Haugesund Tannmedisin AS
- Omsetning
- 8,9 mill
- +169,5 %
- Resultat
- 2,6 mill
- +295,5 %
- Ansatte
- 5
Om Haugesund Tannmedisin AS
Haugesund Tannmedisin AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Haugesund, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Tannlegetjenester. Virksomheten ble stiftet i 2019 og har vært i drift i 7 år. Erik Klepsland Mauland er styrets leder. I 2025 hadde Haugesund Tannmedisin AS en omsetning på 8,95 mill kr, en økning på 169 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 2,62 mill kr. Egenkapitalen var 2,71 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Tannlege Erik K. Mauland AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 45 innen tannlegetjenester i Haugesund, og ett av 5 989 i Norge. Det ble etablert samme år som 259 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet
Tannlege.
Formål
Drift av tannhelsetjenester og annet som faller naturlig sammen med dette.
API og MCPGET /company/922233616
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922233616" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922233616",
"name": "HAUGESUND TANNMEDISIN AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "86.230",
"nace_desc": "Tannlegetjenester",
"employees": 5,
"address": { "municipality": "HAUGESUND", "county": "ROGALAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "922233616" })Spør AI-assistenten
Hva driver Haugesund Tannmedisin AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Haugesund Tannmedisin AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Haugesund Tannmedisin AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +169,5 % fra 2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 8,95 mill kr | 3,36 mill kr | 2,62 mill kr | 5,85 mill kr | 2,71 mill kr | 3,13 mill kr |
| 2024 | 3,32 mill kr | 849 094 kr | 662 512 kr | 2,98 mill kr | 690 443 kr | 2,29 mill kr |
| 2023 | 0 kr | −1 080 kr | −1 079 kr | 132 931 kr | 27 931 kr | 105 000 kr |
| 2022 | 0 kr | −990 kr | −990 kr | 134 010 kr | 29 010 kr | 105 000 kr |
| 2021 | 0 kr | −102 567 kr | −78 175 kr | 135 000 kr | 30 000 kr | 105 000 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at varekostnader er den største kostnadsposten, med om lag 39 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet har mer til gode hos andre konsernselskaper enn det skylder dem.
- Til gode hos konsernselskaper
- 4,3 mill kr (74 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 760 000 kr (13 % av balansen)
API og MCPGET /company/922233616/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922233616/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922233616",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 8949945,
"operating_profit": 3362643,
"net_profit": 2620539,
"equity": 2714334,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 3321560,
"operating_profit": 849094,
"net_profit": 662512,
"equity": 690443,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "922233616" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Haugesund Tannmedisin AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Haugesund Tannmedisin AS per år.
Hvordan har omsetningen til Haugesund Tannmedisin AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre3
Styre
1Sist endret 05.01.2021Regnskapsfører
1Sist endret 11.03.2019Revisor
1Sist endret 07.10.2026API og MCPGET /company/922233616/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922233616/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922233616",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "922233616" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Haugesund Tannmedisin AS?
List alle roller i Haugesund Tannmedisin AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Haugesund Tannmedisin AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 2 ute
- Phh Capital AShadde 50 %
- Srasch AShadde 50 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Tannlege Erik K. Mauland AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 2 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/922233616/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922233616/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922233616",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "TANNLEGE ERIK K. MAULAND AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 100,
"year": 2025,
…
}
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "922233616" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Haugesund Tannmedisin AS eier Tannlege Erik K. Mauland AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Haugesund Tannmedisin AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Haugesund Tannmedisin AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Tannlege Erik K. Mauland AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/922233616/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922233616/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922233616",
"chain": [
{ "org_no": "913082648", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "922233616", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "922233616" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Haugesund Tannmedisin AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Haugesund Tannmedisin AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Haugesund Tannmedisin AS | BEDR | Tannlegetjenester | Haugesund | 5 |
Kunngjøringer19
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 7.10.2026 | Revisor ↗ |
| 17.8.2026 | Manglende roller ↗ |
| 7.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.6.2024 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 11.6.2024 | Vedtektsdato ↗ |
| 11.6.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 11.6.2024 | Foretaksnavn ↗ |
| 5.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/922233616/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922233616/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922233616",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-10-07", "type": "Revisor", … },
{ "dato": "2026-08-17", "type": "Manglende roller", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "922233616" })Spør AI-assistenten
Når ble Haugesund Tannmedisin AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Haugesund Tannmedisin AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Haugesund Tannmedisin AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+AARAK & FJÆRE REVISJON AS(Revisor)
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:-→5
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 7,1 % av driftsinntektene — 28,9 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 37,6 % | 12,0 % |
| Resultatmargin | 29,3 % | 11,0 % |
| Egenkapitalandel | 46,4 % | 49,8 % |
| Likviditetsgrad | 3,17 | 1,74 |
| Gjeldsgrad | 1,15 | 0,73 |
| Egenkapitalrentabilitet | 96,5 % | 28,3 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +169,5 % | +3,2 % |
| Omsetning per ansatt | 1,79 mill kr | 1,39 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 39,3 % | 16,6 % |
| Lønnskostnad | 7,1 % | 36,0 % |
| Annen driftskostnad | 10,9 % | 20,8 % |
| Avskrivninger | 5,1 % | 1,6 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/922233616/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922233616/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922233616",
"nace_code": "86.230",
"industry_count": 2221,
"revenue": { "value": 8949945, "percentile": 0.8586 },
"operating_margin": { "value": 0.3757, "percentile": 0.8608 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "922233616" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Haugesund Tannmedisin AS på i bransjen?
Hvor ligger Haugesund Tannmedisin AS blant de 2221 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Haugesund Tannmedisin AS sammenlignet med andre i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Haugesund Tannmedisin AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Haugesund Tannmedisin AS?
Det er registrert 5 989 selskaper i Norge innen tannlegetjenester, hvorav 45 i Haugesund.
Er Haugesund Tannmedisin AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2019, som er lenger enn 45 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 259 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Haugesund Tannmedisin AS et aktivt selskap?
Haugesund Tannmedisin AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvilken selskapsform har Haugesund Tannmedisin AS?
Haugesund Tannmedisin AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem sitter i styret i Haugesund Tannmedisin AS?
Erik Klepsland Mauland er registrert som styreleder i Haugesund Tannmedisin AS. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvem eier Haugesund Tannmedisin AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Tannlege Erik K. Mauland AS største eier i Haugesund Tannmedisin AS med 100 % av aksjene.
Er Haugesund Tannmedisin AS en del av et konsern?
Haugesund Tannmedisin AS inngår i et konsern. Nærmeste morselskap er Tannlege Erik K. Mauland AS, som eier 100 % av selskapet.
Hvordan går det økonomisk med Haugesund Tannmedisin AS?
Haugesund Tannmedisin AS hadde i 2025 en omsetning på 8,95 mill kr og et overskudd på 2,62 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.