Maridalsveien 271 AS
- Omsetning
- 984 000
- +37 %
- Resultat
- 668 126
- +126,2 %
Om Maridalsveien 271 AS
Maridalsveien 271 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2018 og har vært i drift i 8 år. Pervez Akhtar Chodhary er styrets leder. I 2025 hadde Maridalsveien 271 AS en omsetning på 984 000 kr, en økning på 37 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 668 126 kr. Egenkapitalen var 9,98 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Akhtar Je AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 12 587 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Oslo, og ett av 76 547 i Norge. Det ble etablert samme år som 2 803 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet
Eie, forvaltning og utleie av fast eiendom.
Formål
Eie, forvalte og leie ut fast eiendom og det som naturlig hører sammen med dette.
API og MCPGET /company/921103824
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921103824" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921103824",
"name": "MARIDALSVEIEN 271 AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "921103824" })Spør AI-assistenten
Hva driver Maridalsveien 271 AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Maridalsveien 271 AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Maridalsveien 271 AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +37 % fra 2024 · +286,8 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 984 000 kr | 794 832 kr | 668 126 kr | 10,88 mill kr | 9,98 mill kr | 906 219 kr |
| 2024 | 718 000 kr | 340 610 kr | 295 378 kr | 10,10 mill kr | 9,98 mill kr | 117 128 kr |
| 2023 | 294 000 kr | −25 127 kr | −28 482 kr | 9,76 mill kr | 9,68 mill kr | 74 264 kr |
| 2022 | 255 000 kr | −41 849 kr | −5 190 kr | 9,79 mill kr | 9,71 mill kr | 78 609 kr |
| 2021 | 254 394 kr | 2 391 kr | 12 026 kr | 9,75 mill kr | 9,72 mill kr | 35 119 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 besto eiendelene i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet har mer til gode hos andre konsernselskaper enn det skylder dem.
- Til gode hos konsernselskaper
- 1,9 mill kr (17 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 860 000 kr (8 % av balansen)
- Renteinntekt fra konsernselskaper
- 63 000 kr
API og MCPGET /company/921103824/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921103824/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921103824",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 984000,
"operating_profit": 794832,
"net_profit": 668126,
"equity": 9977836,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 718000,
"operating_profit": 340610,
"net_profit": 295378,
"equity": 9978550,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "921103824" })Spør AI-assistenten
Hvor mye vokste omsetningen til Maridalsveien 271 AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Maridalsveien 271 AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Maridalsveien 271 AS per år.
Roller og styre4
Styre
2Sist endret 30.07.2019Regnskapsfører
2Sist endret 07.07.2026API og MCPGET /company/921103824/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921103824/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921103824",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Varamedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "921103824" })Spør AI-assistenten
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Maridalsveien 271 AS?
List alle roller i Maridalsveien 271 AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Maridalsveien 271 AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Akhtar Je AS100 %
- Irma Forvaltning AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Akhtar Je AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 108 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/921103824/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921103824/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921103824",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "AKHTAR JE AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "921103824" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Maridalsveien 271 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Maridalsveien 271 AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Maridalsveien 271 AS eier Akhtar Je AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Akhtar Je AS
4 selskaperAPI og MCPGET /company/921103824/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921103824/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921103824",
"chain": [
{ "org_no": "960983122", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "921103824", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "921103824" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Maridalsveien 271 AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Maridalsveien 271 AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Maridalsveien 271 AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Oslo | − |
Kunngjøringer14
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 3.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 31.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.8.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.11.2020 | Revisjon av årsregnskap ↗ |
| 25.11.2020 | Revisor ↗ |
| 5.10.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.7.2019 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/921103824/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921103824/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921103824",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-03", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-31", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "921103824" })Spør AI-assistenten
Når ble Maridalsveien 271 AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Maridalsveien 271 AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Maridalsveien 271 AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre+BERGE & LUNDAL REVISJONSSELSKAP AS(Regnskapsfører)
- Endring i roller og styre+CONSOLIDA PARTNER AS(Regnskapsfører)
- Endring i roller og styre−PLUSNOR REGNSKAP AS(Regnskapsfører)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 91,7 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 0,84 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 0,09 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | 6,7 % | 5,7 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/921103824/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921103824/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921103824",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64559,
"revenue": { "value": 984000, "percentile": 0.6073 },
"operating_margin": { "value": 0.8078, "percentile": 0.9203 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "921103824" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Maridalsveien 271 AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Maridalsveien 271 AS blant de største selskapene innen utleie av egen eller leid fast eiendom?
Hvor solid er Maridalsveien 271 AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Maridalsveien 271 AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Maridalsveien 271 AS?
Det er registrert 76 547 selskaper i Norge innen utleie av egen eller leid fast eiendom, hvorav 12 587 i Oslo.
Er Maridalsveien 271 AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2018, som er lenger enn 34 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 2 803 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Maridalsveien 271 AS?
Maridalsveien 271 AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvilken bransje tilhører Maridalsveien 271 AS?
Maridalsveien 271 AS driver innen utleie av egen eller leid fast eiendom, med NACE-kode 68.200 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Eie, forvaltning og utleie av fast eiendom.
Hvem eier Maridalsveien 271 AS?
Maridalsveien 271 AS eies i hovedsak av Akhtar Je AS (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Maridalsveien 271 AS?
Maridalsveien 271 AS hadde i 2025 en omsetning på 984 000 kr og et overskudd på 668 126 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor solid er balansen til Maridalsveien 271 AS?
Egenkapitalen i Maridalsveien 271 AS var 9,98 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 91,7 % av totalkapitalen.
Hva er organisasjonsnummeret til Maridalsveien 271 AS?
Organisasjonsnummeret til Maridalsveien 271 AS er 921 103 824. Selskapet er registrert som Aksjeselskap, med registreringsdato 03.07.2018.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.