Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Renergiteknikk AS

Org.nr 921004877
Omsetning
1,6 mill
−82,7 %
Resultat
175 910
7 års regnskap
Mer

Om Renergiteknikk AS

Renergiteknikk AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Øvre Eiker, Buskerud. Selskapet er registrert i bransjen Annen teknisk konsulentvirksomhet. Virksomheten ble stiftet i 2018 og har vært i drift i 8 år. Stian Berg er daglig leder, og Stian Berg er styreleder. I 2025 hadde Renergiteknikk AS en omsetning på 1,61 mill kr, en nedgang på 83 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 175 910 kr. Egenkapitalen var 2,20 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Berg Maskinservice AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 48 innen annen teknisk konsulentvirksomhet i Øvre Eiker, og ett av 18 750 i Norge. Det er eldre enn 58 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (51 %).

Aktivitet

Kjøp og salg av konsulenttjenester innenfor energi.

Formål

Konsulenttjenester innenfor investeringer i energiløsninger, kjøp og salg av energiløsninger, samt kjøp og salg av aksjer vil også være endel av virksomhetens drift.

API og MCPGET /company/921004877

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/921004877" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "921004877",
  "name": "RENERGITEKNIKK AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "71.129",
  "nace_desc": "Annen teknisk konsulentvirksomhet",
  "employees": null,
  "address": { "municipality": "ØVRE EIKER", "county": "BUSKERUD", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "921004877" })

Spør AI-assistenten

  • Hvilken bransje er Renergiteknikk AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
  • Når ble Renergiteknikk AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
  • Hvor i Øvre Eiker holder Renergiteknikk AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025 · −82,7 % fra 2024 · −75,1 % over 4 år

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20251,61 mill kr245 958 kr175 910 kr3,56 mill kr2,20 mill kr1,36 mill kr
20249,30 mill kr241 141 kr−212 408 kr4,97 mill kr2,03 mill kr2,94 mill kr
20239,66 mill kr939 857 kr806 806 kr7,76 mill kr2,24 mill kr5,53 mill kr
20223,35 mill kr−768 277 kr−774 258 kr2,59 mill kr1,43 mill kr1,15 mill kr
20216,46 mill kr743 832 kr524 475 kr4,83 mill kr2,21 mill kr2,63 mill kr

Balanse

2025
Eiendeler3,56 mill kr
Anleggsmidler0 %2 krOmløpsmidler100 %3,56 mill kr
Egenkapital og gjeld3,56 mill kr
Innskutt egenkapital1 %21 500 krOpptjent egenkapital61 %2,18 mill krKortsiktig gjeld15 %525 019 kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader1,36 mill kr
Finansinntekter5 636 kr
Finanskostnader75 684 kr
Netto finans−70 048 kr
Ordinært resultat før skatt175 910 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

I 2025 var varekostnader den største kostnadsposten, med om lag 49 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 26 prosent av driftsinntektene.

Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 16 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 80 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.

Mellomværende med konsernselskaper (2025)

Rentekostnad til konsernselskaper
26 000 kr
Se pengene internt i konsernet →
API og MCPGET /company/921004877/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/921004877/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "921004877",
  "years": [
    {
      "year": 2025,
      "revenue": 1608764,
      "operating_profit": 245958,
      "net_profit": 175910,
      "equity": 2201145,
      …
    },
    {
      "year": 2024,
      "revenue": 9298012,
      "operating_profit": 241141,
      "net_profit": -212408,
      "equity": 2025236,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "921004877" })

Spør AI-assistenten

  • Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Renergiteknikk AS de siste årene.
  • Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Renergiteknikk AS per år.
  • Hvordan har omsetningen til Renergiteknikk AS utviklet seg fra 2021 til 2025?

