Stormåsan 12 AS
Org.nr 921557531
Om Stormåsan 12 AS
Stormåsan 12 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Vestby, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2018 og har vært i drift i 8 år. Jack Andre Reisæther Arntzen er daglig leder, og Jack Andre Reisæther Arntzen er styreleder. I 2025 hadde Stormåsan 12 AS en omsetning på 2,28 mill kr, en nedgang på 6 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 33 067 kr. Egenkapitalen var 87 719 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Dentsolution AS med 75 % av aksjene. Selskapet er ett av 265 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Vestby, og ett av 76 406 i Norge. Det ble etablert samme år som 2 803 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet og formål
Utvikling og forvaltning av fast eiendom og alt som står naturlig i forbindelse med dette, herunder direkte og indirekte investering i foretak som driver slik virksomhet.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,28 mill kr | 1,01 mill kr | 33 067 kr | 22,98 mill kr | 87 719 kr | 22,90 mill kr |
| 2024 | 2,43 mill kr | 1,48 mill kr | 197 031 kr | 23,54 mill kr | 54 653 kr | 23,49 mill kr |
| 2023 | 2,42 mill kr | 1,32 mill kr | 69 288 kr | 24,25 mill kr | −142 378 kr | 24,39 mill kr |
| 2022 | 2,43 mill kr | 1,21 mill kr | 226 776 kr | 24,76 mill kr | −211 666 kr | 24,97 mill kr |
| 2021 | 2,25 mill kr | 838 594 kr | −52 240 kr | 25,58 mill kr | −438 442 kr | 26,02 mill kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at andre driftskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 36 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 10 prosent av eiendelene. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Roller og styre6
Daglig leder
1Sist endret 16.10.2018Styre
4Sist endret 19.11.2021Revisor
1Sist endret 19.11.2021Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Dentsolution AS | Selskap | Ordinære aksjer | 75.0 % | 75 |
| Dag Kenneth Arntzen | Person | Ordinære aksjer | 25.0 % | 25 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Stormåsan 12 AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Vestby | − |
Kunngjøringer16
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 14.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 24.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.11.2021 | Revisor ↗ |
| 19.11.2021 | Styre ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 36,1 % av driftsinntektene — 16,9 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 44,0 % | 42,3 % |
| Resultatmargin | 1,4 % | 17,1 % |
| Egenkapitalandel | 0,4 % | 36,9 % |
| Likviditetsgrad | 5,83 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 261,03 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | 37,7 % | 5,7 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -6,0 % | +2,4 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 0,0 % | 5,9 % |
| Annen driftskostnad | 36,1 % | 19,2 % |
| Avskrivninger | 19,9 % | 14,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Ofte spurt om Stormåsan 12 AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Stormåsan 12 AS?
Det er registrert 76 406 selskaper i Norge innen utleie av egen eller leid fast eiendom, hvorav 265 i Vestby.
Er Stormåsan 12 AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2018, som er lenger enn 32 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 2 803 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Stormåsan 12 AS i Enhetsregisteret?
Stormåsan 12 AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Stormåsan 12 AS?
Daglig leder i Stormåsan 12 AS er Jack Andre Reisæther Arntzen, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem er største aksjonær i Stormåsan 12 AS?
Største aksjonær i Stormåsan 12 AS er Dentsolution AS med 75 % av aksjene, fulgt av Dag Kenneth Arntzen (25 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva er omsetningen til Stormåsan 12 AS?
I 2025 omsatte Stormåsan 12 AS for 2,28 mill kr, ned 6 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 33 067 kr.
Hva er aksjekapitalen i Stormåsan 12 AS?
Stormåsan 12 AS har en registrert aksjekapital på 30 000 kr, fordelt på 1 000 aksjer.
Hva er organisasjonsnummeret til Stormåsan 12 AS?
Stormåsan 12 AS har organisasjonsnummer 921 557 531. Organisasjonsnummeret er et unikt nisifret nummer fra Brønnøysundregistrene som identifiserer virksomheten i alle offentlige registre.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Akershus
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.