Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Stavern Treningssenter AS

Org.nr 921202725
Omsetning
2,7 mill
−2,4 %
Resultat
1,1 mill
−10,4 %
Mer

Om Stavern Treningssenter AS

Stavern Treningssenter AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Larvik, Vestfold. Selskapet er registrert i bransjen Treningssentervirksomhet. Virksomheten ble stiftet i 2018 og har vært i drift i 8 år. Tor Edvin Hammer er daglig leder, og Jim Ivar Klausen er styreleder. I 2025 hadde Stavern Treningssenter AS en omsetning på 2,67 mill kr, en nedgang på 2 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 1,06 mill kr. Egenkapitalen var 1,17 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Jim Ivar Klausen med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 16 innen treningssentervirksomhet i Larvik, og ett av 1 786 i Norge. Det ble etablert samme år som 81 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (64 %).

Aktivitet

Virksomhet knyttet til kroppspleie og fysisk velvære. Drift av treningssenter.

Formål

Drift av treningssenter, herunder salg av relaterte tjenester og produkter, samt deltagelse i andre virksomheter med lignende virksomhet, og kjøp og salg av aksjer eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretak.

API og MCPGET /company/921202725

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/921202725" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "921202725",
  "name": "STAVERN TRENINGSSENTER AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "93.130",
  "nace_desc": "Treningssentervirksomhet",
  "employees": null,
  "address": { "municipality": "LARVIK", "county": "VESTFOLD", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "921202725" })

Spør AI-assistenten

  • Hva driver Stavern Treningssenter AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
  • Gi meg en kort oversikt over Stavern Treningssenter AS: bransje, adresse og antall ansatte.
  • Hvilken bransje er Stavern Treningssenter AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025 · −2,4 % fra 2024 · +68 % over 4 år

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20252,67 mill kr1,36 mill kr1,06 mill kr2,35 mill kr1,17 mill kr1,18 mill kr
20242,73 mill kr1,51 mill kr1,18 mill kr2,89 mill kr909 886 kr1,98 mill kr
20232,35 mill kr730 914 kr602 602 kr2,16 mill kr1,93 mill kr230 855 kr
20221,78 mill kr−121 238 kr−121 005 kr1,72 mill kr1,33 mill kr391 037 kr
20211,59 mill kr−39 208 kr−37 929 kr1,58 mill kr1,45 mill kr133 155 kr

Balanse

2025
Eiendeler2,35 mill kr
Anleggsmidler24 %568 394 krOmløpsmidler76 %1,78 mill kr
Egenkapital og gjeld2,35 mill kr
Innskutt egenkapital4 %100 000 krOpptjent egenkapital45 %1,07 mill krKortsiktig gjeld50 %1,18 mill kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader1,30 mill kr
Finansinntekter476 kr
Finanskostnader4 204 kr
Netto finans−3 728 kr
Ordinært resultat før skatt1,36 mill kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Årsregnskapet for 2025 viser at andre driftskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 43 prosent av driftsinntektene. Det meste av årsresultatet ble avsatt til utbytte.

Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 73 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.

API og MCPGET /company/921202725/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/921202725/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "921202725",
  "years": [
    {
      "year": 2025,
      "revenue": 2666311,
      "operating_profit": 1363487,
      "net_profit": 1057524,
      "equity": 1167409,
      …
    },
    {
      "year": 2024,
      "revenue": 2731454,
      "operating_profit": 1514162,
      "net_profit": 1180263,
      "equity": 909886,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "921202725" })

Spør AI-assistenten

  • Hva var driftsmarginen til Stavern Treningssenter AS i 2025?
  • Hvor mye falt omsetningen til Stavern Treningssenter AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
  • Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Stavern Treningssenter AS de siste årene.

Roller og styre4

Daglig leder

1Sist endret 27.07.2018
Daglig lederSignatur

Styre

2Sist endret 27.07.2018
Styrets lederSignatur
StyremedlemSignatur

Regnskapsfører

1Sist endret 27.07.2018
Regnskapsfører
repr. DEKON REGNSKAP ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →
API og MCPGET /company/921202725/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/921202725/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "921202725",
  "roles": [
    { "role_type": "Daglig leder", … },
    { "role_type": "Regnskapsfører", … },
    { "role_type": "Styrets leder", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "921202725" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem er regnskapsfører for Stavern Treningssenter AS?
  • List alle roller i Stavern Treningssenter AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
  • Hvem sitter i styret i Stavern Treningssenter AS?

