Valdres Øyeklinikk AS
- Omsetning
- 5,7 mill
- +5,6 %
- Resultat
- 712 809
- −80,3 %
Om Valdres Øyeklinikk AS
Valdres Øyeklinikk AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Vang, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Spesialiserte legetjenester, unntatt psykiatriske legetjenester. Virksomheten ble stiftet i 2018 og har vært i drift i 8 år. Kristoffer Ommundsen er daglig leder, og Kristoffer Ommundsen er styreleder. I 2025 hadde Valdres Øyeklinikk AS en omsetning på 5,70 mill kr, en økning på 6 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 712 809 kr. Egenkapitalen var 5,86 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Kristoffer Ommundsen med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 3 719 i Norge innen spesialiserte legetjenester, unntatt psykiatriske legetjenester. Det er eldre enn 56 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Øyelegekontor i Valdres.
Formål
Øyelegetjeneste, eiendomsinvestering og formuesforvaltning.
API og MCPGET /company/921962649
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921962649" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921962649",
"name": "VALDRES ØYEKLINIKK AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "86.221",
"nace_desc": "Spesialiserte legetjenester, unntatt psykiatriske legetjenester",
"employees": null,
"address": { "municipality": "VANG", "county": "INNLANDET", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "921962649" })Spør AI-assistenten
Hvor i Vang holder Valdres Øyeklinikk AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Valdres Øyeklinikk AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Valdres Øyeklinikk AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +5,6 % fra 2024 · +29,4 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 5,70 mill kr | 1,99 mill kr | 712 809 kr | 8,28 mill kr | 5,86 mill kr | 2,42 mill kr |
| 2024 | 5,40 mill kr | 2,27 mill kr | 3,62 mill kr | 7,88 mill kr | 5,55 mill kr | 2,33 mill kr |
| 2023 | 5,01 mill kr | 2,36 mill kr | 2,53 mill kr | 5,46 mill kr | 2,33 mill kr | 3,13 mill kr |
| 2022 | 4,68 mill kr | 2,02 mill kr | 1,31 mill kr | 4,05 mill kr | 798 214 kr | 3,26 mill kr |
| 2021 | 4,41 mill kr | 1,89 mill kr | 1,44 mill kr | 3,94 mill kr | 490 508 kr | 3,45 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er lønnskostnader, som utgjør om lag 35 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte tilsvarende om lag halvparten av årsresultatet.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 25 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/921962649/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921962649/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921962649",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 5702099,
"operating_profit": 1985685,
"net_profit": 712809,
"equity": 5860777,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 5400002,
"operating_profit": 2265700,
"net_profit": 3621115,
"equity": 5547968,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "921962649" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Valdres Øyeklinikk AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Valdres Øyeklinikk AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Valdres Øyeklinikk AS fra 2024 til 2025?
Roller og styre3
Daglig leder
1Sist endret 19.12.2018Styre
1Sist endret 19.12.2018Regnskapsfører
1Sist endret 30.09.2023API og MCPGET /company/921962649/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921962649/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921962649",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "921962649" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Valdres Øyeklinikk AS?
List alle roller i Valdres Øyeklinikk AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Valdres Øyeklinikk AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Kristoffer Ommundsen | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 30 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/921962649/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921962649/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921962649",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "921962649" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Valdres Øyeklinikk AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Valdres Øyeklinikk AS, og hvor store eierandeler har de?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Valdres Øyeklinikk AS | BEDR | Spesialiserte legetjenester, unntatt psykiatriske legetjenester | Nord-Aurdal | − |
Kunngjøringer13
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 4.3.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.2.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.2.2025 | Forretningsadresse ↗ |
| 14.3.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.2.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.5.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.3.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.3.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.3.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/921962649/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921962649/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921962649",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-03-04", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-02-28", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "921962649" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Valdres Øyeklinikk AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Valdres Øyeklinikk AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Valdres Øyeklinikk AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 26,7 % av driftsinntektene — 3,2 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 34,8 % | 28,0 % |
| Resultatmargin | 12,5 % | 24,0 % |
| Egenkapitalandel | 70,7 % | 56,2 % |
| Likviditetsgrad | 4,57 | 1,81 |
| Gjeldsgrad | 0,41 | 0,61 |
| Egenkapitalrentabilitet | 12,2 % | 36,0 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +5,6 % | +4,6 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 35,5 % | 32,9 % |
| Annen driftskostnad | 26,7 % | 23,5 % |
| Avskrivninger | 3,0 % | 1,9 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/921962649/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921962649/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921962649",
"nace_code": "86.221",
"industry_count": 1285,
"revenue": { "value": 5702099, "percentile": 0.663 },
"operating_margin": { "value": 0.3482, "percentile": 0.5826 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "921962649" })Spør AI-assistenten
Er Valdres Øyeklinikk AS blant de største selskapene innen spesialiserte legetjenester, unntatt psykiatriske legetjenester?
Hvor solid er Valdres Øyeklinikk AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Valdres Øyeklinikk AS på i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Valdres Øyeklinikk AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Valdres Øyeklinikk AS?
Det er registrert 3 719 selskaper i Norge innen spesialiserte legetjenester, unntatt psykiatriske legetjenester.
Er Valdres Øyeklinikk AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2018, som er lenger enn 56 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 126 andre selskaper i bransjen etablert.
Går Valdres Øyeklinikk AS bedre enn andre i bransjen?
Valdres Øyeklinikk AS hadde en driftsmargin på 34,8 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 28 % for spesialiserte legetjenester, unntatt psykiatriske legetjenester.
Er Valdres Øyeklinikk AS et aktivt selskap?
Valdres Øyeklinikk AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva driver Valdres Øyeklinikk AS med?
Valdres Øyeklinikk AS driver innen spesialiserte legetjenester, unntatt psykiatriske legetjenester, med NACE-kode 86.221 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Øyelegekontor i Valdres.
Hva slags selskap er Valdres Øyeklinikk AS?
Valdres Øyeklinikk AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er daglig leder i Valdres Øyeklinikk AS?
Daglig leder i Valdres Øyeklinikk AS er Kristoffer Ommundsen, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem er største aksjonær i Valdres Øyeklinikk AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Kristoffer Ommundsen største eier i Valdres Øyeklinikk AS med 100 % av aksjene.
Hvordan går det økonomisk med Valdres Øyeklinikk AS?
Valdres Øyeklinikk AS hadde i 2025 en omsetning på 5,70 mill kr og et overskudd på 712 809 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor solid er balansen til Valdres Øyeklinikk AS?
Egenkapitalen i Valdres Øyeklinikk AS var 5,86 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 70,7 % av totalkapitalen.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Innlandet
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.