Ilevollen 48 AS
- Omsetning
- 1,3 mill
- +9,7 %
- Resultat
- 303 874
- +0,9 %
Om Ilevollen 48 AS
Ilevollen 48 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Trondheim, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2018 og har vært i drift i 8 år. Lars Erik Mattson er styrets leder. I 2025 hadde Ilevollen 48 AS en omsetning på 1,30 mill kr, en økning på 10 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 303 874 kr. Egenkapitalen var −322 717 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Mh Næringseiendom AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 2 841 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Trondheim, og ett av 76 533 i Norge. Det ble etablert samme år som 2 803 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet
Holdingselskap for et eiendomsselskap
Formål
Eie eiendom, eiendomsselskaper, samt å leie ut næringslokaler og leiligheter, samt å investere i andre selskaper og alt som faller naturlig herunder.
API og MCPGET /company/921425074
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921425074" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921425074",
"name": "ILEVOLLEN 48 AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "TRONDHEIM", "county": "TRØNDELAG", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "921425074" })Spør AI-assistenten
Hva driver Ilevollen 48 AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Ilevollen 48 AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Ilevollen 48 AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +9,7 % fra 2024 · +40,1 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1,30 mill kr | 387 373 kr | 303 874 kr | 14,62 mill kr | −322 717 kr | 14,94 mill kr |
| 2024 | 1,19 mill kr | 388 048 kr | 301 231 kr | 14,89 mill kr | −626 591 kr | 15,52 mill kr |
| 2023 | 1,41 mill kr | 621 038 kr | 485 730 kr | 15,16 mill kr | −927 822 kr | 16,09 mill kr |
| 2022 | 1,21 mill kr | 155 971 kr | 120 142 kr | 15,46 mill kr | −1,41 mill kr | 16,88 mill kr |
| 2021 | 930 910 kr | −299 086 kr | −300 441 kr | 16,12 mill kr | −1,53 mill kr | 17,66 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at andre driftskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 46 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.
- Til gode hos konsernselskaper
- 75 000 kr (1 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 12 mill kr (84 % av balansen)
API og MCPGET /company/921425074/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921425074/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921425074",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 1304481,
"operating_profit": 387373,
"net_profit": 303874,
"equity": -322717,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 1188787,
"operating_profit": 388048,
"net_profit": 301231,
"equity": -626591,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "921425074" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Ilevollen 48 AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Ilevollen 48 AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Ilevollen 48 AS fra 2024 til 2025?
Roller og styre2
Styre
1Sist endret 09.09.2021Regnskapsfører
1Sist endret 03.11.2021API og MCPGET /company/921425074/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921425074/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921425074",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "921425074" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Ilevollen 48 AS?
Hvem er regnskapsfører for Ilevollen 48 AS?
List alle roller i Ilevollen 48 AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Mh Næringseiendom AS100 %
- Mattson Holding AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Mh Næringseiendom AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 1 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/921425074/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921425074/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921425074",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "MH NÆRINGSEIENDOM AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 100,
"year": 2025,
…
}
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "921425074" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Ilevollen 48 AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Ilevollen 48 AS eier Mh Næringseiendom AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Ilevollen 48 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Mh Næringseiendom AS
2 selskaperAPI og MCPGET /company/921425074/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921425074/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921425074",
"chain": [
{ "org_no": "992053763", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "996476243", "owner_pct": 100, … },
{ "org_no": "921425074", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "921425074" })Spør AI-assistenten
Hvor mange ledd er det i eierkjeden over Ilevollen 48 AS?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Ilevollen 48 AS?
Hvem eier Ilevollen 48 AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Ilevollen 48 AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Trondheim | − |
Kunngjøringer24
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 2.3.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.2.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.11.2023 | Revisjon av årsregnskap ↗ |
| 15.11.2023 | Revisor ↗ |
| 27.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.8.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 31.1.2022 | Signatur ↗ |
| 31.1.2022 | Revisor ↗ |
| 27.9.2021 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/921425074/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921425074/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921425074",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-03-02", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-02-18", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "921425074" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Ilevollen 48 AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Ilevollen 48 AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Ilevollen 48 AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | -2,2 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 0,01 | 1,76 |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/921425074/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921425074/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921425074",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64534,
"revenue": { "value": 1304481, "percentile": 0.6608 },
"operating_margin": { "value": 0.297, "percentile": 0.3917 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "921425074" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Ilevollen 48 AS på i bransjen?
Hvor ligger Ilevollen 48 AS blant de 64534 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Ilevollen 48 AS sammenlignet med andre i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Ilevollen 48 AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Ilevollen 48 AS?
Det er registrert 76 533 selskaper i Norge innen utleie av egen eller leid fast eiendom, hvorav 2 841 i Trondheim.
Er Ilevollen 48 AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2018, som er lenger enn 33 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 2 803 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Ilevollen 48 AS et aktivt selskap?
Ilevollen 48 AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva driver Ilevollen 48 AS med?
Ilevollen 48 AS driver innen utleie av egen eller leid fast eiendom, med NACE-kode 68.200 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Holdingselskap for et eiendomsselskap.
Hva betyr organisasjonsformen AS?
Ilevollen 48 AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem eier Ilevollen 48 AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Mh Næringseiendom AS største eier i Ilevollen 48 AS med 100 % av aksjene.
Hvordan går det økonomisk med Ilevollen 48 AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 1,30 mill kr, opp 10 % fra 2024. Egenkapitalen var −322 717 kr ved årsslutt.
Hvor solid er balansen til Ilevollen 48 AS?
Egenkapitalen i Ilevollen 48 AS var −322 717 kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på −2,2 % av totalkapitalen.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Ilevollen 48 AS?
Ilevollen 48 AS er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.