Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Steinfeld Sportsmanagement AS

Org.nr 921403321
Omsetning
1,2 mill
−72,7 %
Resultat
461 129
−84,6 %
Mer

Om Steinfeld Sportsmanagement AS

Steinfeld Sportsmanagement AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Sandnes, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Rekruttering og formidling av arbeidskraft. Virksomheten ble stiftet i 2018 og har vært i drift i 8 år. Bjørnar Bjåstad er styrets leder. I 2025 hadde Steinfeld Sportsmanagement AS en omsetning på 1,23 mill kr, en nedgang på 73 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 461 129 kr. Egenkapitalen var 569 169 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Nordic Players Management AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 23 innen rekruttering og formidling av arbeidskraft i Sandnes, og ett av 1 330 i Norge. Det er eldre enn 58 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (53 %).

Aktivitet

Bistå idrettsutøvere og idrettslag i ansettelse- og personalforhold, herunder kjøp og salg av idrettsutøvere.

Formål

Bistå idrettsutøvere og idrettslag i ansettelse- og personalforhold, herunder kjøp og salg av idrettsutøvere, og alt som naturlig hører til dette.

API og MCPGET /company/921403321

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/921403321" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "921403321",
  "name": "STEINFELD SPORTSMANAGEMENT AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "78.100",
  "nace_desc": "Rekruttering og formidling av arbeidskraft",
  "employees": null,
  "address": { "municipality": "SANDNES", "county": "ROGALAND", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "921403321" })

Spør AI-assistenten

  • Er Steinfeld Sportsmanagement AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
  • Hva driver Steinfeld Sportsmanagement AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
  • Gi meg en kort oversikt over Steinfeld Sportsmanagement AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025 · −72,7 % fra 2024 · −65 % over 4 år

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20251,23 mill kr540 319 kr461 129 kr759 798 kr569 169 kr190 629 kr
20244,52 mill kr3,65 mill kr2,99 mill kr4,32 mill kr108 040 kr4,21 mill kr
20236,88 mill kr4,28 mill kr3,27 mill kr6,09 mill kr122 615 kr5,97 mill kr
20224,86 mill kr2,26 mill kr1,87 mill kr3,29 mill kr848 568 kr2,44 mill kr
20213,52 mill kr1,84 mill kr1,47 mill kr2,18 mill kr482 584 kr1,70 mill kr

Balanse

2025
Eiendeler759 798 kr
Omløpsmidler100 %759 798 kr
Egenkapital og gjeld759 798 kr
Innskutt egenkapital4 %30 000 krOpptjent egenkapital71 %539 169 krKortsiktig gjeld25 %190 629 kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader693 643 kr
Finansinntekter50 872 kr
Netto finans50 872 kr
Ordinært resultat før skatt591 191 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Den største kostnadsposten i 2025-regnskapet er lønnskostnader, som utgjør om lag 26 prosent av driftsinntektene.

Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 100 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.

API og MCPGET /company/921403321/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/921403321/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "921403321",
  "years": [
    {
      "year": 2025,
      "revenue": 1233962,
      "operating_profit": 540319,
      "net_profit": 461129,
      "equity": 569169,
      …
    },
    {
      "year": 2024,
      "revenue": 4522510,
      "operating_profit": 3645045,
      "net_profit": 2985425,
      "equity": 108040,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "921403321" })

Spør AI-assistenten

  • Hva var driftsmarginen til Steinfeld Sportsmanagement AS i 2025?
  • Hvor mye falt omsetningen til Steinfeld Sportsmanagement AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
  • Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Steinfeld Sportsmanagement AS de siste årene.

Roller og styre1

Styre

1Sist endret 16.11.2023
Styrets lederSignatur
API og MCPGET /company/921403321/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/921403321/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "921403321",
  "roles": [
    { "role_type": "Styrets leder", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "921403321" })

Spør AI-assistenten

  • List alle roller i Steinfeld Sportsmanagement AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
  • Hvem sitter i styret i Steinfeld Sportsmanagement AS?

Aksjonærer og eierstruktur

Eierendringer

Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.

