W. Zurhaar Holding AS
- Omsetning
- 5,4 mill
- +22,1 %
- Resultat
- 3,4 mill
- −28,9 %
Om W. Zurhaar Holding AS
W. Zurhaar Holding AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Bergen, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Kjøp og salg av egen fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2018 og har vært i drift i 8 år. Tove Dorthea Zurhaar er styrets leder. I 2025 hadde W. Zurhaar Holding AS en omsetning på 5,41 mill kr, en økning på 22 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 3,43 mill kr. Egenkapitalen var 117,59 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er W&t Holding AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 807 innen kjøp og salg av egen fast eiendom i Bergen, og ett av 14 172 i Norge. Det ble etablert samme år som 574 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (96 %).
Aktivitet og formål
Kjøp, salg, drift, og forvaltning av fast eiendom, herunder aksjeeie, forretningsførsel og konsulentoppdrag, vaktmestertjenester, samt hva dermed står i forbindelse.
API og MCPGET /company/921559062
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921559062" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921559062",
"name": "W. ZURHAAR HOLDING AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.110",
"nace_desc": "Kjøp og salg av egen fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "BERGEN", "county": "VESTLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "921559062" })Spør AI-assistenten
Er W. Zurhaar Holding AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver W. Zurhaar Holding AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over W. Zurhaar Holding AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +22,1 % fra 2024 · +37,4 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 5,41 mill kr | 263 308 kr | 3,43 mill kr | 298,70 mill kr | 117,59 mill kr | 181,11 mill kr |
| 2024 | 4,43 mill kr | −516 704 kr | 4,82 mill kr | 275,18 mill kr | 116,66 mill kr | 158,52 mill kr |
| 2023 | 4,41 mill kr | −350 350 kr | 1,50 mill kr | 272,18 mill kr | 114,34 mill kr | 157,84 mill kr |
| 2022 | 4,25 mill kr | −1,40 mill kr | −2,92 mill kr | 274,25 mill kr | 115,34 mill kr | 158,91 mill kr |
| 2021 | 3,94 mill kr | −2,12 mill kr | 9,46 mill kr | 281,09 mill kr | 120,76 mill kr | 160,33 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 51 prosent av driftsinntektene. Det meste av årsresultatet ble avsatt til utbytte.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet har mer til gode hos andre konsernselskaper enn det skylder dem.
- Til gode hos konsernselskaper
- 110 mill kr (35 % av balansen)
- Renteinntekt fra konsernselskaper
- 300 000 kr
API og MCPGET /company/921559062/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921559062/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921559062",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 5412034,
"operating_profit": 263308,
"net_profit": 3426921,
"equity": 117585477,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 4433414,
"operating_profit": -516704,
"net_profit": 4819849,
"equity": 116658649,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "921559062" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til W. Zurhaar Holding AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for W. Zurhaar Holding AS per år.
Hvordan har omsetningen til W. Zurhaar Holding AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre4
Styre
2Sist endret 06.01.2024Regnskapsfører
1Sist endret 28.05.2025Revisor
1Sist endret 06.10.2026API og MCPGET /company/921559062/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921559062/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921559062",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "921559062" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer W. Zurhaar Holding AS?
Hvem er regnskapsfører for W. Zurhaar Holding AS?
List alle roller i W. Zurhaar Holding AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| W&t Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 30 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/921559062/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921559062/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921559062",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "W&T HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "921559062" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har W. Zurhaar Holding AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier W. Zurhaar Holding AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av W. Zurhaar Holding AS eier W&t Holding AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Datterselskaper av W. Zurhaar Holding AS
3 selskaperAPI og MCPGET /company/921559062/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921559062/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921559062",
"chain": [
{ "org_no": "921453477", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "921559062", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 3,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "921559062" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har W. Zurhaar Holding AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Hvem eier W. Zurhaar Holding AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| W Zurhaar Holding AS | BEDR | Kjøp og salg av egen fast eiendom | Bergen | − |
Kunngjøringer21
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 6.10.2026 | Revisor ↗ |
| 29.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.7.2026 | Revisor ↗ |
| 23.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.9.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.1.2024 | Vedtektsdato ↗ |
| 6.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 6.1.2024 | Signatur ↗ |
| 6.1.2024 | Styre ↗ |
| 22.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/921559062/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921559062/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921559062",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-10-06", "type": "Revisor", … },
{ "dato": "2026-08-29", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "921559062" })Spør AI-assistenten
Når leverte W. Zurhaar Holding AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i W. Zurhaar Holding AS sist endret?
