Salangen Øl Og Spaserforening
- Omsetning
- 881 218
- −1,1 %
- Resultat
- 21 362
- −82,8 %
Om Salangen Øl Og Spaserforening
Salangen Øl Og Spaserforening er registrert som forening/lag/innretning med forretningsadresse i Salangen, Troms. Selskapet er registrert i bransjen Drift av barer. Virksomheten ble stiftet i 2018 og har vært i drift i 8 år. Trond Oscar Losvik er styrets leder. I 2024 hadde Salangen Øl Og Spaserforening en omsetning på 881 218 kr, en nedgang på 1 % fra 2023. Selskapet endte året med et overskudd på 21 362 kr. Egenkapitalen var 450 306 kr ved utgangen av 2024. Selskapet er ett av 862 i Norge innen drift av barer. Det ble etablert samme år som 38 andre selskaper i bransjen. Bare 2 % av selskapene i bransjen har samme selskapsform.
Aktivitet
Pubdrift.
Formål
Skape en kultur- og utelivsarena for lokalbefolkningen i Salangen og omegn.
API og MCPGET /company/921512996
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921512996" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921512996",
"name": "SALANGEN ØL OG SPASERFORENING",
"org_form": "FLI",
"nace_code": "56.300",
"nace_desc": "Drift av barer",
"employees": null,
"address": { "municipality": "SALANGEN", "county": "TROMS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "921512996" })Spør AI-assistenten
Hvor i Salangen holder Salangen Øl Og Spaserforening til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Salangen Øl Og Spaserforening registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Salangen Øl Og Spaserforening med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2020–2024 · −1,1 % fra 2023 · +110,9 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 881 218 kr | 21 362 kr | 21 362 kr | 500 100 kr | 450 306 kr | 49 794 kr |
| 2023 | 891 357 kr | 124 439 kr | 124 425 kr | 463 958 kr | 424 384 kr | 39 574 kr |
| 2022 | 1,09 mill kr | 179 479 kr | 179 413 kr | 339 607 kr | 299 959 kr | 39 648 kr |
| 2021 | 443 728 kr | 29 565 kr | 29 565 kr | 123 501 kr | 124 781 kr | −1 280 kr |
| 2020 | 417 822 kr | −8 948 kr | −9 004 kr | 112 786 kr | 95 216 kr | 17 570 kr |
Balanse
2024Hva årsregnskapet forteller
AII 2024 var varekostnader den største kostnadsposten, med om lag 45 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 10 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 68 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Gjelden er i hovedsak kortsiktig.
API og MCPGET /company/921512996/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921512996/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921512996",
"years": [
{ "year": 2024, "revenue": 881218, "operating_profit": 21362, "net_profit": 21362, "equity": 450306, … },
{ "year": 2023, "revenue": 891357, "operating_profit": 124439, "net_profit": 124425, "equity": 424384, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "921512996" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Salangen Øl Og Spaserforening per år.
Hvordan har omsetningen til Salangen Øl Og Spaserforening utviklet seg fra 2020 til 2024?
Hva var driftsmarginen til Salangen Øl Og Spaserforening i 2024?
Roller og styre7
Styre
6Sist endret 18.10.2026Regnskapsfører
1Sist endret 08.11.2023API og MCPGET /company/921512996/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921512996/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921512996",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "921512996" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Salangen Øl Og Spaserforening?
List alle roller i Salangen Øl Og Spaserforening: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Salangen Øl Og Spaserforening?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Salangen Øl Og Spaserforening | BEDR | Drift av barer | Salangen | − |
Kunngjøringer14
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 18.10.2026 | Signatur ↗ |
| 18.10.2026 | Styre ↗ |
| 6.10.2026 | Daglig leder ↗ |
| 12.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.2.2025 | Signatur ↗ |
| 13.11.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 2.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.1.2022 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/921512996/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921512996/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921512996",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-10-18", "type": "Signatur", … },
{ "dato": "2026-10-18", "type": "Styre", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "921512996" })Spør AI-assistenten
Når ble Salangen Øl Og Spaserforening sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Salangen Øl Og Spaserforening sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Salangen Øl Og Spaserforening sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+Lisa Malena Chruickshank(Styremedlem)+Trygg Bjørnar Kvendbø(Styremedlem)
- Endring i roller og styre−Andreas Bay(Daglig leder)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2024 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 90,0 % | 16,2 % |
| Likviditetsgrad | 8,79 | 1,03 |
| Gjeldsgrad | 0,11 | 1,67 |
| Egenkapitalrentabilitet | 4,7 % | 21,1 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/921512996/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921512996/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921512996",
"nace_code": "56.300",
"industry_count": 653,
"revenue": { "value": 881218, "percentile": 0.2908 },
"operating_margin": { "value": 0.0242, "percentile": 0.5184 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "921512996" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Salangen Øl Og Spaserforening sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Salangen Øl Og Spaserforening på i bransjen?
Hvor ligger Salangen Øl Og Spaserforening blant de 653 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Lignende selskaper
AIOgså i Salangen
+371 til i Salangen →Vis 5 tilVis færre
Folk spør om Salangen Øl Og Spaserforening
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Salangen Øl Og Spaserforening?
Det er registrert 862 selskaper i Norge innen drift av barer.
Er Salangen Øl Og Spaserforening et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2018, som er lenger enn 52 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 38 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Salangen Øl Og Spaserforening?
Salangen Øl Og Spaserforening er et aktivt selskap registrert som Forening/lag/innretning i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvilken selskapsform har Salangen Øl Og Spaserforening?
Salangen Øl Og Spaserforening er registrert som Forening/lag/innretning (FLI). Dette er en organisasjon drevet på ideelt eller frivillig grunnlag.
Hvordan går det økonomisk med Salangen Øl Og Spaserforening?
Siste tilgjengelige regnskap (2024) viser en omsetning på 881 218 kr, ned 1 % fra 2023. Egenkapitalen var 450 306 kr ved årsslutt.
Hva er driftsresultatet til Salangen Øl Og Spaserforening?
I 2024 hadde Salangen Øl Og Spaserforening et driftsresultat på 21 362 kr.
Hvor solid er balansen til Salangen Øl Og Spaserforening?
Egenkapitalen i Salangen Øl Og Spaserforening var 450 306 kr i 2024-regnskapet, med en egenkapitalandel på 90 % av totalkapitalen.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Salangen Øl Og Spaserforening?
Salangen Øl Og Spaserforening er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2024-regnskapet.
Er Salangen Øl Og Spaserforening registrert i MVA-registeret?
Salangen Øl Og Spaserforening er registrert i MVA-registeret (siden 2019) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Hva er organisasjonsnummeret til Salangen Øl Og Spaserforening?
Organisasjonsnummeret til Salangen Øl Og Spaserforening er 921 512 996. Selskapet er registrert som Forening/lag/innretning, med registreringsdato 27.11.2018.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Troms
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.