Hopp til innhold
Nytt: sokfirma i Claude og ChatGPT – salgslister, soliditet, konsern og mer.Les mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Gullingen Skisenter Og Fjellcamping AS

Org.nr 922146926

Om Gullingen Skisenter Og Fjellcamping AS

Gullingen Skisenter Og Fjellcamping AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Suldal, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Drift av idrettsanlegg. Virksomheten ble stiftet i 2019 og har vært i drift i 7 år. Jan Nilsen er daglig leder, og Jan Nilsen er styreleder. I 2025 hadde Gullingen Skisenter Og Fjellcamping AS en omsetning på 448 858 kr, en nedgang på 61 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 156 829 kr. Egenkapitalen var 38 667 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Sta-Invest AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 3 innen drift av idrettsanlegg i Suldal, og ett av 1 122 i Norge. Det ble etablert samme år som 38 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (59 %).

Aktivitet og formål

Drift av skisenter, camping og andre formål innenfor turisme og reiseliv. Investering i andre selskaper.

API og MCPGET /company/922146926

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/922146926" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "922146926",
  "name": "GULLINGEN SKISENTER OG FJELLCAMPING AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "93.110",
  "nace_desc": "Drift av idrettsanlegg",
  "employees": null,
  "address": { "municipality": "SULDAL", "county": "ROGALAND", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "922146926" })

Spør AI-assistenten

  • Gi meg en kort oversikt over Gullingen Skisenter Og Fjellcamping AS: bransje, adresse og antall ansatte.
  • Hvilken bransje er Gullingen Skisenter Og Fjellcamping AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
  • Når ble Gullingen Skisenter Og Fjellcamping AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Balanse

2025
Eiendeler726 350 kr
Anleggsmidler73 %527 988 krOmløpsmidler27 %198 362 kr
Egenkapital og gjeld726 350 kr
Innskutt egenkapital5 %38 667 krLangsiktig gjeld7 %49 732 krKortsiktig gjeld88 %637 950 kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader606 138 kr
Finanskostnader43 736 kr
Netto finans−43 736 kr
Ordinært resultat før skatt−201 016 kr
ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
2025448 858 kr−157 280 kr−156 829 kr726 350 kr38 667 kr687 682 kr
20241,16 mill kr183 770 kr121 636 kr803 137 kr81 431 kr721 707 kr
20231,46 mill kr398 318 kr296 171 kr986 309 kr81 431 kr904 879 kr
20221,36 mill kr433 453 kr320 844 kr1,02 mill kr81 259 kr934 650 kr
2021784 481 kr11 596 kr−4 724 kr921 228 kr81 259 kr839 969 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Ved utgangen av 2025 besto eiendelene i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig.

API og MCPGET /company/922146926/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/922146926/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "922146926",
  "years": [
    {
      "year": 2025,
      "revenue": 448858,
      "operating_profit": -157280,
      "net_profit": -156829,
      "equity": 38667,
      …
    },
    { "year": 2024, "revenue": 1163341, "operating_profit": 183770, "net_profit": 121636, "equity": 81431, … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "922146926" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor mye falt omsetningen til Gullingen Skisenter Og Fjellcamping AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
  • Hvor stort underskudd hadde Gullingen Skisenter Og Fjellcamping AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
  • Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Gullingen Skisenter Og Fjellcamping AS de siste årene.

Roller og styre5

Daglig leder

1Sist endret 31.01.2019
Jan Nilsen(f. 1960)
Daglig lederSignatur

Styre

3Sist endret 31.01.2019
Jan Nilsen(f. 1960)
Styrets lederSignatur
StyremedlemSignatur
Varamedlem

Regnskapsfører

1Sist endret 30.05.2022
Regnskapsfører
repr. AAUDIT ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →
API og MCPGET /company/922146926/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/922146926/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "922146926",
  "roles": [
    { "role_type": "Daglig leder", … },
    { "role_type": "Regnskapsfører", … },
    { "role_type": "Styrets leder", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "922146926" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem er daglig leder og styreleder i Gullingen Skisenter Og Fjellcamping AS?
  • Hvem er regnskapsfører for Gullingen Skisenter Og Fjellcamping AS?
  • Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Gullingen Skisenter Og Fjellcamping AS?

