Oslo Pulverlakk AS
Org.nr 922395608
Om Oslo Pulverlakk AS
Oslo Pulverlakk AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Reparasjon og vedlikehold av motorvogner. Virksomheten ble stiftet i 2019 og har vært i drift i 7 år. Siv Iren Tharaldsen er daglig leder, og Siv Iren Tharaldsen er styreleder. I 2025 hadde Oslo Pulverlakk AS en omsetning på 865 678 kr, en nedgang på 3 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 224 992 kr. Egenkapitalen var 833 323 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Siv Iren Tharaldsen med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 377 innen reparasjon og vedlikehold av motorvogner i Oslo, og ett av 7 151 i Norge. Det ble etablert samme år som 292 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (53 %).
Aktivitet
Overflatebehandling av bil/mc/sykkel deler i form av sandblåsing og pulverlakk.
Formål
Generell overflatebehandling.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 865 678 kr | −186 946 kr | −224 992 kr | 1,39 mill kr | 833 323 kr | 558 194 kr |
| 2024 | 891 768 kr | −202 939 kr | −290 355 kr | 1,62 mill kr | 1,06 mill kr | 557 085 kr |
| 2023 | 1,74 mill kr | 377 882 kr | 267 352 kr | 1,96 mill kr | 1,35 mill kr | 608 069 kr |
| 2022 | 1,72 mill kr | 317 712 kr | 226 677 kr | 1,79 mill kr | 1,08 mill kr | 708 365 kr |
| 2021 | 1,70 mill kr | 548 609 kr | 401 488 kr | 491 096 kr | 856 055 kr | 855 544 kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at andre driftskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 86 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 25 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 23 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Roller og styre2
Daglig leder
1Sist endret 15.03.2019Styre
1Sist endret 15.03.2019Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Siv Iren Tharaldsen | Person | Ordinære aksjer | 100.0 % | 30 000 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Oslo Pulverlakk AS | BEDR | Reparasjon og vedlikehold av motorvogner | Oslo | − |
Kunngjøringer11
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 20.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.4.2024 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 26.4.2024 | Vedtektsdato ↗ |
| 26.4.2024 | Foretaksnavn ↗ |
| 13.4.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.4.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 31.5.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.9.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.9.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 59,9 % | 36,1 % |
| Likviditetsgrad | 7,98 | 1,42 |
| Gjeldsgrad | 0,67 | 1,17 |
| Egenkapitalrentabilitet | -27,0 % | 18,1 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Lignende selskaper
AIOgså i Oslo
1 000+ til i Oslo →Ofte spurt om Oslo Pulverlakk AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Oslo Pulverlakk AS?
Det er registrert 7 151 selskaper i Norge innen reparasjon og vedlikehold av motorvogner, hvorav 377 i Oslo.
Er Oslo Pulverlakk AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2019, som er lenger enn 48 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 292 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Oslo Pulverlakk AS et aktivt selskap?
Oslo Pulverlakk AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva driver Oslo Pulverlakk AS med?
Oslo Pulverlakk AS driver innen reparasjon og vedlikehold av motorvogner, med NACE-kode 95.310 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Overflatebehandling av bil/mc/sykkel deler i form av sandblåsing og pulverlakk.
Hva betyr organisasjonsformen AS?
Oslo Pulverlakk AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er daglig leder i Oslo Pulverlakk AS?
Daglig leder i Oslo Pulverlakk AS er Siv Iren Tharaldsen, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem sitter i styret i Oslo Pulverlakk AS?
Siv Iren Tharaldsen er registrert som styreleder i Oslo Pulverlakk AS. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvem er største aksjonær i Oslo Pulverlakk AS?
Største aksjonær i Oslo Pulverlakk AS er Siv Iren Tharaldsen med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva er omsetningen til Oslo Pulverlakk AS?
Oslo Pulverlakk AS hadde i 2025 en omsetning på 865 678 kr og et underskudd på 224 992 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hva er aksjekapitalen i Oslo Pulverlakk AS?
Oslo Pulverlakk AS har en registrert aksjekapital på 30 000 kr, fordelt på 30 aksjer.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.