Sousa Holding AS
- Omsetning
- 7 042
- 2025
- Resultat
- 2 959
- 7 års regnskap
Om Sousa Holding AS
Sousa Holding AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Kristiansand, Agder. Selskapet er registrert i bransjen Uoppgitt. Virksomheten ble stiftet i 2018 og har vært i drift i 8 år. Ricardo Quade De Sousa er styrets leder. I 2025 hadde Sousa Holding AS en omsetning på 7 042 kr. Selskapet endte året med et overskudd på 2 959 kr. Egenkapitalen var −510 270 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Belinda Langfeldt Thorkildsen De Sousa med 50 % av aksjene. Det er eldre enn 85 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (97 %).
Aktivitet og formål
Investeringer i andre selskap, prosjektutvikling og annet som naturlig faller sammen med dette.
API og MCPGET /company/921074697
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921074697" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921074697",
"name": "SOUSA HOLDING AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "00.000",
"nace_desc": "Uoppgitt",
"employees": null,
"address": { "municipality": "KRISTIANSAND", "county": "AGDER", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "921074697" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Sousa Holding AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Sousa Holding AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Sousa Holding AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 7 042 kr | 2 458 kr | 2 959 kr | 41 779 kr | −510 270 kr | 552 049 kr |
| 2024 | 0 kr | −2 915 kr | −2 915 kr | 91 234 kr | −523 021 kr | 614 254 kr |
| 2023 | 0 kr | −11 970 kr | −45 499 kr | 50 006 kr | −520 108 kr | 570 114 kr |
| 2022 | 0 kr | −26 575 kr | −1,47 mill kr | 50 844 kr | −474 609 kr | 525 453 kr |
| 2021 | 0 kr | −11 804 kr | −11 884 kr | 1,56 mill kr | 995 300 kr | 569 192 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIBankinnskudd og kontanter utgjorde om lag 43 prosent av eiendelene ved utgangen av 2025, og kontantbeholdningen økte fra året før. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/921074697/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921074697/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921074697",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 7042, "operating_profit": 2458, "net_profit": 2959, "equity": -510270, … },
{ "year": 2024, "revenue": 0, "operating_profit": -2915, "net_profit": -2915, "equity": -523021, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "921074697" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Sousa Holding AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Sousa Holding AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Sousa Holding AS fra 2024 til 2025?
Roller og styre2
Styre
2Sist endret 28.06.2018API og MCPGET /company/921074697/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921074697/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921074697",
"roles": [
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "921074697" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Sousa Holding AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Sousa Holding AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Belinda Langfeldt Thorkildsen De Sousa | Person | Ordinære aksjer | 50,0 % | 515 000 |
| Ricardo Quade De Sousa | Person | Ordinære aksjer | 50,0 % | 515 000 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/921074697/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921074697/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921074697",
"shareholders": [
…
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "921074697" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Sousa Holding AS, og hvor store eierandeler har de?
Er Sousa Holding AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Sousa Holding AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Kunngjøringer14
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 17.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.10.2023 | Forretningsadresse ↗ |
| 10.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.5.2022 | Kapital ↗ |
| 25.5.2022 | Vedtektsdato ↗ |
| 3.1.2022 | Forretningsadresse ↗ |
| 21.8.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/921074697/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921074697/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921074697",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-17", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-29", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "921074697" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Sousa Holding AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Sousa Holding AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Sousa Holding AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertBransje:79.902 Guide- og reiseledervirksomhet→00.000 Uoppgitt
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | -1221,4 % | 85,7 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/921074697/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921074697/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921074697",
"nace_code": "00.000",
"industry_count": 45455,
"revenue": { "value": 7042, "percentile": 0.8724 },
"operating_margin": { "value": 0.349, "percentile": 0.5402 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "921074697" })Spør AI-assistenten
Er Sousa Holding AS blant de største selskapene innen uoppgitt?
Hvor solid er Sousa Holding AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Sousa Holding AS på i bransjen?
Investeringer
SOUSA HOLDING AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Milele Journeys AS | Kristiansand | 50,0 % | 2018 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Sousa Holding AS
Hvor lenge har Sousa Holding AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Sousa Holding AS ble etablert i 2018 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 85 % av selskapene.
Hvilken status har Sousa Holding AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Sousa Holding AS i Brønnøysundregistrene.
Hvilken selskapsform har Sousa Holding AS?
Organisasjonsformen til Sousa Holding AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er styreleder i Sousa Holding AS?
Styrets leder i Sousa Holding AS er Ricardo Quade De Sousa. Styret har totalt 2 registrerte medlemmer.
Hvem er største aksjonær i Sousa Holding AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Belinda Langfeldt Thorkildsen De Sousa største eier i Sousa Holding AS med 50 % av aksjene. Nest størst er Ricardo Quade De Sousa med 50 %.
Går Sousa Holding AS med overskudd?
Sousa Holding AS hadde i 2025 en omsetning på 7 042 kr og et overskudd på 2 959 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor mye egenkapital har Sousa Holding AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Sousa Holding AS en egenkapital på −510 270 kr, tilsvarende en egenkapitalandel på −1 221,4 %.
Hvor stor aksjekapital har Sousa Holding AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Sousa Holding AS er 1,03 mill kr (1 030 000 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Hvorfor har ikke Sousa Holding AS revisor?
Det er ikke registrert revisor for Sousa Holding AS — selskapet har benyttet adgangen mindre aksjeselskaper har til å fravelge revisjon.
Alle kommuner i Agder
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.