Aksjonærer og eierstruktur

År:
AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Sta-Invest ASSelskapOrdinære aksjer100.0 %100

1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/922146926/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/922146926/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "922146926",
  "shareholders": [
    { "shareholder_name": "STA-INVEST AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
  ],
  "total": 1
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "922146926" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor stor andel av Gullingen Skisenter Og Fjellcamping AS eier Sta-Invest AS, og hvem eier resten?
  • Hvor mange aksjonærer har Gullingen Skisenter Og Fjellcamping AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
  • Hvem eier Gullingen Skisenter Og Fjellcamping AS, og hvor store eierandeler har de?

Reelle eiere

Beregnet fra aksjonærregisteret 2025

Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Gullingen Skisenter Og Fjellcamping ASBEDRDrift av idrettsanleggSuldal−

Kunngjøringer15

API og MCPGET /company/922146926/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/922146926/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "922146926",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-08-03", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    { "dato": "2025-06-07", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "922146926" })

Spør AI-assistenten

  • Når leverte Gullingen Skisenter Og Fjellcamping AS sist godkjent årsregnskap?
  • Har Gullingen Skisenter Og Fjellcamping AS endret aksjekapitalen de siste årene?
  • Hva er de siste kunngjøringene for Gullingen Skisenter Og Fjellcamping AS i Brønnøysundregistrene?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  2. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:10→-
  3. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:9→10
  4. Selskapsopplysninger oppdatert
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Egenkapitalandel5,3 %34,4 %
Likviditetsgrad0,311,55
Gjeldsgrad17,780,91
Egenkapitalrentabilitet-405,6 %1,5 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/922146926/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/922146926/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "922146926",
  "nace_code": "93.110",
  "industry_count": 710,
  "revenue": { "value": 448858, "percentile": 0.3065 },
  "operating_margin": { "value": -0.3504, "percentile": 0.1238 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "922146926" })

Spør AI-assistenten

  • Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Gullingen Skisenter Og Fjellcamping AS på i bransjen?
  • Hvor ligger Gullingen Skisenter Og Fjellcamping AS blant de 710 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
  • Hvordan er lønnsomheten til Gullingen Skisenter Og Fjellcamping AS sammenlignet med andre i bransjen?

Godt å vite om Gullingen Skisenter Og Fjellcamping AS

Hvor stor er bransjen Gullingen Skisenter Og Fjellcamping AS tilhører?

Gullingen Skisenter Og Fjellcamping AS er ett av 3 selskaper innen drift av idrettsanlegg i Suldal, og ett av 1 122 på landsbasis.

Hvor lenge har Gullingen Skisenter Og Fjellcamping AS eksistert sammenlignet med bransjen?

Gullingen Skisenter Og Fjellcamping AS ble etablert i 2019 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 31 % av selskapene i bransjen.

Er Gullingen Skisenter Og Fjellcamping AS et aktivt selskap?

Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Gullingen Skisenter Og Fjellcamping AS i Brønnøysundregistrene.

Hvem leder Gullingen Skisenter Og Fjellcamping AS?

Jan Nilsen er registrert som daglig leder i Gullingen Skisenter Og Fjellcamping AS.

Hvem eier Gullingen Skisenter Og Fjellcamping AS?

Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Sta-Invest AS største eier i Gullingen Skisenter Og Fjellcamping AS med 100 % av aksjene.

Hva omsatte Gullingen Skisenter Og Fjellcamping AS for i 2025?

I 2025 omsatte Gullingen Skisenter Og Fjellcamping AS for 448 858 kr, ned 61 % fra 2024. Årsresultatet ble et underskudd på 156 829 kr.

Hvor solid er økonomien i Gullingen Skisenter Og Fjellcamping AS?

Basert på regnskapstallene for 2025 har Gullingen Skisenter Og Fjellcamping AS økonomisk helse-vurderingen C (Moderat) på sokfirma.no sin skala fra A til E.

Er Gullingen Skisenter Og Fjellcamping AS MVA-registrert?

Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2019. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Rogaland