Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Nb Alta Nærvarme AS

Org.nr 921298072
Omsetning
648 433
−48,8 %
Resultat
392 819
−7,4 %
Mer

Om Nb Alta Nærvarme AS

Nb Alta Nærvarme AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Lillestrøm, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Vannbåren og luftbåren varme- og kjøleforsyning. Virksomheten ble stiftet i 2018 og har vært i drift i 8 år. Jan Egill Topstad er daglig leder, og Jan Egill Topstad er styreleder. I 2025 hadde Nb Alta Nærvarme AS en omsetning på 648 433 kr, en nedgang på 49 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 392 819 kr. Egenkapitalen var 1,48 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Norbioen AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 6 innen vannbåren og luftbåren varme- og kjøleforsyning i Lillestrøm, og ett av 229 i Norge. Det ble etablert samme år som 13 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (95 %).

Aktivitet

Damp- og varmtvannsforsyning. Eie og drifte fjernvarmeanlegget i Alta.

Formål

Produksjon og levering av energi, samt alt som naturlig hører sammen med dette, herunder å eie og forvalte fast eiendom, samt å eie aksjer eller på annen måte delta i selskaper med tilsvarende formål.

API og MCPGET /company/921298072

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/921298072" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "921298072",
  "name": "NB ALTA NÆRVARME AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "35.300",
  "nace_desc": "Vannbåren og luftbåren varme- og kjøleforsyning",
  "employees": null,
  "address": { "municipality": "LILLESTRØM", "county": "AKERSHUS", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "921298072" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor i Lillestrøm holder Nb Alta Nærvarme AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
  • Er Nb Alta Nærvarme AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
  • Hva driver Nb Alta Nærvarme AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2022–2025 · −48,8 % fra 2024 · +54,4 % over 3 år

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
2025648 433 kr503 657 kr392 819 kr8,92 mill kr1,48 mill kr7,44 mill kr
20241,27 mill kr808 631 kr424 332 kr2,42 mill kr1,09 mill kr1,33 mill kr
2023420 000 kr101 345 kr−143 717 kr6,06 mill kr667 585 kr5,40 mill kr
2022420 000 kr142 494 kr−98 556 kr4,62 mill kr−157 698 kr4,78 mill kr

Balanse

2025
Eiendeler8,92 mill kr
Anleggsmidler84 %7,54 mill krOmløpsmidler16 %1,39 mill kr
Egenkapital og gjeld8,92 mill kr
Innskutt egenkapital11 %1,00 mill krOpptjent egenkapital5 %484 735 krLangsiktig gjeld36 %3,21 mill krKortsiktig gjeld47 %4,23 mill kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader144 776 kr
Finansinntekter756 kr
Finanskostnader623 kr
Netto finans133 kr
Ordinært resultat før skatt503 790 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

I 2025 var andre driftskostnader den største kostnadsposten, med om lag 22 prosent av driftsinntektene.

Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.

Mellomværende med konsernselskaper (2025)

Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.

Gjeld til konsernselskaper
3,2 mill kr (36 % av balansen)
Se pengene internt i konsernet →
API og MCPGET /company/921298072/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/921298072/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "921298072",
  "years": [
    {
      "year": 2025,
      "revenue": 648433,
      "operating_profit": 503657,
      "net_profit": 392819,
      "equity": 1484735,
      …
    },
    {
      "year": 2024,
      "revenue": 1267083,
      "operating_profit": 808631,
      "net_profit": 424332,
      "equity": 1091917,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "921298072" })

Spør AI-assistenten

  • Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Nb Alta Nærvarme AS per år.
  • Hvordan har omsetningen til Nb Alta Nærvarme AS utviklet seg fra 2022 til 2025?
  • Hva var driftsmarginen til Nb Alta Nærvarme AS i 2025?

Roller og styre3

Daglig leder

1Sist endret 22.05.2025
Daglig lederSignatur

Styre

1Sist endret 22.05.2025
Styrets lederSignatur
Representant for A-aksjonærene

Regnskapsfører

1Sist endret 10.10.2025
Regnskapsfører
repr. BRAGE REGNSKAP ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →
API og MCPGET /company/921298072/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/921298072/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "921298072",
  "roles": [
    { "role_type": "Daglig leder", … },
    { "role_type": "Regnskapsfører", … },
    { "role_type": "Styrets leder", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "921298072" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem er regnskapsfører for Nb Alta Nærvarme AS?
  • List alle roller i Nb Alta Nærvarme AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
  • Hvem sitter i styret i Nb Alta Nærvarme AS?

