- Omsetning
- 1,9 mill
- −15,7 %
- Resultat
- 162 090
- 7 års regnskap
Om Sval Arkitektur AS
Sval Arkitektur AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Bergen, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Annen teknisk konsulentvirksomhet. Virksomheten ble stiftet i 2019 og har vært i drift i 7 år. Henning Kongshavn Frønsdal er daglig leder, og Jørgen Karlgård Rydheim er styreleder. I 2025 hadde Sval Arkitektur AS en omsetning på 1,90 mill kr, en nedgang på 16 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 162 090 kr. Egenkapitalen var 130 765 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er AS Helldal & Co med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 956 innen annen teknisk konsulentvirksomhet i Bergen, og ett av 18 738 i Norge. Det er eldre enn 55 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (51 %).
Aktivitet og formål
Rådgivende tjenester, og arkitektur innen fast eiendom av alle formål. Videre skal selskapet kunne drive med uavhengig kontroll og utarbeidelse av byggesakssøknader. Og annet som naturlig faller sammen med ovenstående.
API og MCPGET /company/922134766
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922134766" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922134766",
"name": "SVAL ARKITEKTUR AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "71.129",
"nace_desc": "Annen teknisk konsulentvirksomhet",
"employees": null,
"address": { "municipality": "BERGEN", "county": "VESTLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "922134766" })Spør AI-assistenten
Hvor i Bergen holder Sval Arkitektur AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Sval Arkitektur AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Sval Arkitektur AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −15,7 % fra 2024 · −17,8 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1,90 mill kr | 192 411 kr | 162 090 kr | 524 845 kr | 130 765 kr | 394 080 kr |
| 2024 | 2,25 mill kr | −157 679 kr | −214 319 kr | 369 640 kr | −31 324 kr | 400 963 kr |
| 2023 | 2,10 mill kr | 185 609 kr | 162 302 kr | 880 806 kr | 182 995 kr | 697 811 kr |
| 2022 | 1,68 mill kr | 48 673 kr | 48 633 kr | 646 985 kr | 20 693 kr | 626 292 kr |
| 2021 | 2,31 mill kr | 86 067 kr | 86 062 kr | 906 922 kr | −27 940 kr | 934 862 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 65 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 32 prosent av eiendelene. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 60 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
API og MCPGET /company/922134766/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922134766/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922134766",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 1897683,
"operating_profit": 192411,
"net_profit": 162090,
"equity": 130765,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 2251092,
"operating_profit": -157679,
"net_profit": -214319,
"equity": -31324,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "922134766" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Sval Arkitektur AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Sval Arkitektur AS per år.
Hvordan har omsetningen til Sval Arkitektur AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre7
Daglig leder
1Sist endret 30.01.2019Styre
5Sist endret 30.01.2019Regnskapsfører
1Sist endret 03.11.2025API og MCPGET /company/922134766/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922134766/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922134766",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "922134766" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Sval Arkitektur AS?
List alle roller i Sval Arkitektur AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Sval Arkitektur AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| AS Helldal & Co | Selskap | Ordinære aksjer | 50,0 % | 100 |
| Henning Kongshavn Frønsdal | Person | Ordinære aksjer | 50,0 % | 100 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/922134766/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922134766/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922134766",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "AS HELLDAL & CO", "is_corporate": true, "ownership_pct": 50, "year": 2025, … },
…
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "922134766" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Sval Arkitektur AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Sval Arkitektur AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Sval Arkitektur AS eier AS Helldal & Co, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Sval Arkitektur AS | BEDR | Annen teknisk konsulentvirksomhet | Bergen | − |
Kunngjøringer10
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 7.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 31.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.6.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.6.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
| 11.2.2019 | Forretningsadresse ↗ |
| 30.1.2019 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/922134766/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922134766/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922134766",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-07", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-31", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "922134766" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Sval Arkitektur AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Sval Arkitektur AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Sval Arkitektur AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 24,9 % | 54,8 % |
| Likviditetsgrad | 1,25 | 1,80 |
| Gjeldsgrad | 3,01 | 0,47 |
| Egenkapitalrentabilitet | 124,0 % | 8,8 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -15,7 % | +2,5 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/922134766/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922134766/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922134766",
"nace_code": "71.129",
"industry_count": 9235,
"revenue": { "value": 1897683, "percentile": 0.7079 },
"operating_margin": { "value": 0.1014, "percentile": 0.5239 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "922134766" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Sval Arkitektur AS blant de 9235 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Sval Arkitektur AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Sval Arkitektur AS blant de største selskapene innen annen teknisk konsulentvirksomhet?
Godkjenninger og registre
Sval Arkitektur AS har sentral godkjenning for byggevirksomhet fra Direktoratet for byggkvalitet innen 4 godkjenningsområder.
| Funksjon | Godkjenningsområde | Tiltaksklasse |
|---|---|---|
| Ansvarlig søker | (for alle typer tiltak) | 2 |
| Prosjekterende | Arkitektur | 2 |
| Prosjekterende | Bygningsfysikk | 1 |
| Utførende | Tømrerarbeid og montering av trekonstruksjoner | 1 |
Kilde: Direktoratet for byggkvalitet
Investeringer
SVAL ARKITEKTUR AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Høg Hytta AS | Øvre Eiker | 10,0 % | 2021 | 2024 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+13 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Folk spør om Sval Arkitektur AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Sval Arkitektur AS?
Det er registrert 18 738 selskaper i Norge innen annen teknisk konsulentvirksomhet, hvorav 956 i Bergen.
Er Sval Arkitektur AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2019, som er lenger enn 55 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 1 178 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Sval Arkitektur AS i Enhetsregisteret?
Sval Arkitektur AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva gjør Sval Arkitektur AS?
Sval Arkitektur AS driver innen annen teknisk konsulentvirksomhet, med NACE-kode 71.129 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Rådgivende tjenester, og arkitektur innen fast eiendom av alle formål.
Hvem er daglig leder i Sval Arkitektur AS?
Daglig leder i Sval Arkitektur AS er Henning Kongshavn Frønsdal, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem eier Sval Arkitektur AS?
Sval Arkitektur AS eies i hovedsak av AS Helldal & Co (50 %). Totalt er det registrert 2 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Sval Arkitektur AS?
Sval Arkitektur AS hadde i 2025 en omsetning på 1,90 mill kr og et overskudd på 162 090 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hva er aksjekapitalen i Sval Arkitektur AS?
Sval Arkitektur AS har en registrert aksjekapital på 100 000 kr, fordelt på 200 aksjer.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.