Ramlo Holding AS
- Omsetning
- 15 111
- −98,6 %
- Resultat
- 852 137
- −97,5 %
Om Ramlo Holding AS
Ramlo Holding AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Trondheim, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Utvinning fra grus- og sandtak, og utvinning av leire og kaolin. Virksomheten ble stiftet i 2018 og har vært i drift i 8 år. Geir Hatling er styrets leder. I 2025 hadde Ramlo Holding AS en omsetning på 15 111 kr, en nedgang på 99 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 852 137 kr. Egenkapitalen var 66,06 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Industriveien 63 AS med 48,2 % av aksjene. Selskapet er ett av 7 innen utvinning fra grus- og sandtak, og utvinning av leire og kaolin i Trondheim, og ett av 523 i Norge. Det ble etablert samme år som 15 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (63 %).
Aktivitet og formål
Å eie, forvalte og investere i andre selskaper, samt alt som står i forbindelse med dette.
API og MCPGET /company/921058667
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921058667" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921058667",
"name": "RAMLO HOLDING AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "08.120",
"nace_desc": "Utvinning fra grus- og sandtak, og utvinning av leire og kaolin",
"employees": null,
"address": { "municipality": "TRONDHEIM", "county": "TRØNDELAG", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "921058667" })Spør AI-assistenten
Hvor i Trondheim holder Ramlo Holding AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Ramlo Holding AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Ramlo Holding AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −98,6 % fra 2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 15 111 kr | −219 660 kr | 852 137 kr | 73,01 mill kr | 66,06 mill kr | 6,95 mill kr |
| 2024 | 1,09 mill kr | 991 324 kr | 34,70 mill kr | 71,33 mill kr | 67,21 mill kr | 4,13 mill kr |
| 2023 | 0 kr | −68 536 kr | 24,18 mill kr | 32,55 mill kr | 32,50 mill kr | 50 676 kr |
| 2022 | 0 kr | −240 346 kr | 21,37 mill kr | 49,73 mill kr | 8,32 mill kr | 41,41 mill kr |
| 2021 | 0 kr | −146 182 kr | 0 kr | 9,60 mill kr | 8,95 mill kr | 645 563 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIFor 2025 ble det avsatt utbytte som oversteg årsresultatet.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 14 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet har mer til gode hos andre konsernselskaper enn det skylder dem.
- Til gode hos konsernselskaper
- 49 mill kr (67 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 1,3 mill kr (2 % av balansen)
API og MCPGET /company/921058667/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921058667/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921058667",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 15111,
"operating_profit": -219660,
"net_profit": 852137,
"equity": 66057490,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 1093547,
"operating_profit": 991324,
"net_profit": 34703935,
"equity": 67205353,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "921058667" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Ramlo Holding AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Ramlo Holding AS i 2025?
Hvor mye falt omsetningen til Ramlo Holding AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Roller og styre5
Styre
3Sist endret 02.08.2023Regnskapsfører
1Sist endret 29.04.2024Revisor
1Sist endret 20.11.2021API og MCPGET /company/921058667/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921058667/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921058667",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "921058667" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Ramlo Holding AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Ramlo Holding AS?
Hvem er regnskapsfører for Ramlo Holding AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 2 endret eierandel
- Kjell Ramlo3,6 %
- Industriveien 65 Holding AS50 % → 48,2 %
- Industriveien 63 AS50 % → 48,2 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Industriveien 63 AS | Selskap | Ordinære aksjer | 48,2 % | 482 |
| Industriveien 65 Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 48,2 % | 482 |
| Kjell Ramlo | Person | Ordinære aksjer | 3,6 % | 36 |
3 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/921058667/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921058667/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921058667",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "INDUSTRIVEIEN 63 AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 48.2,
"year": 2025,
…
},
{
"shareholder_name": "INDUSTRIVEIEN 65 HOLDING AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 48.2,
"year": 2025,
…
},
…
],
"total": 3
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "921058667" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Ramlo Holding AS eier Industriveien 63 AS, og hvem eier resten?
Er Ramlo Holding AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Ramlo Holding AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Datterselskaper av Ramlo Holding AS
3 selskaperAPI og MCPGET /company/921058667/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921058667/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921058667",
"chain": [
{ "org_no": "921058667", "owner_pct": null, … }
],
"subsidiaries_total": 3,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "921058667" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har Ramlo Holding AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Kunngjøringer19
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 1.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.9.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.9.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 31.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.8.2023 | Styre ↗ |
| 16.8.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.11.2021 | Revisor ↗ |
| 6.9.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.9.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/921058667/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921058667/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921058667",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-01", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-09-27", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "921058667" })Spør AI-assistenten
Når ble Ramlo Holding AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Ramlo Holding AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Ramlo Holding AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 90,5 % | 47,3 % |
| Likviditetsgrad | 4,94 | 2,10 |
| Gjeldsgrad | 0,11 | 0,86 |
| Egenkapitalrentabilitet | 1,3 % | 3,0 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/921058667/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921058667/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921058667",
"nace_code": "08.120",
"industry_count": 330,
"revenue": { "value": 15111, "percentile": 0.1945 },
"operating_margin": { "value": -14.5364, "percentile": 0 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "921058667" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Ramlo Holding AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Ramlo Holding AS på i bransjen?
Hvor ligger Ramlo Holding AS blant de 330 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Investeringer
RAMLO HOLDING AS eier aksjer i 4 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Ramlo Eiendom AS | Trondheim | 100,0 % | 2019 | 2025 | Aktiv |
| Ramlo P&g AS | Trondheim | 100,0 % | 2019 | 2025 | Aktiv |
| Ramlo Sandtak AS | Trondheim | 100,0 % | 2018 | 2025 | Aktiv |
| Mobilknusing Midt-Norge AS | Midtre Gauldal | 50,0 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Ofte spurt om Ramlo Holding AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Ramlo Holding AS?
Det er registrert 523 selskaper i Norge innen utvinning fra grus- og sandtak, og utvinning av leire og kaolin, hvorav 7 i Trondheim.
Er Ramlo Holding AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2018, som er lenger enn 21 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 15 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Ramlo Holding AS i Enhetsregisteret?
Ramlo Holding AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvilke eiere står bak Ramlo Holding AS?
Ramlo Holding AS eies i hovedsak av Industriveien 63 AS (48,2 %). Totalt er det registrert 3 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hva er omsetningen til Ramlo Holding AS?
Ramlo Holding AS hadde i 2025 en omsetning på 15 111 kr og et overskudd på 852 137 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor ligger Ramlo Holding AS?
Forretningsadressen til Ramlo Holding AS er Lauvåsvegen 31B, 7540, KLÆBU i Trondheim kommune.
Er Ramlo Holding AS registrert i MVA-registeret?
Ramlo Holding AS er registrert i MVA-registeret (siden 2019) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Hva er organisasjonsnummeret til Ramlo Holding AS?
Organisasjonsnummeret til Ramlo Holding AS er 921 058 667. Selskapet er registrert som Aksjeselskap, med registreringsdato 10.07.2018.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.