Molde Konferansesenter AS
- Omsetning
- 5,5 mill
- +1,8 %
- Resultat
- −980 997
- 6 års regnskap
Om Molde Konferansesenter AS
Molde Konferansesenter AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Molde, Møre Og Romsdal. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2019 og har vært i drift i 7 år. Karl Ivar Iversen er styrets leder. I 2024 hadde Molde Konferansesenter AS en omsetning på 5,55 mill kr, en økning på 2 % fra 2023. Selskapet endte året med et underskudd på 980 997 kr. Egenkapitalen var 11,88 mill kr ved utgangen av 2024. Største aksjonær er Sion Molde AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 526 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Molde, og ett av 76 545 i Norge. Det ble etablert samme år som 3 569 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet
Drift og utleie av lokaler til konferanser, møter, konserter, selskaper, samt servering.
Formål
Forvaltning, drift og utvikling av næringseiendommer. Herunder drift og utleie av lokaler til konferanser, møter, konserter, selskaper, samt servering og eie aksjer i selskaper med lik eller lignende virksomhet.
API og MCPGET /company/922124213
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922124213" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922124213",
"name": "MOLDE KONFERANSESENTER AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "MOLDE", "county": "MØRE OG ROMSDAL", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "922124213" })Spør AI-assistenten
Hva driver Molde Konferansesenter AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Molde Konferansesenter AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Molde Konferansesenter AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2020–2024 · +1,8 % fra 2023 · +24,7 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 5,55 mill kr | 1,30 mill kr | −980 997 kr | 58,24 mill kr | 11,88 mill kr | 46,36 mill kr |
| 2023 | 5,45 mill kr | 1,53 mill kr | −542 949 kr | 58,81 mill kr | 12,86 mill kr | 45,95 mill kr |
| 2022 | 4,88 mill kr | 1,23 mill kr | −700 971 kr | 60,80 mill kr | 13,40 mill kr | 47,40 mill kr |
| 2021 | 4,81 mill kr | 1,19 mill kr | −690 074 kr | 62,17 mill kr | 14,10 mill kr | 48,07 mill kr |
| 2020 | 4,45 mill kr | 3,13 mill kr | 2,95 mill kr | 64,71 mill kr | 14,84 mill kr | 49,87 mill kr |
Balanse
2024Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2024 viser at andre driftskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 44 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
Mellomværende med konsernselskaper (2024)
Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.
- Til gode hos konsernselskaper
- 980 000 kr (2 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 4,4 mill kr (8 % av balansen)
API og MCPGET /company/922124213/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922124213/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922124213",
"years": [
{
"year": 2024,
"revenue": 5549388,
"operating_profit": 1296273,
"net_profit": -980997,
"equity": 11876972,
…
},
{
"year": 2023,
"revenue": 5452309,
"operating_profit": 1527853,
"net_profit": -542949,
"equity": 12857969,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "922124213" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Molde Konferansesenter AS per år.
Hvordan har omsetningen til Molde Konferansesenter AS utviklet seg fra 2020 til 2024?
Hva var driftsmarginen til Molde Konferansesenter AS i 2024?
Roller og styre5
Styre
3Sist endret 20.05.2026Regnskapsfører
1Sist endret 28.01.2019Revisor
1Sist endret 28.01.2019API og MCPGET /company/922124213/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922124213/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922124213",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "922124213" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Molde Konferansesenter AS?
List alle roller i Molde Konferansesenter AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Molde Konferansesenter AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Sion Molde AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 10 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/922124213/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922124213/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922124213",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "SION MOLDE AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "922124213" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Molde Konferansesenter AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Molde Konferansesenter AS eier Sion Molde AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Molde Konferansesenter AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
API og MCPGET /company/922124213/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922124213/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922124213",
"chain": [
{ "org_no": "976222253", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "922122369", "owner_pct": 100, … },
{ "org_no": "922124213", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "922124213" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Molde Konferansesenter AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvor mange ledd er det i eierkjeden over Molde Konferansesenter AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Molde Konferansesenter AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Molde | − |
Kunngjøringer16
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 20.5.2026 | Styre ↗ |
| 30.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.11.2024 | Styre ↗ |
| 13.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.12.2022 | Styre ↗ |
| 25.10.2022 | Styre ↗ |
| 11.8.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.10.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.11.2020 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/922124213/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922124213/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922124213",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-05-20", "type": "Styre", … },
{ "dato": "2025-07-30", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "922124213" })Spør AI-assistenten
Når ble Molde Konferansesenter AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Molde Konferansesenter AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Molde Konferansesenter AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+Knut Stenerud(Styremedlem)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 43,7 % av driftsinntektene — 24,5 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2024 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 23,4 % | 42,3 % |
| Resultatmargin | -17,7 % | 17,1 % |
| Egenkapitalandel | 20,4 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 1,17 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 3,90 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | -8,3 % | 5,7 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +1,8 % | +2,4 % |
| Andel av driftsinntekter | 2024 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 5,7 % | 8,0 % |
| Lønnskostnad | 0,0 % | 5,9 % |
| Annen driftskostnad | 43,7 % | 19,2 % |
| Avskrivninger | 27,3 % | 14,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/922124213/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922124213/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922124213",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64557,
"revenue": { "value": 5549388, "percentile": 0.8803 },
"operating_margin": { "value": 0.2336, "percentile": 0.3469 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "922124213" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Molde Konferansesenter AS blant de 64557 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Molde Konferansesenter AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Molde Konferansesenter AS blant de største selskapene innen utleie av egen eller leid fast eiendom?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Molde Konferansesenter AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Molde Konferansesenter AS?
Det er registrert 76 545 selskaper i Norge innen utleie av egen eller leid fast eiendom, hvorav 526 i Molde.
Er Molde Konferansesenter AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2019, som er lenger enn 31 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 3 569 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Molde Konferansesenter AS et aktivt selskap?
Molde Konferansesenter AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem sitter i styret i Molde Konferansesenter AS?
Karl Ivar Iversen er registrert som styreleder i Molde Konferansesenter AS, i et styre med 3 medlemmer. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvem er største aksjonær i Molde Konferansesenter AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Sion Molde AS største eier i Molde Konferansesenter AS med 100 % av aksjene.
Hvordan går det økonomisk med Molde Konferansesenter AS?
Molde Konferansesenter AS hadde i 2024 en omsetning på 5,55 mill kr og et underskudd på 980 997 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hva er driftsresultatet til Molde Konferansesenter AS?
I 2024 hadde Molde Konferansesenter AS et driftsresultat på 1,30 mill kr, som tilsvarer en driftsmargin på 23,4 %.
Hvor ligger Molde Konferansesenter AS?
Forretningsadressen til Molde Konferansesenter AS er Kometvegen 7, 6419, MOLDE i Molde kommune.
Hvem er revisor for Molde Konferansesenter AS?
Molde Konferansesenter AS bruker Dalsbø Regnskap AS som regnskapsfører og Romsdal Revisjon AS som revisor, ifølge Enhetsregisteret.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Møre Og Romsdal
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.