Hopp til innhold
Nytt: sokfirma i Claude og ChatGPT – salgslister, soliditet, konsern og mer.Les mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Malar Ivan AS

Org.nr 922309345

Om Malar Ivan AS

Malar Ivan AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Askvoll, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Maler- og glassarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2019 og har vært i drift i 7 år. Ernesto Ivan Arancibia er daglig leder, og Ernesto Ivan Arancibia er styreleder. I 2025 hadde Malar Ivan AS en omsetning på 512 282 kr, en økning på 59 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 40 500 kr. Egenkapitalen var −134 884 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Ernesto Ivan Arancibia med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 3 innen maler- og glassarbeid i Askvoll, og ett av 4 968 i Norge. Det ble etablert samme år som 249 andre selskaper i bransjen.

Aktivitet og formål

Maling og handverkartenestar som innvendig og utvendig maling, golvlegging, sparkling, tapetsering, flislegging, samt skift av kledning, vindauge, dører og anna snekkararbeid som naturleg høyrer til dette.

Økonomi

Balanse

2025
Eiendeler186 464 kr
Anleggsmidler63 %116 990 krOmløpsmidler37 %69 474 kr
Egenkapital og gjeld186 464 kr
Innskutt egenkapital16 %30 000 krOpptjent egenkapital-88 %−164 884 krKortsiktig gjeld157 %292 490 kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader449 455 kr
Finansinntekter145 kr
Finanskostnader11 049 kr
Netto finans−10 904 kr
Ordinært resultat før skatt51 922 kr
ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
2025512 282 kr62 826 kr40 500 kr186 464 kr−134 884 kr321 349 kr
2024321 909 kr−96 360 kr−83 965 kr260 911 kr−175 384 kr436 295 kr
20231,38 mill kr−59 036 kr−57 118 kr274 082 kr−91 419 kr365 500 kr
20221,23 mill kr−97 794 kr−84 659 kr361 399 kr−34 301 kr395 700 kr
2021949 269 kr−74 929 kr−70 316 kr411 874 kr50 358 kr361 516 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Den største kostnadsposten i 2025-regnskapet er andre driftskostnader, som utgjør om lag 43 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 36 prosent av driftsinntektene.

Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.

Roller og styre3

Daglig leder

1Sist endret 01.03.2019
Daglig lederSignatur

Styre

1Sist endret 01.03.2019
Styrets lederSignatur

Regnskapsfører

1Sist endret 01.03.2019
Regnskapsfører
repr. ASKVOLL REKNESKAPSTENESTE ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →

Aksjonærer

År:
AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Ernesto Ivan ArancibiaPersonOrdinære aksjer100.0 %30

1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Malar Ivan ASBEDRMaler- og glassarbeidAskvoll−

Kunngjøringer9

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  2. Selskapsopplysninger oppdatert
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Egenkapitalandel-72,3 %34,6 %
Likviditetsgrad0,241,42

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

Også i Askvoll

+789 til i Askvoll →

Godt å vite om Malar Ivan AS

Hvor stor er bransjen Malar Ivan AS tilhører?

Malar Ivan AS er ett av 3 selskaper innen maler- og glassarbeid i Askvoll, og ett av 4 968 på landsbasis.

Hvor lenge har Malar Ivan AS eksistert sammenlignet med bransjen?

Malar Ivan AS ble etablert i 2019 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 54 % av selskapene i bransjen.

Er Malar Ivan AS et aktivt selskap?

Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Malar Ivan AS i Brønnøysundregistrene.

Hva gjør Malar Ivan AS?

Malar Ivan AS er registrert i bransjen Maler- og glassarbeid (næringskode 43.340). Registrert aktivitet: Maling og handverkartenestar som innvendig og utvendig maling, golvlegging, sparkling, tapetsering, flislegging, samt skift av kledning, vindauge, dører og anna snekkararbeid som naturleg høyrer til dette.

Hvem leder Malar Ivan AS?

Ernesto Ivan Arancibia er registrert som daglig leder i Malar Ivan AS.

Hvem eier Malar Ivan AS?

Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Ernesto Ivan Arancibia største eier i Malar Ivan AS med 100 % av aksjene.

Hva omsatte Malar Ivan AS for i 2025?

Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 512 282 kr, opp 59 % fra 2024. Egenkapitalen var −134 884 kr ved årsslutt.

Hvor lønnsom er driften i Malar Ivan AS?

Driftsresultatet for 2025 var 62 826 kr. Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Vestland