Aksjonærer og eierstruktur

Eierendringer

Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.

1 nye · 2 ute

Inn (1)
Ut (2)
AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Norbioen ASSelskapOrdinære aksjer100,0 %1 000

1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/921298072/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/921298072/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "921298072",
  "shareholders": [
    { "shareholder_name": "NORBIOEN AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
  ],
  "total": 1
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "921298072" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor mange aksjonærer har Nb Alta Nærvarme AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
  • Hvem eier Nb Alta Nærvarme AS, og hvor store eierandeler har de?
  • Hvor stor andel av Nb Alta Nærvarme AS eier Norbioen AS, og hvem eier resten?

Reelle eiere

Beregnet fra aksjonærregisteret 2025

Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.

100,0 %

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Nb Alta Nærvarme ASBEDRVannbåren og luftbåren varme- og kjøleforsyningLillestrøm−

Kunngjøringer20

Kilde: Brønnøysundregistrene

API og MCPGET /company/921298072/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/921298072/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "921298072",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-03-10", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    { "dato": "2025-05-26", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "921298072" })

Spør AI-assistenten

  • Når ble Nb Alta Nærvarme AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
  • Når leverte Nb Alta Nærvarme AS sist godkjent årsregnskap?
  • Når ble styret i Nb Alta Nærvarme AS sist endret?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Endring i roller og styre
  2. Selskapsopplysninger oppdatert
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Egenkapitalandel16,6 %39,8 %
Likviditetsgrad0,331,59
Gjeldsgrad5,011,34
Egenkapitalrentabilitet26,5 %0,0 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/921298072/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/921298072/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "921298072",
  "nace_code": "35.300",
  "industry_count": 213,
  "revenue": { "value": 648433, "percentile": 0.2736 },
  "operating_margin": { "value": 0.7767, "percentile": 0.9942 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "921298072" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor ligger Nb Alta Nærvarme AS blant de 213 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
  • Hvordan er lønnsomheten til Nb Alta Nærvarme AS sammenlignet med andre i bransjen?
  • Er Nb Alta Nærvarme AS blant de største selskapene innen vannbåren og luftbåren varme- og kjøleforsyning?

Folk spør om Nb Alta Nærvarme AS

Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Nb Alta Nærvarme AS?

Det er registrert 229 selskaper i Norge innen vannbåren og luftbåren varme- og kjøleforsyning, hvorav 6 i Lillestrøm.

Er Nb Alta Nærvarme AS et etablert selskap?

Selskapet har eksistert siden 2018, som er lenger enn 31 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 13 andre selskaper i bransjen etablert.

Er Nb Alta Nærvarme AS et aktivt selskap?

Nb Alta Nærvarme AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.

Hvem er daglig leder i Nb Alta Nærvarme AS?

Daglig leder i Nb Alta Nærvarme AS er Jan Egill Topstad, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.

Hvem sitter i styret i Nb Alta Nærvarme AS?

Jan Egill Topstad er registrert som styreleder i Nb Alta Nærvarme AS. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.

Hvem eier Nb Alta Nærvarme AS?

Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Norbioen AS største eier i Nb Alta Nærvarme AS med 100 % av aksjene.

Hvordan går det økonomisk med Nb Alta Nærvarme AS?

I 2025 omsatte Nb Alta Nærvarme AS for 648 433 kr, ned 49 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 392 819 kr.

Hvor solid er balansen til Nb Alta Nærvarme AS?

Egenkapitalen i Nb Alta Nærvarme AS var 1,48 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 16,6 % av totalkapitalen.

Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Nb Alta Nærvarme AS?

Nb Alta Nærvarme AS er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.

Hvor ligger Nb Alta Nærvarme AS?

Forretningsadressen til Nb Alta Nærvarme AS er Dragonveien 54, 2013, SKJETTEN i Lillestrøm kommune.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Akershus