Ssp Motorcenter AS
- Omsetning
- 4,1 mill
- +75 %
- Resultat
- 72 069
- +160,5 %
Om Ssp Motorcenter AS
Ssp Motorcenter AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Porsgrunn, Telemark. Selskapet er registrert i bransjen Reparasjon og vedlikehold av motorvogner. Virksomheten ble stiftet i 2019 og har vært i drift i 7 år. Knut Erik Grave er daglig leder, og Knut Erik Grave er styreleder. I 2025 hadde Ssp Motorcenter AS en omsetning på 4,10 mill kr, en økning på 75 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 72 069 kr. Egenkapitalen var 8 599 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Kc Invest AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 36 innen reparasjon og vedlikehold av motorvogner i Porsgrunn, og ett av 7 164 i Norge. Det ble etablert samme år som 294 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (53 %).
Aktivitet og formål
Reparasjon av Porsche motorer og andre spesielle biler. Kjøp og salg av biler og diverse import av deler og biler, samt virksomhet tilknyttet dette.
API og MCPGET /company/922212848
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922212848" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922212848",
"name": "SSP MOTORCENTER AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "95.310",
"nace_desc": "Reparasjon og vedlikehold av motorvogner",
"employees": null,
"address": { "municipality": "PORSGRUNN", "county": "TELEMARK", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "922212848" })Spør AI-assistenten
Hvor i Porsgrunn holder Ssp Motorcenter AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Ssp Motorcenter AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Ssp Motorcenter AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +75 % fra 2024 · +140,7 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4,10 mill kr | 139 932 kr | 72 069 kr | 1,41 mill kr | 8 599 kr | 1,40 mill kr |
| 2024 | 2,34 mill kr | 73 005 kr | 27 663 kr | 615 706 kr | −63 470 kr | 679 176 kr |
| 2023 | 2,04 mill kr | −286 820 kr | −258 156 kr | 682 632 kr | −91 133 kr | 773 765 kr |
| 2022 | 1,95 mill kr | 58 780 kr | 24 238 kr | 927 018 kr | 167 023 kr | 759 996 kr |
| 2021 | 1,70 mill kr | 139 468 kr | 99 511 kr | 957 875 kr | 142 785 kr | 815 090 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at varekostnader er den største kostnadsposten, med om lag 63 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 25 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 61 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Gjeld til konsernselskaper
- 12 000 kr (1 % av balansen)
API og MCPGET /company/922212848/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922212848/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922212848",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 4101553, "operating_profit": 139932, "net_profit": 72069, "equity": 8599, … },
{ "year": 2024, "revenue": 2343540, "operating_profit": 73005, "net_profit": 27663, "equity": -63470, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "922212848" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Ssp Motorcenter AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Ssp Motorcenter AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Ssp Motorcenter AS fra 2024 til 2025?
Roller og styre3
Daglig leder
1Sist endret 13.02.2019Styre
1Sist endret 13.02.2019Regnskapsfører
1Sist endret 26.08.2024API og MCPGET /company/922212848/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922212848/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922212848",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "922212848" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Ssp Motorcenter AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Ssp Motorcenter AS?
Hvem er regnskapsfører for Ssp Motorcenter AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Kc Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 100 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/922212848/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922212848/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922212848",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "KC INVEST AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "922212848" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Ssp Motorcenter AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Ssp Motorcenter AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Ssp Motorcenter AS eier Kc Invest AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
API og MCPGET /company/922212848/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922212848/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922212848",
"chain": [
{ "org_no": "922151520", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "922212848", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "922212848" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Ssp Motorcenter AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Ssp Motorcenter AS | BEDR | Reparasjon og vedlikehold av motorvogner | Porsgrunn | − |
Kunngjøringer12
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 4.3.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 31.3.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 24.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.6.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.6.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.9.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/922212848/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922212848/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922212848",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-03-04", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-03-31", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "922212848" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Ssp Motorcenter AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Ssp Motorcenter AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Ssp Motorcenter AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 62,5 % av driftsinntektene — 25,1 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 3,4 % | 4,0 % |
| Resultatmargin | 1,8 % | 3,1 % |
| Egenkapitalandel | 0,6 % | 35,9 % |
| Likviditetsgrad | 0,95 | 1,42 |
| Gjeldsgrad | 162,83 | 1,18 |
| Egenkapitalrentabilitet | 838,1 % | 18,1 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +75,0 % | +5,3 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 62,5 % | 37,4 % |
| Lønnskostnad | 24,7 % | 33,8 % |
| Annen driftskostnad | 9,1 % | 18,8 % |
| Avskrivninger | 0,2 % | 1,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/922212848/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922212848/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922212848",
"nace_code": "95.310",
"industry_count": 3620,
"revenue": { "value": 4101553, "percentile": 0.5087 },
"operating_margin": { "value": 0.0341, "percentile": 0.4742 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "922212848" })Spør AI-assistenten
Er Ssp Motorcenter AS blant de største selskapene innen reparasjon og vedlikehold av motorvogner?
Hvor solid er Ssp Motorcenter AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Ssp Motorcenter AS på i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Ofte spurt om Ssp Motorcenter AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Ssp Motorcenter AS?
Det er registrert 7 164 selskaper i Norge innen reparasjon og vedlikehold av motorvogner, hvorav 36 i Porsgrunn.
Er Ssp Motorcenter AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2019, som er lenger enn 49 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 294 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Ssp Motorcenter AS i Enhetsregisteret?
Ssp Motorcenter AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvilken selskapsform har Ssp Motorcenter AS?
Ssp Motorcenter AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er daglig leder i Ssp Motorcenter AS?
Daglig leder i Ssp Motorcenter AS er Knut Erik Grave, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem sitter i styret i Ssp Motorcenter AS?
Knut Erik Grave er registrert som styreleder i Ssp Motorcenter AS. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvem er største aksjonær i Ssp Motorcenter AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Kc Invest AS største eier i Ssp Motorcenter AS med 100 % av aksjene.
Hva er omsetningen til Ssp Motorcenter AS?
I 2025 omsatte Ssp Motorcenter AS for 4,10 mill kr, opp 75 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 72 069 kr.
Hva er aksjekapitalen i Ssp Motorcenter AS?
Ssp Motorcenter AS har en registrert aksjekapital på 30 000 kr, fordelt på 100 aksjer.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Telemark
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.