Bare Software AS
Org.nr 922084017
Om Bare Software AS
Bare Software AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Trondheim, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer. Virksomheten ble stiftet i 2019 og har vært i drift i 7 år. Christian Næss er styrets leder. I 2025 hadde Bare Software AS en omsetning på 0 kr, en nedgang på 100 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 350 296 kr. Egenkapitalen var 291 335 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Christian Næss med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 698 innen konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer i Trondheim, og ett av 16 054 i Norge. Det er eldre enn 61 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Konsulentvirksomhet innen programvareutvikling.
Formål
Konsulentvirksomhet innen programvareutvikling og annet som naturlig faller sammen med dette.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 kr | −360 424 kr | −350 296 kr | 324 640 kr | 291 335 kr | 33 305 kr |
| 2024 | 2,24 mill kr | −65 235 kr | −65 220 kr | 1,06 mill kr | 641 631 kr | 416 501 kr |
| 2023 | 1,85 mill kr | 34 884 kr | 36 266 kr | 1,05 mill kr | 706 851 kr | 343 207 kr |
| 2022 | 1,63 mill kr | 381 642 kr | 301 553 kr | 1,25 mill kr | 670 583 kr | 579 115 kr |
| 2021 | 1,68 mill kr | 492 091 kr | 394 045 kr | 1,21 mill kr | 569 030 kr | 642 961 kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIBankinnskudd og kontanter utgjorde om lag 96 prosent av eiendelene ved utgangen av 2025, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Roller og styre1
Styre
1Sist endret 18.01.2019Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Christian Næss | Person | Ordinære aksjer | 100.0 % | 100 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Bare Software AS | BEDR | Konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer | Trondheim | − |
Kunngjøringer9
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 14.4.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.4.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 31.5.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.5.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.11.2020 | Forretningsadresse ↗ |
| 13.6.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.1.2019 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 92,5 % av driftsinntektene — 43,6 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 89,7 % | 57,3 % |
| Likviditetsgrad | 9,75 | 1,72 |
| Gjeldsgrad | 0,11 | 0,46 |
| Egenkapitalrentabilitet | -120,2 % | 9,4 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -100,0 % | +2,0 % |
| Andel av driftsinntekter | 2024 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 92,5 % | 48,9 % |
| Annen driftskostnad | 10,4 % | 11,1 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Lignende selskaper
AIOgså i Trondheim
1 000+ til i Trondheim →Godt å vite om Bare Software AS
Hvor stor er bransjen Bare Software AS tilhører?
Bare Software AS er ett av 698 selskaper innen konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer i Trondheim, og ett av 16 054 på landsbasis.
Hvor lenge har Bare Software AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Bare Software AS ble etablert i 2019 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 61 % av selskapene i bransjen.
Er Bare Software AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Bare Software AS i Brønnøysundregistrene.
Hva betyr organisasjonsformen AS?
Organisasjonsformen til Bare Software AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem eier Bare Software AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Christian Næss største eier i Bare Software AS med 100 % av aksjene.
Hva omsatte Bare Software AS for i 2025?
Bare Software AS hadde i 2025 en omsetning på 0 kr og et underskudd på 350 296 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor solid er økonomien i Bare Software AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Bare Software AS økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Er Bare Software AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2019. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Hvilket org.nr har Bare Software AS?
Organisasjonsnummeret til Bare Software AS er 922 084 017. Selskapet er registrert som Aksjeselskap, med registreringsdato 18.01.2019.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.