Hopp til innhold
Nytt: sokfirma i Claude og ChatGPT – salgslister, soliditet, konsern og mer.Les mer →
Aktivt selskap
Eierseksjonssameie

Ulvahaugen Øvre Sameige

Org.nr 921289995

Om Ulvahaugen Øvre Sameige

Ulvahaugen Øvre Sameige er registrert som eierseksjonssameie med forretningsadresse i Sogndal, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Aktiviteter i borettslag og boligsameier. Virksomheten ble stiftet i 2018 og har vært i drift i 8 år. Sissel Merete Molland er styrets leder. I 2025 hadde Ulvahaugen Øvre Sameige en omsetning på 2,02 mill kr. Selskapet endte året med et overskudd på 386 976 kr. Egenkapitalen var 2,48 mill kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 88 innen aktiviteter i borettslag og boligsameier i Sogndal, og ett av 47 134 i Norge. Det ble etablert samme år som 1 293 andre selskaper i bransjen. Eierseksjonssameie er den vanligste selskapsformen i bransjen (70 %).

Aktivitet og formål

Eierseksjonssameie

Økonomi

Balanse

2025
Eiendeler2,79 mill kr
Anleggsmidler8 %235 723 krOmløpsmidler92 %2,55 mill kr
Egenkapital og gjeld2,79 mill kr
Innskutt egenkapital0 %0 krOpptjent egenkapital89 %2,48 mill krKortsiktig gjeld11 %302 433 kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader1,70 mill kr
Finansinntekter70 521 kr
Finanskostnader112 kr
Netto finans70 409 kr
Ordinært resultat før skatt386 976 kr
ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20252,02 mill kr316 567 kr386 976 kr2,79 mill kr2,48 mill kr302 433 kr
20242,02 mill kr−175 352 kr−112 129 kr2,47 mill kr2,10 mill kr376 778 kr
20232,02 mill kr247 784 kr267 014 kr2,61 mill kr2,21 mill kr400 885 kr
20222,03 mill kr364 739 kr372 537 kr2,47 mill kr1,94 mill kr527 438 kr
20211,99 mill kr388 077 kr388 077 kr1,91 mill kr1,57 mill kr341 128 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

I 2025 var varekostnader den største kostnadsposten, med om lag 46 prosent av driftsinntektene.

Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 77 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.

Roller og styre6

Styre

4Sist endret 24.04.2026
Styrets lederSignatur
StyremedlemSignatur
StyremedlemSignatur
Varamedlem

Regnskapsfører

1Sist endret 19.09.2018
Regnskapsfører
repr. AZETS INSIGHT ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →

Revisor

1Sist endret 01.02.2024
Revisor
repr. BLÅBERG ASGodkjent revisjonsforetakVis revisor-profil →

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Ulvahaugen Øvre SameigeAAFY−Sogndal−

Kunngjøringer18

Kilde: Brønnøysundregistrene

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  2. Endring i roller og styre
    +Oddgeir Ludvik Uglum(Varamedlem)+Sissel Merete Molland(Styrets leder)+Øystein Walaker(Styremedlem)−Oddgeir Ludvik Uglum(Styrets leder)−Sissel Merete Molland(Styremedlem)−Øystein Walaker(Varamedlem)
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Varekostnad utgjør 46,4 % av driftsinntektene — 44,6 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin15,7 %18,4 %
Resultatmargin19,2 %10,1 %
Egenkapitalandel89,1 %33,1 %
Likviditetsgrad8,436,07
Gjeldsgrad0,120,73
Egenkapitalrentabilitet15,6 %8,9 %
Omsetningsvekst (siste år)-0,2 %+3,7 %
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Varekostnad46,4 %1,8 %
Lønnskostnad3,1 %3,7 %
Annen driftskostnad33,3 %68,2 %
Avskrivninger1,5 %0,5 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

Ofte spurt om Ulvahaugen Øvre Sameige

Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Ulvahaugen Øvre Sameige?

Det er registrert 47 134 selskaper i Norge innen aktiviteter i borettslag og boligsameier, hvorav 88 i Sogndal.

Er Ulvahaugen Øvre Sameige et etablert selskap?

Selskapet har eksistert siden 2018, som er lenger enn 23 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 1 293 andre selskaper i bransjen etablert.

Går Ulvahaugen Øvre Sameige bedre enn andre i bransjen?

Ulvahaugen Øvre Sameige hadde en driftsmargin på 15,7 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 18,4 % for aktiviteter i borettslag og boligsameier.

Hva er statusen til Ulvahaugen Øvre Sameige?

Ulvahaugen Øvre Sameige er et aktivt selskap registrert som Eierseksjonssameie i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.

Hvilken bransje tilhører Ulvahaugen Øvre Sameige?

Ulvahaugen Øvre Sameige driver innen aktiviteter i borettslag og boligsameier, med NACE-kode 97.001 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Eierseksjonssameie.

Hvem sitter i styret i Ulvahaugen Øvre Sameige?

Sissel Merete Molland er registrert som styreleder i Ulvahaugen Øvre Sameige, i et styre med 3 medlemmer. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.

Hva er omsetningen til Ulvahaugen Øvre Sameige?

Ulvahaugen Øvre Sameige hadde i 2025 en omsetning på 2,02 mill kr og et overskudd på 386 976 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.

Hvor solid er balansen til Ulvahaugen Øvre Sameige?

Egenkapitalen i Ulvahaugen Øvre Sameige var 2,48 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 89,1 % av totalkapitalen.

Hvem er revisor for Ulvahaugen Øvre Sameige?

Ulvahaugen Øvre Sameige bruker Azets Insight AS som regnskapsfører og Blåberg AS som revisor, ifølge Enhetsregisteret.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Vestland