Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Trailblaze It-Rådgivning AS

Org.nr 921270526
Omsetning
114 560
−74,9 %
Resultat
76 124
−86,6 %
Mer

Om Trailblaze It-Rådgivning AS

Trailblaze It-Rådgivning AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Bergen, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer. Virksomheten ble stiftet i 2018 og har vært i drift i 8 år. Ingvar Steffensen er daglig leder, og Ingvar Steffensen er styreleder. I 2025 hadde Trailblaze It-Rådgivning AS en omsetning på 114 560 kr, en nedgang på 75 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 76 124 kr. Egenkapitalen var 1,73 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Ingvar Steffensen med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 754 innen konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer i Bergen, og ett av 16 126 i Norge. Det er eldre enn 63 % av selskapene i bransjen.

Aktivitet

Selskapet utfører rådgivnings og konsulenttjenester innen IT. Dette inkluderer, men er ikke begrenset til følgende: Programmeringstjenester og IT-arkitektur, prosjektledelse, kursing/kompetansebygging for utviklere og testere, analyse og rådgivning av utviklingsmetodikk og leveransekapasitet, IT-strategi, rekruttering av tekniske ressurs på vegne av kunde, teknisk due diligence i forbindelse med innkjøp av nye IT-systemer for kunde, og organisering av utviklingsteam.

Formål

Rådgivning og konsulenttjenester innen IT.

API og MCPGET /company/921270526

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/921270526" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "921270526",
  "name": "TRAILBLAZE IT-RÅDGIVNING AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "62.200",
  "nace_desc": "Konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer",
  "employees": null,
  "address": { "municipality": "BERGEN", "county": "VESTLAND", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "921270526" })

Spør AI-assistenten

  • Hvilken bransje er Trailblaze It-Rådgivning AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
  • Når ble Trailblaze It-Rådgivning AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
  • Hvor i Bergen holder Trailblaze It-Rådgivning AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025 · −74,9 % fra 2024 · +35,7 % over 4 år

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
2025114 560 kr104 463 kr76 124 kr3,81 mill kr1,73 mill kr2,08 mill kr
2024455 555 kr436 332 kr566 222 kr3,80 mill kr1,66 mill kr2,14 mill kr
20230 kr−16 119 kr2 822 kr1,13 mill kr1,09 mill kr36 281 kr
2022383 597 kr251 076 kr228 484 kr1,12 mill kr1,09 mill kr35 485 kr
202184 405 kr−178 026 kr−179 811 kr865 246 kr858 349 kr6 897 kr

Balanse

2025
Eiendeler3,81 mill kr
Anleggsmidler94 %3,58 mill krOmløpsmidler6 %227 729 kr
Egenkapital og gjeld3,81 mill kr
Innskutt egenkapital1 %30 000 krOpptjent egenkapital45 %1,70 mill krLangsiktig gjeld53 %2,02 mill krKortsiktig gjeld1 %52 317 kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader10 097 kr
Finansinntekter6 975 kr
Finanskostnader2 081 kr
Netto finans4 894 kr
Ordinært resultat før skatt109 357 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Ved utgangen av 2025 besto eiendelene i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.

API og MCPGET /company/921270526/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/921270526/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "921270526",
  "years": [
    { "year": 2025, "revenue": 114560, "operating_profit": 104463, "net_profit": 76124, "equity": 1732002, … },
    {
      "year": 2024,
      "revenue": 455555,
      "operating_profit": 436332,
      "net_profit": 566222,
      "equity": 1655877,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "921270526" })

Spør AI-assistenten

  • Hva var driftsmarginen til Trailblaze It-Rådgivning AS i 2025?
  • Hvor mye falt omsetningen til Trailblaze It-Rådgivning AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
  • Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Trailblaze It-Rådgivning AS de siste årene.

