Malerfirma S.maurstad AS
Org.nr 921589522
Om Malerfirma S.maurstad AS
Malerfirma S.maurstad AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Bergen, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Maler- og glassarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2018 og har vært i drift i 8 år. Sturle Maurstad er daglig leder, og Sturle Maurstad er styreleder. I 2025 hadde Malerfirma S.maurstad AS en omsetning på 889 070 kr, en nedgang på 47 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 166 076 kr. Egenkapitalen var −408 058 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Sturle Maurstad med 90 % av aksjene. Selskapet er ett av 199 innen maler- og glassarbeid i Bergen, og ett av 4 971 i Norge. Det er eldre enn 56 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet og formål
Selge tjenester og varer innen malerfaget. innvendig og utvendig malerarbeid - og annet som naturlig sammenfaller med dette - samt deltakelse i andre selskaper, investeringer og nærliggende virksomhet.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 889 070 kr | −147 387 kr | −166 076 kr | 12 535 kr | −408 058 kr | 420 593 kr |
| 2024 | 1,69 mill kr | −157 178 kr | −164 843 kr | 107 694 kr | −241 982 kr | 349 676 kr |
| 2023 | 1,47 mill kr | −248 969 kr | −278 358 kr | 328 889 kr | −77 139 kr | 406 028 kr |
| 2022 | 2,09 mill kr | −88 525 kr | −68 336 kr | 535 132 kr | 201 219 kr | 333 914 kr |
| 2021 | 2,67 mill kr | 496 260 kr | 386 971 kr | 885 285 kr | 269 555 kr | 615 730 kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er lønnskostnader, som utgjør om lag 64 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 25 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 22.10.2018Styre
2Sist endret 22.10.2018Regnskapsfører
1Sist endret 10.02.2025Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Sturle Maurstad | Person | Ordinære aksjer | 90.0 % | 27 000 |
| Valentina Mitrovic | Person | Ordinære aksjer | 10.0 % | 3 000 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Malerfirma S.maurstad AS | BEDR | Maler- og glassarbeid | Bergen | − |
Kunngjøringer10
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 28.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.3.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.5.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.6.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
| 26.3.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.10.2018 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | -3255,3 % | 34,6 % |
| Likviditetsgrad | 0,04 | 1,42 |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Lignende selskaper
AIOgså i Bergen
1 000+ til i Bergen →Spørsmål og svar om Malerfirma S.maurstad AS
Hvor stor er bransjen Malerfirma S.maurstad AS tilhører?
Malerfirma S.maurstad AS er ett av 199 selskaper innen maler- og glassarbeid i Bergen, og ett av 4 971 på landsbasis.
Hvor lenge har Malerfirma S.maurstad AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Malerfirma S.maurstad AS ble etablert i 2018 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 56 % av selskapene i bransjen.
Hva er statusen til Malerfirma S.maurstad AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Malerfirma S.maurstad AS i Brønnøysundregistrene.
Hva gjør Malerfirma S.maurstad AS?
Malerfirma S.maurstad AS er registrert i bransjen Maler- og glassarbeid (næringskode 43.340). Registrert aktivitet: Selge tjenester og varer innen malerfaget.
Hvem leder Malerfirma S.maurstad AS?
Sturle Maurstad er registrert som daglig leder i Malerfirma S.maurstad AS.
Hvilke eiere står bak Malerfirma S.maurstad AS?
Største aksjonær i Malerfirma S.maurstad AS er Sturle Maurstad med 90 % av aksjene, fulgt av Valentina Mitrovic (10 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Går Malerfirma S.maurstad AS med overskudd?
Malerfirma S.maurstad AS hadde i 2025 en omsetning på 889 070 kr og et underskudd på 166 076 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor lønnsom er driften i Malerfirma S.maurstad AS?
Driftsresultatet for 2025 var −147 387 kr. Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Er Malerfirma S.maurstad AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2018. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Hvilken regnskapsfører bruker Malerfirma S.maurstad AS?
I Enhetsregisteret er Malerfirma S.maurstad AS registrert med regnskapsfører Aider AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.