Rs Malerfirma AS
- Omsetning
- 2,5 mill
- −22,2 %
- Resultat
- −4 196
- −100,7 %
- Ansatte
- 5
Om Rs Malerfirma AS
Rs Malerfirma AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Ørland, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Maler- og glassarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2018 og har vært i drift i 8 år. Sebastian-Cornel Roncescu er daglig leder, og Sebastian-Cornel Roncescu er styreleder. I 2025 hadde Rs Malerfirma AS en omsetning på 2,45 mill kr, en nedgang på 22 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 4 196 kr. Egenkapitalen var 1,45 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Sebastian-Cornel Roncescu med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 5 innen maler- og glassarbeid i Ørland, og ett av 4 955 i Norge. Det er eldre enn 56 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet og formål
Utleie arbeidskraft innen maling, flislegging, betongarbeid og restaurering.
API og MCPGET /company/921732821
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921732821" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921732821",
"name": "RS MALERFIRMA AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "43.340",
"nace_desc": "Maler- og glassarbeid",
"employees": 5,
"address": { "municipality": "ØRLAND", "county": "TRØNDELAG", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "921732821" })Spør AI-assistenten
Når ble Rs Malerfirma AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Ørland holder Rs Malerfirma AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Rs Malerfirma AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −22,2 % fra 2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,45 mill kr | −9 810 kr | −4 196 kr | 2,11 mill kr | 1,45 mill kr | 660 388 kr |
| 2024 | 3,15 mill kr | 842 684 kr | 593 631 kr | 2,64 mill kr | 1,45 mill kr | 1,19 mill kr |
| 2023 | 2,74 mill kr | 797 412 kr | 552 370 kr | 1,89 mill kr | 857 593 kr | 1,03 mill kr |
| 2022 | 808 906 kr | 441 656 kr | 356 356 kr | 1,04 mill kr | 305 223 kr | 730 372 kr |
| 2021 | 0 kr | −7 039 kr | −7 191 kr | 2 kr | −51 133 kr | 51 135 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at lønnskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 81 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 80 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/921732821/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921732821/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921732821",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 2453915, "operating_profit": -9810, "net_profit": -4196, "equity": 1447028, … },
{
"year": 2024,
"revenue": 3152136,
"operating_profit": 842684,
"net_profit": 593631,
"equity": 1451224,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "921732821" })Spør AI-assistenten
Hvor mye falt omsetningen til Rs Malerfirma AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Hvor stort underskudd hadde Rs Malerfirma AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Rs Malerfirma AS de siste årene.
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 24.05.2022Styre
2Sist endret 24.05.2022Regnskapsfører
1Sist endret 02.11.2026API og MCPGET /company/921732821/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921732821/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921732821",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "921732821" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Rs Malerfirma AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Rs Malerfirma AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Rs Malerfirma AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Sebastian-Cornel Roncescu100 %
- Brage Johnsen Mandalhadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Sebastian-Cornel Roncescu | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 30 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/921732821/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921732821/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921732821",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "921732821" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Rs Malerfirma AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor mange aksjonærer har Rs Malerfirma AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Rs Malerfirma AS | BEDR | Maler- og glassarbeid | Ørland | 5 |
Kunngjøringer16
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 23.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.5.2022 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 24.5.2022 | Vedtektsdato ↗ |
| 24.5.2022 | Forretningsadresse ↗ |
| 24.5.2022 | Styre ↗ |
| 24.5.2022 | Daglig leder ↗ |
| 24.5.2022 | Foretaksnavn ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/921732821/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921732821/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921732821",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-05-23", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-06-05", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "921732821" })Spør AI-assistenten
Når leverte Rs Malerfirma AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Rs Malerfirma AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Rs Malerfirma AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+ECIT SERVICES AS(Regnskapsfører)−ECIT INTUNOR AS(Regnskapsfører)
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:6→5
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:5→6
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 80,8 % av driftsinntektene — 32,2 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -0,4 % | 3,9 % |
| Resultatmargin | -0,2 % | 3,0 % |
| Egenkapitalandel | 68,7 % | 34,5 % |
| Likviditetsgrad | 3,80 | 1,42 |
| Gjeldsgrad | 0,46 | 1,24 |
| Egenkapitalrentabilitet | -0,3 % | 18,4 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -22,2 % | -0,1 % |
| Omsetning per ansatt | 490 783 kr | 1,07 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 2,1 % | 27,1 % |
| Lønnskostnad | 80,8 % | 48,6 % |
| Annen driftskostnad | 14,7 % | 14,6 % |
| Avskrivninger | 2,8 % | 1,4 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/921732821/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921732821/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921732821",
"nace_code": "43.340",
"industry_count": 1654,
"revenue": { "value": 2453915, "percentile": 0.5427 },
"operating_margin": { "value": -0.004, "percentile": 0.3211 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "921732821" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Rs Malerfirma AS blant de 1654 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Rs Malerfirma AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Rs Malerfirma AS blant de største selskapene innen maler- og glassarbeid?
Lignende selskaper
AIOgså i Ørland
1 000+ til i Ørland →Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om Rs Malerfirma AS
Hvor stor er bransjen Rs Malerfirma AS tilhører?
Rs Malerfirma AS er ett av 5 selskaper innen maler- og glassarbeid i Ørland, og ett av 4 955 på landsbasis.
Hvor lenge har Rs Malerfirma AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Rs Malerfirma AS ble etablert i 2018 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 56 % av selskapene i bransjen.
Hvilken status har Rs Malerfirma AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Rs Malerfirma AS i Brønnøysundregistrene.
Hvilken selskapsform har Rs Malerfirma AS?
Organisasjonsformen til Rs Malerfirma AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem leder Rs Malerfirma AS?
Sebastian-Cornel Roncescu er registrert som daglig leder i Rs Malerfirma AS.
Hvem eier Rs Malerfirma AS?
Rs Malerfirma AS eies i hovedsak av Sebastian-Cornel Roncescu (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hva omsatte Rs Malerfirma AS for i 2025?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 2,45 mill kr, ned 22 % fra 2024. Egenkapitalen var 1,45 mill kr ved årsslutt.
Hvor stor aksjekapital har Rs Malerfirma AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Rs Malerfirma AS er 30 000 kr (30 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Hvilken regnskapsfører bruker Rs Malerfirma AS?
I Enhetsregisteret er Rs Malerfirma AS registrert med regnskapsfører Ecit Services AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.