Concil AS
- Omsetning
- 6,1 mill
- +23,4 %
- Resultat
- 311 462
- +724,7 %
Om Concil AS
Concil AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Narvik, Nordland. Selskapet er registrert i bransjen Byggeteknisk konsulentvirksomhet. Virksomheten ble stiftet i 2018 og har vært i drift i 8 år. Richard Ulriksen er daglig leder, og Richard Ulriksen er styreleder. I 2025 hadde Concil AS en omsetning på 6,06 mill kr, en økning på 23 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 311 462 kr. Egenkapitalen var 1,64 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Smelter AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 51 innen byggeteknisk konsulentvirksomhet i Narvik, og ett av 6 811 i Norge. Det ble etablert samme år som 217 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (58 %).
Aktivitet og formål
Byggeteknisk konsulentvirksomhet.
API og MCPGET /company/921213948
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921213948" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921213948",
"name": "CONCIL AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "71.121",
"nace_desc": "Byggeteknisk konsulentvirksomhet",
"employees": null,
"address": { "municipality": "NARVIK", "county": "NORDLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "921213948" })Spør AI-assistenten
Når ble Concil AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Narvik holder Concil AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Concil AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +23,4 % fra 2024 · +40 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 6,06 mill kr | 387 042 kr | 311 462 kr | 3,65 mill kr | 1,64 mill kr | 2,02 mill kr |
| 2024 | 4,91 mill kr | 106 873 kr | 37 767 kr | 3,74 mill kr | 1,33 mill kr | 2,41 mill kr |
| 2023 | 6,52 mill kr | 862 079 kr | 496 937 kr | 3,01 mill kr | 1,29 mill kr | 1,72 mill kr |
| 2022 | 5,78 mill kr | 285 853 kr | 201 303 kr | 2,35 mill kr | 792 222 kr | 1,56 mill kr |
| 2021 | 4,33 mill kr | 21 294 kr | 9 464 kr | 1,62 mill kr | 590 919 kr | 1,03 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er lønnskostnader, som utgjør om lag 62 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet har mer til gode hos andre konsernselskaper enn det skylder dem.
- Til gode hos konsernselskaper
- 2,5 mill kr (69 % av balansen)
API og MCPGET /company/921213948/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921213948/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921213948",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 6056487,
"operating_profit": 387042,
"net_profit": 311462,
"equity": 1638388,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 4906234,
"operating_profit": 106873,
"net_profit": 37767,
"equity": 1326926,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "921213948" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Concil AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Concil AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Concil AS de siste årene.
Roller og styre3
Daglig leder
1Sist endret 02.08.2018Styre
1Sist endret 02.08.2018Regnskapsfører
1Sist endret 24.06.2025API og MCPGET /company/921213948/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921213948/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921213948",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "921213948" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Concil AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Concil AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Concil AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
2 ute · 1 endret eierandel
- Tdalbu AShadde 33,3 %
- Vetto Holding AShadde 33,3 %
- Smelter AS33,3 % → 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Smelter AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 30 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/921213948/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921213948/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921213948",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "SMELTER AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "921213948" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Concil AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Concil AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Concil AS eier Smelter AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
API og MCPGET /company/921213948/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921213948/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921213948",
"chain": [
{ "org_no": "921180810", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "921213948", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "921213948" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Concil AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Concil | BEDR | Byggeteknisk konsulentvirksomhet | Narvik | − |
Kunngjøringer13
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 14.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.9.2025 | Signatur ↗ |
| 3.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.8.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.6.2021 | Signatur ↗ |
| 1.9.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.8.2020 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/921213948/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921213948/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921213948",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-14", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-09-26", "type": "Signatur", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "921213948" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Concil AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Concil AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Concil AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:5→-
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 62,1 % av driftsinntektene — 10,4 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 6,4 % | 9,1 % |
| Resultatmargin | 5,1 % | 7,9 % |
| Egenkapitalandel | 44,8 % | 50,2 % |
| Likviditetsgrad | 1,84 | 1,72 |
| Gjeldsgrad | 1,23 | 0,68 |
| Egenkapitalrentabilitet | 19,0 % | 12,8 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +23,4 % | +0,9 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 8,4 % | 10,7 % |
| Lønnskostnad | 62,1 % | 51,7 % |
| Annen driftskostnad | 22,8 % | 15,5 % |
| Avskrivninger | 0,3 % | 1,0 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/921213948/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921213948/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921213948",
"nace_code": "71.121",
"industry_count": 3756,
"revenue": { "value": 6056487, "percentile": 0.8728 },
"operating_margin": { "value": 0.0639, "percentile": 0.4573 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "921213948" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Concil AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Concil AS blant de største selskapene innen byggeteknisk konsulentvirksomhet?
Hvor solid er Concil AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+2 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om Concil AS
Hvor stor er bransjen Concil AS tilhører?
Concil AS er ett av 51 selskaper innen byggeteknisk konsulentvirksomhet i Narvik, og ett av 6 811 på landsbasis.
Hvor lenge har Concil AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Concil AS ble etablert i 2018 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 54 % av selskapene i bransjen.
Er Concil AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Concil AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Concil AS?
Richard Ulriksen er registrert som daglig leder i Concil AS.
Hvem er styreleder i Concil AS?
Styrets leder i Concil AS er Richard Ulriksen.
Hvem eier Concil AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Smelter AS største eier i Concil AS med 100 % av aksjene.
Hvem er morselskapet til Concil AS?
Selskapet er datterselskap av Smelter AS (100 % eierandel).
Hva omsatte Concil AS for i 2025?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 6,06 mill kr, opp 23 % fra 2024. Egenkapitalen var 1,64 mill kr ved årsslutt.
Hvilket org.nr har Concil AS?
Concil AS har org.nr 921 213 948 og er registrert som Aksjeselskap i Brønnøysundregistrene.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Nordland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.