Sveinsvoll Holding AS
- Omsetning
- 1,9 mill
- +133,4 %
- Resultat
- −2,0 mill
- 7 års regnskap
Om Sveinsvoll Holding AS
Sveinsvoll Holding AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Sandnes, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Reparasjon og vedlikehold av motorvogner. Virksomheten ble stiftet i 2018 og har vært i drift i 8 år. Trond Sveinsvold er daglig leder, og Trond Sveinsvold er styreleder. I 2025 hadde Sveinsvoll Holding AS en omsetning på 1,89 mill kr, en økning på 133 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 2,02 mill kr. Egenkapitalen var 53,91 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Attraktiv Invest AS med 90,1 % av aksjene. Selskapet er ett av 90 innen reparasjon og vedlikehold av motorvogner i Sandnes, og ett av 7 164 i Norge. Det ble etablert samme år som 224 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (53 %).
Aktivitet og formål
Å eie og investere i aksjer og andre selskaper og virksomheter, samt deltakelse av enhver art i andre forretningsforetagende og hva dermed står i forbindelse.
API og MCPGET /company/921583311
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921583311" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921583311",
"name": "SVEINSVOLL HOLDING AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "95.310",
"nace_desc": "Reparasjon og vedlikehold av motorvogner",
"employees": null,
"address": { "municipality": "SANDNES", "county": "ROGALAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "921583311" })Spør AI-assistenten
Er Sveinsvoll Holding AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Sveinsvoll Holding AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Sveinsvoll Holding AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +133,4 % fra 2024 · +15 638,6 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1,89 mill kr | −1,22 mill kr | −2,02 mill kr | 87,29 mill kr | 53,91 mill kr | 33,38 mill kr |
| 2024 | 809 013 kr | −2,03 mill kr | −2,71 mill kr | 92,14 mill kr | 55,93 mill kr | 36,21 mill kr |
| 2023 | 2,01 mill kr | −694 524 kr | −426 660 kr | 96,26 mill kr | 61,65 mill kr | 34,61 mill kr |
| 2022 | 664 198 kr | −769 889 kr | 2,47 mill kr | 92,69 mill kr | 65,07 mill kr | 27,61 mill kr |
| 2021 | 12 000 kr | −1,02 mill kr | 5,40 mill kr | 92,34 mill kr | 65,11 mill kr | 27,23 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var andre driftskostnader den største kostnadsposten, med om lag 94 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet har mer til gode hos andre konsernselskaper enn det skylder dem.
- Til gode hos konsernselskaper
- 7,6 mill kr (9 % av balansen)
API og MCPGET /company/921583311/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921583311/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921583311",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 1888635,
"operating_profit": -1224648,
"net_profit": -2023659,
"equity": 53908461,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 809013,
"operating_profit": -2034972,
"net_profit": -2714780,
"equity": 55932121,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "921583311" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Sveinsvoll Holding AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Sveinsvoll Holding AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Sveinsvoll Holding AS fra 2024 til 2025?
Roller og styre3
Daglig leder
1Sist endret 20.10.2018Styre
1Sist endret 20.10.2018Revisor
1Sist endret 05.11.2025API og MCPGET /company/921583311/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921583311/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921583311",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "921583311" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Sveinsvoll Holding AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Sveinsvoll Holding AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Sveinsvoll Holding AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
2 endret eierandel
- Attraktiv Invest AS88,9 % → 90,1 %
- Gunn's Holding AS11,1 % → 9,9 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Attraktiv Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 90,1 % | 811 |
| Gunn's Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 9,9 % | 89 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/921583311/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921583311/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921583311",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "ATTRAKTIV INVEST AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 90.11,
"year": 2025,
…
},
{ "shareholder_name": "GUNN'S HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 9.89, "year": 2025, … }
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "921583311" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Sveinsvoll Holding AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Sveinsvoll Holding AS eier Attraktiv Invest AS, og hvem eier resten?