1 nye · 2 ute

Ut (2)
AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Nordic Players Management ASSelskapOrdinære aksjer100,0 %30

1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/921403321/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/921403321/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "921403321",
  "shareholders": [
    {
      "shareholder_name": "NORDIC PLAYERS MANAGEMENT AS",
      "is_corporate": true,
      "ownership_pct": 100,
      "year": 2025,
      …
    }
  ],
  "total": 1
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "921403321" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor stor andel av Steinfeld Sportsmanagement AS eier Nordic Players Management AS, og hvem eier resten?
  • Hvor mange aksjonærer har Steinfeld Sportsmanagement AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
  • Hvem eier Steinfeld Sportsmanagement AS, og hvor store eierandeler har de?

Reelle eiere

Beregnet fra aksjonærregisteret 2025

Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Steinfeld Sportsmanagement ASBEDRRekruttering og formidling av arbeidskraftSandnes−

Kunngjøringer20

Kilde: Brønnøysundregistrene

API og MCPGET /company/921403321/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/921403321/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "921403321",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-04-08", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    { "dato": "2025-07-08", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "921403321" })

Spør AI-assistenten

  • Hva er de siste kunngjøringene for Steinfeld Sportsmanagement AS i Brønnøysundregistrene?
  • Når ble Steinfeld Sportsmanagement AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
  • Når leverte Steinfeld Sportsmanagement AS sist godkjent årsregnskap?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  2. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Egenkapitalandel74,9 %30,7 %
Likviditetsgrad3,991,27
Gjeldsgrad0,330,93
Egenkapitalrentabilitet81,0 %10,9 %
Omsetningsvekst (siste år)-72,7 %-4,1 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/921403321/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/921403321/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "921403321",
  "nace_code": "78.100",
  "industry_count": 687,
  "revenue": { "value": 1233962, "percentile": 0.5842 },
  "operating_margin": { "value": 0.4379, "percentile": 0.9158 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "921403321" })

Spør AI-assistenten

  • Hvordan er lønnsomheten til Steinfeld Sportsmanagement AS sammenlignet med andre i bransjen?
  • Er Steinfeld Sportsmanagement AS blant de største selskapene innen rekruttering og formidling av arbeidskraft?
  • Hvor solid er Steinfeld Sportsmanagement AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?

Spørsmål og svar om Steinfeld Sportsmanagement AS

Hvor stor er bransjen Steinfeld Sportsmanagement AS tilhører?

Steinfeld Sportsmanagement AS er ett av 23 selskaper innen rekruttering og formidling av arbeidskraft i Sandnes, og ett av 1 330 på landsbasis.

Hvor lenge har Steinfeld Sportsmanagement AS eksistert sammenlignet med bransjen?

Steinfeld Sportsmanagement AS ble etablert i 2018 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 58 % av selskapene i bransjen.

Hvilken status har Steinfeld Sportsmanagement AS i Enhetsregisteret?

Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Steinfeld Sportsmanagement AS i Brønnøysundregistrene.

Hvem eier Steinfeld Sportsmanagement AS?

Steinfeld Sportsmanagement AS eies i hovedsak av Nordic Players Management AS (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.

Hvem er morselskapet til Steinfeld Sportsmanagement AS?

Selskapet er datterselskap av Nordic Players Management AS (100 % eierandel).

Går Steinfeld Sportsmanagement AS med overskudd?

Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 1,23 mill kr, ned 73 % fra 2024. Egenkapitalen var 569 169 kr ved årsslutt.

Hvor mye egenkapital har Steinfeld Sportsmanagement AS?

Ved utgangen av 2025 hadde Steinfeld Sportsmanagement AS en egenkapital på 569 169 kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 74,9 %.

Hvor holder Steinfeld Sportsmanagement AS til?

Steinfeld Sportsmanagement AS holder til i c/o Bjørnar Bjåstad Børskådå 16, 4316, SANDNES, i Sandnes kommune i Rogaland.

Er Steinfeld Sportsmanagement AS MVA-registrert?

Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2018. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.

Hvilket org.nr har Steinfeld Sportsmanagement AS?

Steinfeld Sportsmanagement AS har organisasjonsnummer 921 403 321. Organisasjonsnummeret er et unikt nisifret nummer fra Brønnøysundregistrene som identifiserer virksomheten i alle offentlige registre.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Rogaland