Aksjonærer

AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Jim Ivar KlausenPersonOrdinære aksjer50,0 %750
Tor Edvin HammerPersonOrdinære aksjer50,0 %750

2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/921202725/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/921202725/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "921202725",
  "shareholders": [
    …
  ],
  "total": 2
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "921202725" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor mange aksjonærer har Stavern Treningssenter AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
  • Hvem eier Stavern Treningssenter AS, og hvor store eierandeler har de?
  • Er Stavern Treningssenter AS eid av selskaper eller av privatpersoner?

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Stavern Treningssenter ASBEDRTreningssentervirksomhetLarvik−

Kunngjøringer14

Kilde: Brønnøysundregistrene

API og MCPGET /company/921202725/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/921202725/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "921202725",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-03-12", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    { "dato": "2025-04-29", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "921202725" })

Spør AI-assistenten

  • Når ble Stavern Treningssenter AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
  • Når leverte Stavern Treningssenter AS sist godkjent årsregnskap?
  • Har Stavern Treningssenter AS endret aksjekapitalen de siste årene?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Endring i roller og styre
  2. Selskapsopplysninger oppdatert
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Endring i aksjekapital
  5. Endring i aksjekapital

Bransjesammenligning

Annen driftskostnad utgjør 42,7 % av driftsinntektene — 9,7 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin51,1 %6,4 %
Resultatmargin39,7 %4,4 %
Egenkapitalandel49,7 %32,1 %
Likviditetsgrad1,511,25
Gjeldsgrad1,011,12
Egenkapitalrentabilitet90,6 %19,8 %
Omsetningsvekst (siste år)-2,4 %+6,0 %
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Varekostnad2,3 %3,4 %
Annen driftskostnad42,7 %52,4 %
Avskrivninger3,9 %3,5 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/921202725/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/921202725/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "921202725",
  "nace_code": "93.130",
  "industry_count": 1036,
  "revenue": { "value": 2666311, "percentile": 0.6512 },
  "operating_margin": { "value": 0.5114, "percentile": 0.9699 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "921202725" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor solid er Stavern Treningssenter AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
  • Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Stavern Treningssenter AS på i bransjen?
  • Hvor ligger Stavern Treningssenter AS blant de 1036 selskapene i bransjen på omsetning og margin?

Folk spør om Stavern Treningssenter AS

Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Stavern Treningssenter AS?

Det er registrert 1 786 selskaper i Norge innen treningssentervirksomhet, hvorav 16 i Larvik.

Er Stavern Treningssenter AS et etablert selskap?

Selskapet har eksistert siden 2018, som er lenger enn 54 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 81 andre selskaper i bransjen etablert.

Går Stavern Treningssenter AS bedre enn andre i bransjen?

Stavern Treningssenter AS hadde en driftsmargin på 51,1 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 6,4 % for treningssentervirksomhet.

Hva er statusen til Stavern Treningssenter AS?

Stavern Treningssenter AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.

Hvilken selskapsform har Stavern Treningssenter AS?

Stavern Treningssenter AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.

Hvem er daglig leder i Stavern Treningssenter AS?

Daglig leder i Stavern Treningssenter AS er Tor Edvin Hammer, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.

Hvilke eiere står bak Stavern Treningssenter AS?

Største aksjonær i Stavern Treningssenter AS er Jim Ivar Klausen med 50 % av aksjene, fulgt av Tor Edvin Hammer (50 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.

Hvordan går det økonomisk med Stavern Treningssenter AS?

I 2025 omsatte Stavern Treningssenter AS for 2,67 mill kr, ned 2 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 1,06 mill kr.

Hvor ligger Stavern Treningssenter AS?

Forretningsadressen til Stavern Treningssenter AS er Kong Frederik Vs gate 2, 3290, STAVERN i Larvik kommune.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Vestfold