Roller og styre2

Daglig leder

1Sist endret 21.08.2018
Daglig lederSignatur

Styre

1Sist endret 21.08.2018
Styrets lederSignatur
API og MCPGET /company/921270526/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/921270526/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "921270526",
  "roles": [
    { "role_type": "Daglig leder", … },
    { "role_type": "Styrets leder", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "921270526" })

Spør AI-assistenten

  • List alle roller i Trailblaze It-Rådgivning AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
  • Hvem sitter i styret i Trailblaze It-Rådgivning AS?
  • Hvem er daglig leder og styreleder i Trailblaze It-Rådgivning AS?

Aksjonærer

AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Ingvar SteffensenPersonOrdinære aksjer100,0 %300

1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/921270526/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/921270526/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "921270526",
  "shareholders": [
    …
  ],
  "total": 1
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "921270526" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor mange aksjonærer har Trailblaze It-Rådgivning AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
  • Hvem eier Trailblaze It-Rådgivning AS, og hvor store eierandeler har de?

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Trailblaze It-Rådgivning ASBEDRKonsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemerBergen−

Kunngjøringer10

API og MCPGET /company/921270526/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/921270526/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "921270526",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-07-21", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    { "dato": "2025-05-21", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "921270526" })

Spør AI-assistenten

  • Hva er de siste kunngjøringene for Trailblaze It-Rådgivning AS i Brønnøysundregistrene?
  • Når ble Trailblaze It-Rådgivning AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
  • Når leverte Trailblaze It-Rådgivning AS sist godkjent årsregnskap?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  2. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Egenkapitalandel45,5 %57,6 %
Likviditetsgrad4,351,71
Gjeldsgrad1,200,46
Egenkapitalrentabilitet4,4 %9,0 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/921270526/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/921270526/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "921270526",
  "nace_code": "62.200",
  "industry_count": 7355,
  "revenue": { "value": 114560, "percentile": 0.4828 },
  "operating_margin": { "value": 0.9119, "percentile": 0.9689 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "921270526" })

Spør AI-assistenten

  • Er Trailblaze It-Rådgivning AS blant de største selskapene innen konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer?
  • Hvor solid er Trailblaze It-Rådgivning AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
  • Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Trailblaze It-Rådgivning AS på i bransjen?

Investeringer

TRAILBLAZE IT-RÅDGIVNING AS eier aksjer i 2 selskaper

SelskapKommuneEierandelFørste årSiste årStatus
Blast Manco ASBergen8,1 %20242025Aktiv
Save Solutions ASBergen5,7 %20242025Aktiv

Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.

Folk spør om Trailblaze It-Rådgivning AS

Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Trailblaze It-Rådgivning AS?

Det er registrert 16 126 selskaper i Norge innen konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer, hvorav 754 i Bergen.

Er Trailblaze It-Rådgivning AS et etablert selskap?

Selskapet har eksistert siden 2018, som er lenger enn 63 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 542 andre selskaper i bransjen etablert.

Hvilken status har Trailblaze It-Rådgivning AS i Enhetsregisteret?

Trailblaze It-Rådgivning AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.

Hvem er daglig leder i Trailblaze It-Rådgivning AS?

Daglig leder i Trailblaze It-Rådgivning AS er Ingvar Steffensen, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.

Hvem eier Trailblaze It-Rådgivning AS?

Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Ingvar Steffensen største eier i Trailblaze It-Rådgivning AS med 100 % av aksjene.

Hvordan går det økonomisk med Trailblaze It-Rådgivning AS?

Trailblaze It-Rådgivning AS hadde i 2025 en omsetning på 114 560 kr og et overskudd på 76 124 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.

Hvor solid er balansen til Trailblaze It-Rådgivning AS?

Egenkapitalen i Trailblaze It-Rådgivning AS var 1,73 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 45,5 % av totalkapitalen.

Hva er aksjekapitalen i Trailblaze It-Rådgivning AS?

Trailblaze It-Rådgivning AS har en registrert aksjekapital på 30 000 kr, fordelt på 100 aksjer.

Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Trailblaze It-Rådgivning AS?

Trailblaze It-Rådgivning AS er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.

Er Trailblaze It-Rådgivning AS registrert i MVA-registeret?

Trailblaze It-Rådgivning AS er registrert i MVA-registeret (siden 2018) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Vestland