Vmv Production AS
- Omsetning
- 40,8 mill
- +22,8 %
- Resultat
- 6,6 mill
- +41,1 %
- Ansatte
- 6
- −1 siden mars
Om Vmv Production AS
Vmv Production AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Hå, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Bearbeiding av metaller. Virksomheten ble stiftet i 2019 og har vært i drift i 7 år. Leif Helge Matnisdal er daglig leder, og Bjørn Aage Vold er styreleder. Selskapet er ett av 35 innen bearbeiding av metaller i Hå, og ett av 2 022 i Norge. Det ble etablert samme år som 107 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet
Platebearbeidelse med tilhørende generelt verksted arbeid.
Formål
Salg og produksjon av metallvarer og det som herved står i forbindelse, samt deltakelse i andre selskaper.
AI-sammendrag
Rask vekst på 23% til 41 mrd kr i omsetning kombineres med en driftsmargin og egenkapitalandel blant bransjens beste, tross en liten arbeidsstyrke på seks ansatte. Full eierkontroll gjennom VMV Holding AS og en solid balanse med kun 8M kr i gjeld gir selskapet stor finansiell fleksibilitet innen metallbearbeiding i Hå.
API og MCPGET /company/922271143
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922271143" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922271143",
"name": "VMV PRODUCTION AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "25.530",
"nace_desc": "Bearbeiding av metaller",
"employees": 6,
"address": { "municipality": "HÅ", "county": "ROGALAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "922271143" })Spør AI-assistenten
Når ble Vmv Production AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Hå holder Vmv Production AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Vmv Production AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +22,8 % fra 2024 · +98,9 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 40,81 mill kr | 8,76 mill kr | 6,57 mill kr | 33,76 mill kr | 26,24 mill kr | 7,52 mill kr |
| 2024 | 33,22 mill kr | 6,40 mill kr | 4,66 mill kr | 34,38 mill kr | 19,83 mill kr | 14,55 mill kr |
| 2023 | 21,64 mill kr | 2,69 mill kr | 1,64 mill kr | 33,63 mill kr | 22,97 mill kr | 10,66 mill kr |
| 2022 | 21,59 mill kr | 2,17 mill kr | 1,77 mill kr | 31,35 mill kr | 28,28 mill kr | 3,07 mill kr |
| 2021 | 20,51 mill kr | 5,36 mill kr | 4,14 mill kr | 11,29 mill kr | 5,98 mill kr | 5,31 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 46 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 16 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 30 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Gjeld til konsernselskaper
- 200 000 kr (1 % av balansen)
- Avgitt konsernbidrag
- 160 000 kr
API og MCPGET /company/922271143/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922271143/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922271143",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 40806339,
"operating_profit": 8758952,
"net_profit": 6569144,
"equity": 26240272,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 33219625,
"operating_profit": 6395687,
"net_profit": 4656838,
"equity": 19827128,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "922271143" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Vmv Production AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Vmv Production AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Vmv Production AS fra 2024 til 2025?
Roller og styre6
Daglig leder
1Sist endret 03.09.2019Styre
3Sist endret 24.04.2025Regnskapsfører
1Sist endret 12.02.2024Revisor
1Sist endret 01.09.2020API og MCPGET /company/922271143/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922271143/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922271143",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "922271143" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Vmv Production AS?
Hvem er regnskapsfører for Vmv Production AS?
List alle roller i Vmv Production AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 3 ute
- Vmv Holding AS100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Vmv Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 750 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/922271143/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922271143/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922271143",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "VMV HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "922271143" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Vmv Production AS eier Vmv Holding AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Vmv Production AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Vmv Production AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Vmv Holding AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/922271143/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922271143/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922271143",
"chain": [
{ "org_no": "929507835", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "922271143", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "922271143" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Vmv Production AS?
Hvem eier Vmv Production AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Vmv Production AS | BEDR | Bearbeiding av metaller | Hå | 6 |
Kunngjøringer13
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 1.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.4.2025 | Styre ↗ |
| 6.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.3.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.12.2022 | Gjennomføring av fusjon ↗ |
| 20.10.2022 | Fusjonsbeslutning ↗ |
| 26.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.2.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.9.2020 | Revisor ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/922271143/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922271143/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922271143",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-01", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-17", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "922271143" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Vmv Production AS sist endret?
Hvilke fusjoner har Vmv Production AS vært involvert i?
Hva er de siste kunngjøringene for Vmv Production AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:7→6
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 15,6 % av driftsinntektene — 22,7 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 21,5 % | 5,8 % |
| Resultatmargin | 16,1 % | 4,4 % |
| Egenkapitalandel | 77,7 % | 43,3 % |
| Likviditetsgrad | 2,37 | 1,72 |
| Gjeldsgrad | 0,29 | 1,05 |
| Egenkapitalrentabilitet | 25,0 % | 15,9 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +22,8 % | +2,2 % |
| Omsetning per ansatt | 6,80 mill kr | 1,68 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 46,1 % | 29,6 % |
| Lønnskostnad | 15,6 % | 38,3 % |
| Annen driftskostnad | 10,2 % | 20,3 % |
| Avskrivninger | 6,6 % | 1,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/922271143/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922271143/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922271143",
"nace_code": "25.530",
"industry_count": 849,
"revenue": { "value": 40806339, "percentile": 0.8765 },
"operating_margin": { "value": 0.2146, "percentile": 0.8197 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "922271143" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Vmv Production AS blant de 849 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Vmv Production AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Vmv Production AS blant de største selskapene innen bearbeiding av metaller?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Vmv Production AS
Hvor stor er bransjen Vmv Production AS tilhører?
Vmv Production AS er ett av 35 selskaper innen bearbeiding av metaller i Hå, og ett av 2 022 på landsbasis.
Hvor lenge har Vmv Production AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Vmv Production AS ble etablert i 2019 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 42 % av selskapene i bransjen.
Hvilken status har Vmv Production AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Vmv Production AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Vmv Production AS?
Leif Helge Matnisdal er registrert som daglig leder i Vmv Production AS.
Hvilke eiere står bak Vmv Production AS?
Vmv Production AS eies i hovedsak av Vmv Holding AS (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hva omsatte Vmv Production AS for i 2025?
I 2025 omsatte Vmv Production AS for 40,81 mill kr, opp 23 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 6,57 mill kr.
Hvor stor aksjekapital har Vmv Production AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Vmv Production AS er 750 000 kr (750 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Er Vmv Production AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2019. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.