Bilvask1 AS
Org.nr 922412243
Om Bilvask1 AS
Bilvask1 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Indre Fosen, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Reparasjon og vedlikehold av motorvogner. Virksomheten ble stiftet i 2019 og har vært i drift i 7 år. Vidar Dyrendahl er styrets leder. I 2025 hadde Bilvask1 AS en omsetning på 663 645 kr, en økning på 3 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 115 114 kr. Egenkapitalen var −338 838 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Håvard Hermstad med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 17 innen reparasjon og vedlikehold av motorvogner i Indre Fosen, og ett av 7 145 i Norge. Det ble etablert samme år som 293 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (53 %).
Aktivitet
Salg av bilpleie og bilvask. Kan også drive med kjøp/salg aksjer og fast eiendom.
Formål
Salg av bilpleie, bilvask og andre produkter/tjenester som naturlig hører til dette, herunder å delta i andre selskap med lignende virksomhet, og kjøp og salg av aksjer eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretak. Selskapet kan også drive med kjøp/drift av fast eiendom.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 663 645 kr | 118 745 kr | 115 114 kr | 113 147 kr | −338 838 kr | 451 985 kr |
| 2024 | 644 094 kr | −38 549 kr | −48 962 kr | 112 795 kr | −453 953 kr | 566 748 kr |
| 2023 | 621 121 kr | −101 325 kr | −122 279 kr | 192 350 kr | −404 990 kr | 597 340 kr |
| 2022 | 557 739 kr | −61 579 kr | −69 867 kr | 134 076 kr | −282 711 kr | 416 788 kr |
| 2021 | 535 852 kr | −67 566 kr | −69 449 kr | 192 991 kr | −212 844 kr | 405 836 kr |
Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var andre driftskostnader den største kostnadsposten, med om lag 75 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 29 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
Roller og styre3
Styre
2Sist endret 05.02.2026Regnskapsfører
1Sist endret 04.03.2026Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Håvard Hermstad | Person | Ordinære aksjer | 50.0 % | 15 |
| Vidar Dyrendahl | Person | Ordinære aksjer | 50.0 % | 15 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Bilvask1 AS | BEDR | Reparasjon og vedlikehold av motorvogner | Indre Fosen | − |
Kunngjøringer8
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 30.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.8.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.8.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.9.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.10.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.3.2019 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | -299,5 % | 35,8 % |
| Likviditetsgrad | 0,25 | 1,42 |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+1 til på samme adresse →Spørsmål og svar om Bilvask1 AS
Hvor stor er bransjen Bilvask1 AS tilhører?
Bilvask1 AS er ett av 17 selskaper innen reparasjon og vedlikehold av motorvogner i Indre Fosen, og ett av 7 145 på landsbasis.
Hvor lenge har Bilvask1 AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Bilvask1 AS ble etablert i 2019 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 48 % av selskapene i bransjen.
Er Bilvask1 AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Bilvask1 AS i Brønnøysundregistrene.
Hva gjør Bilvask1 AS?
Bilvask1 AS er registrert i bransjen Reparasjon og vedlikehold av motorvogner (næringskode 95.310). Registrert aktivitet: Salg av bilpleie og bilvask.
Hvem er største aksjonær i Bilvask1 AS?
Største aksjonær i Bilvask1 AS er Håvard Hermstad med 50 % av aksjene, fulgt av Vidar Dyrendahl (50 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Går Bilvask1 AS med overskudd?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 663 645 kr, opp 3 % fra 2024. Egenkapitalen var −338 838 kr ved årsslutt.
Hvor lønnsom er driften i Bilvask1 AS?
Driftsresultatet for 2025 var 118 745 kr. Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor mye egenkapital har Bilvask1 AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Bilvask1 AS en egenkapital på −338 838 kr, tilsvarende en egenkapitalandel på −299,5 %.
Hvor stor aksjekapital har Bilvask1 AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Bilvask1 AS er 30 000 kr (30 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.