Fjell Bad & Flis AS
Org.nr 922228558
Om Fjell Bad & Flis AS
Fjell Bad & Flis AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Lillestrøm, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Oppføring av bygninger. Virksomheten ble stiftet i 2019 og har vært i drift i 7 år. Michal Sylwester Piatek er daglig leder, og Michal Sylwester Piatek er styreleder. I 2025 hadde Fjell Bad & Flis AS en omsetning på 6,62 mill kr, en økning på 52 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 51 926 kr. Egenkapitalen var −357 791 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Michal Sylwester Piatek med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 396 innen oppføring av bygninger i Lillestrøm, og ett av 24 635 i Norge. Det ble etablert samme år som 1 205 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (51 %).
Aktivitet
Oppføring av bygninger -nybygg, tilbygg, rehabilitering, oppussing, samt snekker, tømrer, murer, malertjenester, blikkenslager, taktekking.
Formål
Oppføring av bygninger-ny bygg, tilbygg, rehabilitering, oppussing, samt snekker, tømrer, murer, malertjenester, blikkenslager, taktekking.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 6,62 mill kr | −26 462 kr | −51 926 kr | 410 917 kr | −357 791 kr | 768 709 kr |
| 2024 | 4,36 mill kr | −228 016 kr | −256 005 kr | 615 038 kr | −305 866 kr | 920 904 kr |
| 2023 | 6,59 mill kr | 149 497 kr | 117 354 kr | 859 243 kr | −49 862 kr | 909 104 kr |
| 2022 | 4,29 mill kr | −304 026 kr | −302 439 kr | 611 669 kr | −167 216 kr | 778 885 kr |
| 2021 | 6,18 mill kr | −84 077 kr | −89 794 kr | 768 175 kr | 135 223 kr | 632 951 kr |
Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var varekostnader den største kostnadsposten, med om lag 71 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 12 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 38 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 15.02.2019Styre
1Sist endret 15.02.2019Regnskapsfører
2Sist endret 16.06.2026Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Michal Sylwester Piatek | Person | Ordinære aksjer | 100.0 % | 30 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Fjell Bad & Flis AS | BEDR | Oppføring av bygninger | Lillestrøm | − |
Kunngjøringer14
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 7.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.6.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 21.12.2023 | Revisjon av årsregnskap ↗ |
| 21.12.2023 | Revisor ↗ |
| 29.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.11.2022 | Revisor ↗ |
| 19.9.2022 | Manglende roller ↗ |
| 11.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Endring i roller og styre+MTA GROUP AS(Regnskapsfører)+JUST REGNSKAP ØST AS(Regnskapsfører)
- Endring i roller og styre−PLUSNOR REGNSKAP AS(Regnskapsfører)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 71,1 % av driftsinntektene — 23,2 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -0,4 % | 2,8 % |
| Resultatmargin | -0,8 % | 2,0 % |
| Egenkapitalandel | -87,1 % | 29,6 % |
| Likviditetsgrad | 0,42 | 1,30 |
| Omsetningsvekst (siste år) | +51,9 % | +1,5 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 71,1 % | 47,9 % |
| Lønnskostnad | 12,5 % | 33,4 % |
| Annen driftskostnad | 15,8 % | 11,7 % |
| Avskrivninger | 1,0 % | 1,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Godkjenninger og registre
Fjell Bad & Flis AS har sentral godkjenning for byggevirksomhet fra Direktoratet for byggkvalitet innen 3 godkjenningsområder.
| Funksjon | Godkjenningsområde | Tiltaksklasse |
|---|---|---|
| Utførende | Sanitærinstallasjoner | 1 |
| Utførende | Slukkeinstallasjoner | 1 |
| Utførende | Varme- og kuldeinstallasjoner | 1 |
Kilde: Direktoratet for byggkvalitet
Lignende selskaper
AIOgså i Lillestrøm
1 000+ til i Lillestrøm →Spørsmål og svar om Fjell Bad & Flis AS
Hvor stor er bransjen Fjell Bad & Flis AS tilhører?
Fjell Bad & Flis AS er ett av 396 selskaper innen oppføring av bygninger i Lillestrøm, og ett av 24 635 på landsbasis.
Hvor lenge har Fjell Bad & Flis AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Fjell Bad & Flis AS ble etablert i 2019 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 44 % av selskapene i bransjen.
Hva er statusen til Fjell Bad & Flis AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Fjell Bad & Flis AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Fjell Bad & Flis AS?
Michal Sylwester Piatek er registrert som daglig leder i Fjell Bad & Flis AS.
Hvem eier Fjell Bad & Flis AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Michal Sylwester Piatek største eier i Fjell Bad & Flis AS med 100 % av aksjene.
Går Fjell Bad & Flis AS med overskudd?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 6,62 mill kr, opp 52 % fra 2024. Egenkapitalen var −357 791 kr ved årsslutt.
Hvor stor aksjekapital har Fjell Bad & Flis AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Fjell Bad & Flis AS er 30 000 kr (30 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Har Fjell Bad & Flis AS sentral godkjenning?
Fjell Bad & Flis AS har sentral godkjenning for byggevirksomhet fra Direktoratet for byggkvalitet innen 3 godkjenningsområder.
Hvor holder Fjell Bad & Flis AS til?
Fjell Bad & Flis AS holder til i Landskronaveien 352, 2013, SKJETTEN, i Lillestrøm kommune i Akershus.
Hvilken regnskapsfører bruker Fjell Bad & Flis AS?
I Enhetsregisteret er Fjell Bad & Flis AS registrert med regnskapsfører Mta Group AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Akershus
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.