Har W. Zurhaar Holding AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+CEDRA NORGE AS(Revisor)−CEDRA NORGE MOMENTUM AS(Revisor)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre+CEDRA NORGE MOMENTUM AS(Revisor)−HKW NORGE MOMENTUM AS(Revisor)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 51,0 % av driftsinntektene — 41,4 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 4,9 % | 18,5 % |
| Resultatmargin | 63,3 % | 8,4 % |
| Egenkapitalandel | 39,4 % | 49,8 % |
| Likviditetsgrad | 14,03 | 2,50 |
| Gjeldsgrad | 1,54 | 0,38 |
| Egenkapitalrentabilitet | 2,9 % | 1,1 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +22,1 % | -4,0 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 51,0 % | 9,6 % |
| Annen driftskostnad | 35,4 % | 9,1 % |
| Avskrivninger | 8,7 % | 5,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/921559062/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921559062/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921559062",
"nace_code": "68.110",
"industry_count": 12525,
"revenue": { "value": 5412034, "percentile": 0.9474 },
"operating_margin": { "value": 0.0487, "percentile": 0.4033 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "921559062" })Spør AI-assistenten
Er W. Zurhaar Holding AS blant de største selskapene innen kjøp og salg av egen fast eiendom?
Hvor solid er W. Zurhaar Holding AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til W. Zurhaar Holding AS på i bransjen?
Investeringer
W. ZURHAAR HOLDING AS eier aksjer i 8 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Hardangervegen 6 AS | Bergen | 100,0 % | 2018 | 2025 | Aktiv |
| Hardangerveien 68 AS | Bergen | 100,0 % | 2018 | 2025 | Aktiv |
| Sandalsringen Næringspark AS | Bergen | 100,0 % | 2018 | 2025 | Aktiv |
| Midtunhaugen 17 AS | Bergen | 50,0 % | 2018 | 2025 | Aktiv |
| Pharma Nordic AS | Ålesund | 2,4 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
| Cubera Impact 2022 Invest AS | Oslo | 1,0 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
| Swiss Life Ref Nordic 2018 Invest AS | Oslo | 0,9 % | 2019 | 2025 | Aktiv |
| Swiss Life Ref Nordic 2020 Invest AS | Oslo | 0,8 % | 2019 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+5 til på samme adresse →Spørsmål og svar om W. Zurhaar Holding AS
Hvor stor er bransjen W. Zurhaar Holding AS tilhører?
W. Zurhaar Holding AS er ett av 807 selskaper innen kjøp og salg av egen fast eiendom i Bergen, og ett av 14 172 på landsbasis.
Hvor lenge har W. Zurhaar Holding AS eksistert sammenlignet med bransjen?
W. Zurhaar Holding AS ble etablert i 2018 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 47 % av selskapene i bransjen.
Hva er statusen til W. Zurhaar Holding AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for W. Zurhaar Holding AS i Brønnøysundregistrene.
Hvilke eiere står bak W. Zurhaar Holding AS?
Største aksjonær i W. Zurhaar Holding AS er W&t Holding AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Går W. Zurhaar Holding AS med overskudd?
W. Zurhaar Holding AS hadde i 2025 en omsetning på 5,41 mill kr og et overskudd på 3,43 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor stor aksjekapital har W. Zurhaar Holding AS?
Den registrerte aksjekapitalen i W. Zurhaar Holding AS er 252 000 kr (30 000 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Hvor solid er økonomien i W. Zurhaar Holding AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har W. Zurhaar Holding AS økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Er W. Zurhaar Holding AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2018. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.