Vung Tau AS
Org.nr 921995806
Om Vung Tau AS
Vung Tau AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Kristiansand, Agder. Selskapet er registrert i bransjen Detaljhandel med nærings- og nytelsesmidler ellers. Virksomheten ble stiftet i 2018 og har vært i drift i 8 år. Hoa Thi Vu er daglig leder, og Hoa Thi Vu er styreleder. Selskapet er ett av 35 innen detaljhandel med nærings- og nytelsesmidler ellers i Kristiansand, og ett av 1 295 i Norge. Det er eldre enn 58 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (53 %).
Aktivitet
Drift av dagligvarebutikk.
Formål
Dagligvarehandel samt alt som derved står i forbindelse, herunder gjennom aksjetegning eller på annen måte å delta i andre selskaper eller foretak som driver lignende virksomhet.
AI-sammendrag
Solid lønnsomhet med et resultat på 597 000 kr på 31 mill. kr i omsetning og driftsmargin over bransjesnittet, men en lav egenkapitalandel (ca. 25%) og en gjeld på 6 mill. kr gir begrenset buffer mot svingninger. Omsetningsveksten på 3% er moderat, mens 18 ansatte plasserer virksomheten i øvre kvartil for antall ansatte i bransjen. Som heleid datterselskap av MAI HOLDING AS er eierstrukturen enkel og oversiktlig, noe som gir tydelig styring, men også avhengighet av én enkelt eier.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 30,69 mill kr | 832 550 kr | 596 525 kr | 8,26 mill kr | 2,23 mill kr | 6,03 mill kr |
| 2024 | 29,73 mill kr | 1,17 mill kr | 825 860 kr | 9,56 mill kr | 2,23 mill kr | 7,32 mill kr |
| 2023 | 31,70 mill kr | 790 668 kr | 489 948 kr | 9,33 mill kr | 2,26 mill kr | 7,07 mill kr |
| 2022 | 31,85 mill kr | −91 412 kr | −167 015 kr | 11,02 mill kr | 2,04 mill kr | 8,98 mill kr |
| 2021 | 32,31 mill kr | 1,03 mill kr | 710 889 kr | 9,53 mill kr | 2,20 mill kr | 7,32 mill kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at varekostnader er den største kostnadsposten, med om lag 57 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 21 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte tilsvarende en mindre del av årsresultatet. Regnskapet inneholder konsernbidrag.
Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Roller og styre6
Daglig leder
1Sist endret 03.01.2019Styre
3Sist endret 03.01.2019Regnskapsfører
1Sist endret 06.01.2026Revisor
1Sist endret 16.09.2020Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Mai Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100.0 % | 30 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Mai Holding AS
1 selskaperUnderenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Vung Tau AS | BEDR | Detaljhandel med nærings- og nytelsesmidler ellers | Kristiansand | 18 |
Kunngjøringer14
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 25.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.6.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.2.2021 | Forretningsadresse ↗ |
| 21.9.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.9.2020 | Revisor ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:19→18
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:18→19
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:16→18
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 18,8 % av driftsinntektene — 2,1 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 2,7 % | 2,3 % |
| Resultatmargin | 1,9 % | 1,4 % |
| Egenkapitalandel | 27,0 % | 28,8 % |
| Likviditetsgrad | 2,04 | 1,50 |
| Gjeldsgrad | 2,70 | 1,02 |
| Egenkapitalrentabilitet | 26,8 % | 14,3 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +3,2 % | +9,7 % |
| Omsetning per ansatt | 1,71 mill kr | 875 316,988 kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 56,8 % | 57,2 % |
| Lønnskostnad | 21,1 % | 20,9 % |
| Annen driftskostnad | 18,8 % | 16,7 % |
| Avskrivninger | 0,6 % | 0,5 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Vung Tau AS
Hvor stor er bransjen Vung Tau AS tilhører?
Vung Tau AS er ett av 35 selskaper innen detaljhandel med nærings- og nytelsesmidler ellers i Kristiansand, og ett av 1 295 på landsbasis.
Hvor lenge har Vung Tau AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Vung Tau AS ble etablert i 2018 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 58 % av selskapene i bransjen.
Er Vung Tau AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Vung Tau AS i Brønnøysundregistrene.
Hva betyr organisasjonsformen AS?
Organisasjonsformen til Vung Tau AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem leder Vung Tau AS?
Hoa Thi Vu er registrert som daglig leder i Vung Tau AS.
Hvem er styreleder i Vung Tau AS?
Styrets leder i Vung Tau AS er Hoa Thi Vu. Styret har totalt 3 registrerte medlemmer.
Hvilke eiere står bak Vung Tau AS?
Største aksjonær i Vung Tau AS er Mai Holding AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hvem er morselskapet til Vung Tau AS?
Selskapet er datterselskap av Mai Holding AS (100 % eierandel).
Hva omsatte Vung Tau AS for i 2025?
Vung Tau AS hadde i 2025 en omsetning på 30,69 mill kr og et overskudd på 596 525 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Agder
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.