Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Anita Holding AS

Org.nr 921968833
Omsetning
0
2025
Resultat
598 481
+20,5 %

Om Anita Holding AS

Anita Holding AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Kvam, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Tannlegetjenester. Virksomheten ble stiftet i 2018 og har vært i drift i 8 år. Tom Christian Lie Vikør er styrets leder. I 2025 hadde Anita Holding AS en omsetning på 0 kr. Selskapet endte året med et overskudd på 598 481 kr. Egenkapitalen var 94 739 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Anita Vikør Brattabø med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 8 innen tannlegetjenester i Kvam, og ett av 5 990 i Norge. Det ble etablert samme år som 252 andre selskaper i bransjen.

Aktivitet og formål

Eie aksjer og eiendom og forvalte disse verdier

API og MCPGET /company/921968833

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/921968833" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "921968833",
  "name": "ANITA HOLDING AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "86.230",
  "nace_desc": "Tannlegetjenester",
  "employees": null,
  "address": { "municipality": "KVAM", "county": "VESTLAND", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "921968833" })

Spør AI-assistenten

  • Er Anita Holding AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
  • Hva driver Anita Holding AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
  • Gi meg en kort oversikt over Anita Holding AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20250 kr−1 947 kr598 481 kr697 739 kr94 739 kr603 000 kr
20240 kr−3 881 kr496 762 kr603 570 kr96 257 kr507 312 kr
20230 kr−12 002 kr68 639 kr151 219 kr99 495 kr51 724 kr
20220 kr−10 545 kr491 775 kr568 494 kr30 856 kr537 638 kr
20210 kr−9 643 kr−7 522 kr75 869 kr39 082 kr36 788 kr

Balanse

2025
Eiendeler697 739 kr
Anleggsmidler4 %31 257 krOmløpsmidler96 %666 482 kr
Egenkapital og gjeld697 739 kr
Innskutt egenkapital4 %30 000 krOpptjent egenkapital9 %64 739 krKortsiktig gjeld86 %603 000 kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader1 947 kr
Netto finans600 000 kr
Ordinært resultat før skatt598 053 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

For 2025 ble det meste av årsresultatet avsatt til utbytte.

Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 10 prosent av eiendelene. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.

API og MCPGET /company/921968833/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/921968833/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "921968833",
  "years": [
    { "year": 2025, "revenue": 0, "operating_profit": -1947, "net_profit": 598481, "equity": 94739, … },
    { "year": 2024, "revenue": 0, "operating_profit": -3881, "net_profit": 496762, "equity": 96257, … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "921968833" })

Spør AI-assistenten

  • Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Anita Holding AS de siste årene.
  • Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Anita Holding AS per år.
  • Hvordan har omsetningen til Anita Holding AS utviklet seg fra 2021 til 2025?

Roller og styre3

Styre

2Sist endret 20.12.2018
Styrets lederSignatur
StyremedlemSignatur

Regnskapsfører

1Sist endret 20.12.2018
Regnskapsfører
repr. KVAM REKNESKAPSKONTOR ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →
API og MCPGET /company/921968833/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/921968833/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "921968833",
  "roles": [
    { "role_type": "Regnskapsfører", … },
    { "role_type": "Styrets leder", … },
    { "role_type": "Styremedlem", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "921968833" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem er regnskapsfører for Anita Holding AS?
  • List alle roller i Anita Holding AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
  • Hvem sitter i styret i Anita Holding AS?

Aksjonærer og eierstruktur

AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Anita Vikør BrattabøPersonOrdinære aksjer100,0 %60

1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/921968833/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/921968833/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "921968833",
  "shareholders": [
    …
  ],
  "total": 1
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "921968833" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem eier Anita Holding AS, og hvor store eierandeler har de?
  • Hvor mange aksjonærer har Anita Holding AS, og hvor mange aksjer er utstedt?

Kunngjøringer12

API og MCPGET /company/921968833/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/921968833/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "921968833",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-06-27", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    { "dato": "2025-07-21", "type": "Omgjøring av oppløsning", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "921968833" })

Spør AI-assistenten

  • Hva er de siste kunngjøringene for Anita Holding AS i Brønnøysundregistrene?
  • Når ble Anita Holding AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
  • Når leverte Anita Holding AS sist godkjent årsregnskap?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  2. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Egenkapitalandel13,6 %49,8 %
Likviditetsgrad1,111,75
Gjeldsgrad6,360,73
Egenkapitalrentabilitet631,7 %28,3 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/921968833/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/921968833/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "921968833",
  "nace_code": "86.230",
  "industry_count": 2222,
  "revenue": { "value": 0, "percentile": 0.0018 },
  "operating_margin": null,
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "921968833" })

Spør AI-assistenten

  • Er Anita Holding AS blant de største selskapene innen tannlegetjenester?
  • Hvor solid er Anita Holding AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
  • Hvor ligger Anita Holding AS blant de 2222 selskapene i bransjen på omsetning og margin?

Investeringer

ANITA HOLDING AS eier aksjer i 1 selskap

SelskapKommuneEierandelFørste årSiste årStatus
Norheimsund Tannlegesenter ASKvam100,0 %20182025Aktiv

Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.

Godt å vite om Anita Holding AS

Hvor stor er bransjen Anita Holding AS tilhører?

Anita Holding AS er ett av 8 selskaper innen tannlegetjenester i Kvam, og ett av 5 990 på landsbasis.

Hvor lenge har Anita Holding AS eksistert sammenlignet med bransjen?

Anita Holding AS ble etablert i 2018 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 46 % av selskapene i bransjen.

Hvilken status har Anita Holding AS i Enhetsregisteret?

Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Anita Holding AS i Brønnøysundregistrene.

Hva betyr organisasjonsformen AS?

Organisasjonsformen til Anita Holding AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.

Hvem er største aksjonær i Anita Holding AS?

Største aksjonær i Anita Holding AS er Anita Vikør Brattabø med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.

Eier Anita Holding AS andre selskaper?

Gjennom eierposter på over 50 % kontrollerer Anita Holding AS 1 selskap, deriblant Norheimsund Tannlegesenter AS.

Hva omsatte Anita Holding AS for i 2025?

Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 0 kr. Egenkapitalen var 94 739 kr ved årsslutt.

Hvor lønnsom er driften i Anita Holding AS?

Driftsresultatet for 2025 var −1 947 kr. Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.

Hvor mye egenkapital har Anita Holding AS?

Ved utgangen av 2025 hadde Anita Holding AS en egenkapital på 94 739 kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 13,6 %.

Hvor holder Anita Holding AS til?

Anita Holding AS holder til i Sandvenvegen 40, 5600, NORHEIMSUND, i Kvam kommune i Vestland.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Vestland