Er Sveinsvoll Holding AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Datterselskaper av Sveinsvoll Holding AS
3 selskaperAPI og MCPGET /company/921583311/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921583311/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921583311",
"chain": [
{ "org_no": "921900600", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "921583311", "owner_pct": 90.11, … }
],
"subsidiaries_total": 3,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "921583311" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har Sveinsvoll Holding AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Hvem eier Sveinsvoll Holding AS helt til toppen av eierkjeden?
Kunngjøringer16
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 9.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.11.2025 | Revisor ↗ |
| 2.8.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.9.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.1.2023 | Vedtektsdato ↗ |
| 18.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.7.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.9.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/921583311/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921583311/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921583311",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-09", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-11-05", "type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "921583311" })Spør AI-assistenten
Når leverte Sveinsvoll Holding AS sist godkjent årsregnskap?
Hvilke fusjoner har Sveinsvoll Holding AS vært involvert i?
Hva er de siste kunngjøringene for Sveinsvoll Holding AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 61,8 % | 35,9 % |
| Likviditetsgrad | 15,74 | 1,42 |
| Gjeldsgrad | 0,62 | 1,18 |
| Egenkapitalrentabilitet | -3,8 % | 18,1 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/921583311/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921583311/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921583311",
"nace_code": "95.310",
"industry_count": 3620,
"revenue": { "value": 1888635, "percentile": 0.3896 },
"operating_margin": { "value": -0.6484, "percentile": 0.0406 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "921583311" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Sveinsvoll Holding AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Sveinsvoll Holding AS på i bransjen?
Hvor ligger Sveinsvoll Holding AS blant de 3620 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Investeringer
SVEINSVOLL HOLDING AS eier aksjer i 8 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Autoteam Bilutleie AS | Sandnes | 100,0 % | 2018 | 2025 | Aktiv |
| Autoteam Sport AS | Sandnes | 100,0 % | 2018 | 2025 | Aktiv |
| Auto 2000 AS | Sandnes | 91,0 % | 2018 | 2025 | Aktiv |
| Front Gruppen AS | Oslo | 25,0 % | 2018 | 2025 | Aktiv |
| Intelligent Operations AS | Stavanger | 1,4 % | 2020 | 2025 | Slettet |
| Norwegian Green Tech AS | Bærum | 1,1 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
| Harbor AS | Randaberg | 0,4 % | 2021 | 2025 | Aktiv |
| Hitecvision AS | Stavanger | 0,2 % | 2020 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Sveinsvoll Holding AS
Hvor stor er bransjen Sveinsvoll Holding AS tilhører?
Sveinsvoll Holding AS er ett av 90 selskaper innen reparasjon og vedlikehold av motorvogner i Sandnes, og ett av 7 164 på landsbasis.
Hvor lenge har Sveinsvoll Holding AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Sveinsvoll Holding AS ble etablert i 2018 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 50 % av selskapene i bransjen.
Hvilken status har Sveinsvoll Holding AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Sveinsvoll Holding AS i Brønnøysundregistrene.
Hva driver Sveinsvoll Holding AS med?
Sveinsvoll Holding AS er registrert i bransjen Reparasjon og vedlikehold av motorvogner (næringskode 95.310). Registrert aktivitet: Å eie og investere i aksjer og andre selskaper og virksomheter, samt deltakelse av enhver art i andre forretningsforetagende og hva dermed står i forbindelse.
Hvem leder Sveinsvoll Holding AS?
Trond Sveinsvold er registrert som daglig leder i Sveinsvoll Holding AS.
Hvem er styreleder i Sveinsvoll Holding AS?
Styrets leder i Sveinsvoll Holding AS er Trond Sveinsvold.
Hvilke eiere står bak Sveinsvoll Holding AS?
Største aksjonær i Sveinsvoll Holding AS er Attraktiv Invest AS med 90,1 % av aksjene, fulgt av Gunn's Holding AS (9,9 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva omsatte Sveinsvoll Holding AS for i 2025?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 1,89 mill kr, opp 133 % fra 2024. Egenkapitalen var 53,91 mill kr ved årsslutt.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.