Knutsen Lng II AS
- Omsetning
- 0
- −100 %
- Resultat
- 681 069
- +73,3 %
Om Knutsen Lng II AS
Knutsen Lng II AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Haugesund, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Utenriks sjøfart med gods. Virksomheten ble stiftet i 2018 og har vært i drift i 8 år. Trygve Seglem er styrets leder. I 2025 hadde Knutsen Lng II AS en omsetning på 0 kr, en nedgang på 100 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 681 069 kr. Egenkapitalen var 309 507 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Knutsen Lng AS med 66,7 % av aksjene. Selskapet er ett av 113 innen utenriks sjøfart med gods i Haugesund, og ett av 1 539 i Norge. Det ble etablert samme år som 44 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (91 %).
Aktivitet
Å eie LNG tankeren Ravenna Knutsen som går i internasjonal fart.
Formål
Å drive rederivirksomhet, samt hva hermed står i forbindelse, herunder å delta i andre foretagender som driver tilsvarende virksomhet.
API og MCPGET /company/921118546
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921118546" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921118546",
"name": "KNUTSEN LNG II AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "50.201",
"nace_desc": "Utenriks sjøfart med gods",
"employees": null,
"address": { "municipality": "HAUGESUND", "county": "ROGALAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "921118546" })Spør AI-assistenten
Når ble Knutsen Lng II AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Haugesund holder Knutsen Lng II AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Knutsen Lng II AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −100 % fra 2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 kr | −1 357 kr | 681 069 kr | 1,23 mill kr | 309 507 kr | 925 079 kr |
| 2024 | 20 995 kr | −243 739 kr | 392 891 kr | 14,54 mill kr | 13,98 mill kr | 557 064 kr |
| 2023 | 361,46 mill kr | 340,71 mill kr | 340,13 mill kr | 452,50 mill kr | 442,32 mill kr | 10,18 mill kr |
| 2022 | 103,10 mill kr | 42,51 mill kr | 27,52 mill kr | 762,67 mill kr | 110,11 mill kr | 652,56 mill kr |
| 2021 | 79,59 mill kr | 25,77 mill kr | 8,23 mill kr | 781,08 mill kr | 82,59 mill kr | 698,48 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIFor 2025 ble det avsatt utbytte som oversteg årsresultatet.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 38 prosent av eiendelene. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Til gode hos konsernselskaper
- 420 000 kr (34 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 5 800 kr
- Renteinntekt fra konsernselskaper
- 890 000 kr
API og MCPGET /company/921118546/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921118546/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921118546",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 0, "operating_profit": -1357, "net_profit": 681069, "equity": 309507, … },
{
"year": 2024,
"revenue": 20995,
"operating_profit": -243739,
"net_profit": 392891,
"equity": 13978840,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "921118546" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Knutsen Lng II AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Knutsen Lng II AS i 2025?
Hvor mye falt omsetningen til Knutsen Lng II AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Roller og styre2
Styre
1Sist endret 07.07.2023Revisor
1Sist endret 04.07.2018API og MCPGET /company/921118546/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921118546/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921118546",
"roles": [
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "921118546" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Knutsen Lng II AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Knutsen Lng II AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Knutsen Lng II AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
2 ute · 1 endret eierandel
- Klaveness Invest AShadde 60,8 %
- Syneco Shipping AShadde 5,9 %
- Knutsen Lng AS33,3 % → 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Knutsen Lng AS | Selskap | Ordinære aksjer | 66,7 % | 200 000 |
| Knutsen Lng AS | Selskap | Preferanse aksjer | 33,3 % | 100 000 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/921118546/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921118546/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921118546",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "KNUTSEN LNG AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 66.67, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "KNUTSEN LNG AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 33.33, "year": 2025, … }
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "921118546" })Spør AI-assistenten
Er Knutsen Lng II AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Knutsen Lng II AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Knutsen Lng II AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Knutsen Lng AS
3 selskaperAPI og MCPGET /company/921118546/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921118546/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921118546",
"chain": [
{ "org_no": "986380310", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "975883914", "owner_pct": 100, … },
{ "org_no": "913018664", "owner_pct": 100, … },
…
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "921118546" })Spør AI-assistenten
Hvor mange ledd er det i eierkjeden over Knutsen Lng II AS?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Knutsen Lng II AS?
Hvem eier Knutsen Lng II AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Knutsen Lng II AS | BEDR | Utenriks sjøfart med gods | Haugesund | − |
Kunngjøringer25
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 25.4.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.1.2025 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 9.1.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 9.1.2025 | Signatur ↗ |
| 9.1.2025 | Foretaksnavn ↗ |
| 9.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.10.2023 | Fusjonsbeslutning ↗ |
| 12.10.2023 | Omgjøring av oppløsning ↗ |
| 3.10.2023 | Oppløsning ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/921118546/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921118546/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921118546",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-04-25", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-06-30", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "921118546" })Spør AI-assistenten
Har Knutsen Lng II AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hvilke fusjoner har Knutsen Lng II AS vært involvert i?
Hva er de siste kunngjøringene for Knutsen Lng II AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 25,1 % | 60,7 % |
| Likviditetsgrad | 1,03 | 1,64 |
| Gjeldsgrad | 2,99 | 0,46 |
| Egenkapitalrentabilitet | 220,0 % | 5,6 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/921118546/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921118546/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921118546",
"nace_code": "50.201",
"industry_count": 1301,
"revenue": { "value": 0, "percentile": 0.0024 },
"operating_margin": null,
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "921118546" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Knutsen Lng II AS blant de 1301 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Knutsen Lng II AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Knutsen Lng II AS blant de største selskapene innen utenriks sjøfart med gods?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+127 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Knutsen Lng II AS
Hvor stor er bransjen Knutsen Lng II AS tilhører?
Knutsen Lng II AS er ett av 113 selskaper innen utenriks sjøfart med gods i Haugesund, og ett av 1 539 på landsbasis.
Hvor lenge har Knutsen Lng II AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Knutsen Lng II AS ble etablert i 2018 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 49 % av selskapene i bransjen.
Hvilken status har Knutsen Lng II AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Knutsen Lng II AS i Brønnøysundregistrene.
Hva betyr organisasjonsformen AS?
Organisasjonsformen til Knutsen Lng II AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er styreleder i Knutsen Lng II AS?
Styrets leder i Knutsen Lng II AS er Trygve Seglem.
Hvem eier Knutsen Lng II AS?
Knutsen Lng II AS eies i hovedsak av Knutsen Lng AS (66,7 %). Totalt er det registrert 2 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Går Knutsen Lng II AS med overskudd?
I 2025 omsatte Knutsen Lng II AS for 0 kr, ned 100 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 681 069 kr.
Hvor solid er økonomien i Knutsen Lng II AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Knutsen Lng II AS økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Er Knutsen Lng II AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2019. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Hvilket revisjonsselskap bruker Knutsen Lng II AS?
I Enhetsregisteret er Knutsen Lng II AS registrert med revisor Ernst & Young AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.