T42 Holding AS
- Omsetning
- 1,4 mill
- −42,9 %
- Resultat
- 1,1 mill
- −46,2 %
Om T42 Holding AS
T42 Holding AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Uoppgitt. Virksomheten ble stiftet i 2018 og har vært i drift i 8 år. Terje Christiansen er styrets leder. I 2025 hadde T42 Holding AS en omsetning på 1,37 mill kr, en nedgang på 43 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 1,09 mill kr. Egenkapitalen var 90,90 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Terje Christiansen med 90 % av aksjene. Det er eldre enn 85 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (97 %).
Aktivitet
Investeringer i selskaper og fast eiendom, aksjer og verdipapirer, samt virksomhet som står naturlig i forbindelse med dette.
Formål
Investering i selskaper og fast eiendom, aksjer og verdipapirer, samt virksomhet som står naturlig i forbindelse med dette.
API og MCPGET /company/921574622
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921574622" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921574622",
"name": "T42 HOLDING AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "00.000",
"nace_desc": "Uoppgitt",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "921574622" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er T42 Holding AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble T42 Holding AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Oslo holder T42 Holding AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −42,9 % fra 2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1,37 mill kr | 1,09 mill kr | 1,09 mill kr | 90,98 mill kr | 90,90 mill kr | 80 794 kr |
| 2024 | 2,41 mill kr | 2,02 mill kr | 2,03 mill kr | 95,20 mill kr | 95,13 mill kr | 67 300 kr |
| 2023 | 4,11 mill kr | −334 196 kr | 3,77 mill kr | 98,47 mill kr | 98,40 mill kr | 62 989 kr |
| 2022 | 0 kr | −230 666 kr | −1,38 mill kr | 104,38 mill kr | 104,33 mill kr | 45 630 kr |
| 2021 | 0 kr | −437 259 kr | 97,19 mill kr | 108,79 mill kr | 108,65 mill kr | 138 994 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var andre driftskostnader den største kostnadsposten, med om lag 20 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte som oversteg årsresultatet.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/921574622/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921574622/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921574622",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 1374556,
"operating_profit": 1094626,
"net_profit": 1089467,
"equity": 90899426,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 2406750,
"operating_profit": 2020692,
"net_profit": 2025482,
"equity": 95129958,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "921574622" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til T42 Holding AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for T42 Holding AS per år.
Hvordan har omsetningen til T42 Holding AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre3
Styre
1Sist endret 20.10.2018Regnskapsfører
1Sist endret 27.01.2025Revisor
1Sist endret 19.08.2022API og MCPGET /company/921574622/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921574622/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921574622",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "921574622" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i T42 Holding AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer T42 Holding AS?
Hvem er regnskapsfører for T42 Holding AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Terje Christiansen | Person | B-aksjer | 90,0 % | 62 640 |
| Terje Christiansen | Person | A-aksjer | 10,0 % | 6 960 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/921574622/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921574622/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921574622",
"shareholders": [
…
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "921574622" })Spør AI-assistenten
Hvem eier T42 Holding AS, og hvor store eierandeler har de?
Er T42 Holding AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har T42 Holding AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| T42 Holding AS | BEDR | − | Oslo | − |
Kunngjøringer19
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 1.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.12.2022 | Kapital ↗ |
| 28.12.2022 | Vedtektsdato ↗ |
| 19.8.2022 | Revisor ↗ |
| 11.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.6.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.4.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/921574622/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921574622/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921574622",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-01", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-24", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "921574622" })Spør AI-assistenten
Har T42 Holding AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hva er de siste kunngjøringene for T42 Holding AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble T42 Holding AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i aksjekapital
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 99,9 % | 85,7 % |
| Likviditetsgrad | 384,18 | 3,56 |
| Gjeldsgrad | 0,00 | 0,07 |
| Egenkapitalrentabilitet | 1,2 % | 0,0 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -42,9 % | -30,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/921574622/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921574622/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921574622",
"nace_code": "00.000",
"industry_count": 45463,
"revenue": { "value": 1374556, "percentile": 0.975 },
"operating_margin": { "value": 0.7963, "percentile": 0.7659 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "921574622" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til T42 Holding AS på i bransjen?
Hvor ligger T42 Holding AS blant de 45463 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til T42 Holding AS sammenlignet med andre i bransjen?
Investeringer
T42 HOLDING AS eier aksjer i 22 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Medthings AS | Fredrikstad | 8,0 % | 2023 | 2025 | Aktiv |
| Antigrade AS | Oslo | 5,0 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
| Roadguard AS | Oslo | 3,2 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
| Viking Arm Medical AS | Bærum | 1,4 % | 2023 | 2025 | Aktiv |
| Torghatten Aqua AS | Brønnøy | 0,0 % | 2023 | 2025 | Aktiv |
| Sparebanken Norge | Bergen | 0,0 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
| Aker ASA | Bærum | 0,0 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
| Storebrand ASA | Bærum | 0,0 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
| Vår Energi ASA | Sandnes | 0,0 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
| Sparebank 1 Østlandet | Hamar | 0,0 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Ofte spurt om T42 Holding AS
Er T42 Holding AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2018, som er lenger enn 85 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 1 878 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har T42 Holding AS i Enhetsregisteret?
T42 Holding AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva betyr organisasjonsformen AS?
T42 Holding AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er største aksjonær i T42 Holding AS?
Største aksjonær i T42 Holding AS er Terje Christiansen med 90 % av aksjene, fulgt av Terje Christiansen (10 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva er omsetningen til T42 Holding AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 1,37 mill kr, ned 43 % fra 2024. Egenkapitalen var 90,90 mill kr ved årsslutt.
Hva er driftsresultatet til T42 Holding AS?
I 2025 hadde T42 Holding AS et driftsresultat på 1,09 mill kr.
Hva er aksjekapitalen i T42 Holding AS?
T42 Holding AS har en registrert aksjekapital på 139 200 kr, fordelt på 69 600 aksjer.
Hvor ligger T42 Holding AS?
Forretningsadressen til T42 Holding AS er Toppåsveien 42B, 1262, OSLO i Oslo kommune.
Hva er organisasjonsnummeret til T42 Holding AS?
T42 Holding AS har org.nr 921 574 622 og er registrert som Aksjeselskap i Brønnøysundregistrene.
Hvem er revisor for T42 Holding AS?
T42 Holding AS bruker Söderberg & Partners Regnskap AS som regnskapsfører og Crowe Partner Revisjon AS som revisor, ifølge Enhetsregisteret.
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.