhøy er styreleder. I 2025 hadde Tømrerfirma Fjellhøy AS en omsetning på 2,45 mill kr. Selskapet endte året med et underskudd på 263 977 kr. Egenkapitalen var 646 145 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Hans-Bjarne Fjellhøy med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 225 innen oppføring av bygninger i Skien, og ett av 24 636 i Norge. Det ble etablert samme år som 1 199 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (51 %).
Aktivitet og formål
Tømrertjenester, vaktmestertjenester og andre produkter/tjenester som naturlig hører sammen med dette, herunder å delta i andre selskap med lignende virksomhet, og kjøp og salg av aksjer eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretak.
API og MCPGET /company/922435677
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922435677" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922435677",
"name": "TØMRERFIRMA FJELLHØY AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "41.000",
"nace_desc": "Oppføring av bygninger",
"employees": null,
"address": { "municipality": "SKIEN", "county": "TELEMARK", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "922435677" })Spør AI-assistenten
Er Tømrerfirma Fjellhøy AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Tømrerfirma Fjellhøy AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Tømrerfirma Fjellhøy AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −0,5 % fra 2024 · −14 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,45 mill kr | −272 589 kr | −263 977 kr | 961 835 kr | 646 145 kr | 315 690 kr |
| 2024 | 2,46 mill kr | 32 351 kr | 37 197 kr | 1,13 mill kr | 910 122 kr | 216 646 kr |
| 2023 | 3,68 mill kr | 81 361 kr | 62 766 kr | 1,13 mill kr | 870 205 kr | 256 790 kr |
| 2022 | 3,14 mill kr | 203 310 kr | 152 564 kr | 1,22 mill kr | 807 439 kr | 410 444 kr |
| 2021 | 2,85 mill kr | 327 726 kr | 245 935 kr | 987 215 kr | 654 875 kr | 332 340 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at varekostnader er den største kostnadsposten, med om lag 48 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 38 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 44 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 27 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/922435677/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922435677/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922435677",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 2452898,
"operating_profit": -272589,
"net_profit": -263977,
"equity": 646145,
…
},
{ "year": 2024, "revenue": 2464915, "operating_profit": 32351, "net_profit": 37197, "equity": 910122, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "922435677" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Tømrerfirma Fjellhøy AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Tømrerfirma Fjellhøy AS i 2025?
Hvor mye falt omsetningen til Tømrerfirma Fjellhøy AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Roller og styre3
Daglig leder
1Sist endret 22.03.2019Styre
1Sist endret 22.03.2019Regnskapsfører
1Sist endret 04.07.2025API og MCPGET /company/922435677/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922435677/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922435677",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "922435677" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Tømrerfirma Fjellhøy AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Tømrerfirma Fjellhøy AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Tømrerfirma Fjellhøy AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Hans-Bjarne Fjellhøy | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 100 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/922435677/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922435677/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922435677",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "922435677" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Tømrerfirma Fjellhøy AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor mange aksjonærer har Tømrerfirma Fjellhøy AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Tømrerfirma Fjellhøy AS | BEDR | Oppføring av bygninger | Skien | − |
Kunngjøringer10
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 27.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 5.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.5.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.5.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.5.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
| 22.3.2019 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/922435677/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922435677/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922435677",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-05-27", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-05-08", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "922435677" })Spør AI-assistenten
Når ble Tømrerfirma Fjellhøy AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Tømrerfirma Fjellhøy AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Tømrerfirma Fjellhøy AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 19,1 % av driftsinntektene — 7,4 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -11,1 % | 2,9 % |
| Resultatmargin | -10,8 % | 2,0 % |
| Egenkapitalandel | 67,2 % | 29,7 % |
| Likviditetsgrad | 2,25 | 1,30 |
| Gjeldsgrad | 0,49 | 1,41 |
| Egenkapitalrentabilitet | -40,9 % | 11,1 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -0,5 % | +1,5 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 48,1 % | 47,9 % |
| Lønnskostnad | 38,4 % | 33,4 % |
| Annen driftskostnad | 19,1 % | 11,7 % |
| Avskrivninger | 5,5 % | 1,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/922435677/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922435677/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922435677",
"nace_code": "41.000",
"industry_count": 12271,
"revenue": { "value": 2452898, "percentile": 0.554 },
"operating_margin": { "value": -0.1111, "percentile": 0.1533 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "922435677" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Tømrerfirma Fjellhøy AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Tømrerfirma Fjellhøy AS på i bransjen?
Hvor ligger Tømrerfirma Fjellhøy AS blant de 12271 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Lignende selskaper
AIOgså i Skien
1 000+ til i Skien →Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om Tømrerfirma Fjellhøy AS
Hvor stor er bransjen Tømrerfirma Fjellhøy AS tilhører?
Tømrerfirma Fjellhøy AS er ett av 225 selskaper innen oppføring av bygninger i Skien, og ett av 24 636 på landsbasis.
Hvor lenge har Tømrerfirma Fjellhøy AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Tømrerfirma Fjellhøy AS ble etablert i 2019 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 44 % av selskapene i bransjen.
Hva er statusen til Tømrerfirma Fjellhøy AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Tømrerfirma Fjellhøy AS i Brønnøysundregistrene.
Hvilken selskapsform har Tømrerfirma Fjellhøy AS?
Organisasjonsformen til Tømrerfirma Fjellhøy AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem leder Tømrerfirma Fjellhøy AS?
Hans-Bjarne Fjellhøy er registrert som daglig leder i Tømrerfirma Fjellhøy AS.
Hvem eier Tømrerfirma Fjellhøy AS?
Tømrerfirma Fjellhøy AS eies i hovedsak av Hans-Bjarne Fjellhøy (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hva omsatte Tømrerfirma Fjellhøy AS for i 2025?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 2,45 mill kr. Egenkapitalen var 646 145 kr ved årsslutt.
Er Tømrerfirma Fjellhøy AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2019. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Hvilket org.nr har Tømrerfirma Fjellhøy AS?
Tømrerfirma Fjellhøy AS har org.nr 922 435 677 og er registrert som Aksjeselskap i Brønnøysundregistrene.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Telemark
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.