Roller og styre5

Daglig leder

1Sist endret 14.06.2018
Stian Berg(f. 1974)
Daglig lederSignatur

Styre

1Sist endret 14.06.2018
Stian Berg(f. 1974)
Styrets lederSignatur

Regnskapsfører

2Sist endret 10.01.2026
Regnskapsfører
repr. HAUG REGNSKAPSLAG SAGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →
Regnskapsfører
repr. VIEW GROUP ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →

Revisor

1Sist endret 14.09.2022
Revisor
repr. SIGMA REVISJON DRAMMEN ASGodkjent revisjonsforetakVis revisor-profil →
API og MCPGET /company/921004877/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/921004877/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "921004877",
  "roles": [
    { "role_type": "Daglig leder", … },
    { "role_type": "Regnskapsfører", … },
    { "role_type": "Revisor", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "921004877" })

Spør AI-assistenten

  • List alle roller i Renergiteknikk AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
  • Hvem sitter i styret i Renergiteknikk AS?
  • Hvem er daglig leder og styreleder i Renergiteknikk AS?

Aksjonærer og eierstruktur

AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Berg Maskinservice ASSelskapOrdinære aksjer100,0 %30

1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/921004877/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/921004877/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "921004877",
  "shareholders": [
    {
      "shareholder_name": "BERG MASKINSERVICE AS",
      "is_corporate": true,
      "ownership_pct": 100,
      "year": 2025,
      …
    }
  ],
  "total": 1
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "921004877" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor mange aksjonærer har Renergiteknikk AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
  • Hvem eier Renergiteknikk AS, og hvor store eierandeler har de?
  • Hvor stor andel av Renergiteknikk AS eier Berg Maskinservice AS, og hvem eier resten?

Reelle eiere

Beregnet fra aksjonærregisteret 2025

Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.

Stian Berg
100,0 %

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Renergiteknikk ASBEDRAnnen teknisk konsulentvirksomhetØvre Eiker−

Kunngjøringer15

Kilde: Brønnøysundregistrene

API og MCPGET /company/921004877/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/921004877/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "921004877",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-07-23", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    { "dato": "2025-07-03", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "921004877" })

Spør AI-assistenten

  • Hva er de siste kunngjøringene for Renergiteknikk AS i Brønnøysundregistrene?
  • Når ble Renergiteknikk AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
  • Når leverte Renergiteknikk AS sist godkjent årsregnskap?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  2. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Egenkapitalandel61,8 %54,8 %
Likviditetsgrad6,781,80
Gjeldsgrad0,620,47
Egenkapitalrentabilitet8,0 %8,8 %
Omsetningsvekst (siste år)-82,7 %+2,5 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/921004877/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/921004877/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "921004877",
  "nace_code": "71.129",
  "industry_count": 9233,
  "revenue": { "value": 1608764, "percentile": 0.681 },
  "operating_margin": { "value": 0.1529, "percentile": 0.5894 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "921004877" })

Spør AI-assistenten

  • Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Renergiteknikk AS på i bransjen?
  • Hvor ligger Renergiteknikk AS blant de 9233 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
  • Hvordan er lønnsomheten til Renergiteknikk AS sammenlignet med andre i bransjen?

Ofte spurt om Renergiteknikk AS

Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Renergiteknikk AS?

Det er registrert 18 750 selskaper i Norge innen annen teknisk konsulentvirksomhet, hvorav 48 i Øvre Eiker.

Er Renergiteknikk AS et etablert selskap?

Selskapet har eksistert siden 2018, som er lenger enn 58 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 853 andre selskaper i bransjen etablert.

Hvilken status har Renergiteknikk AS i Enhetsregisteret?

Renergiteknikk AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.

Hva driver Renergiteknikk AS med?

Renergiteknikk AS driver innen annen teknisk konsulentvirksomhet, med NACE-kode 71.129 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Kjøp og salg av konsulenttjenester innenfor energi.

Hvem er daglig leder i Renergiteknikk AS?

Daglig leder i Renergiteknikk AS er Stian Berg, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.

Hvem er største aksjonær i Renergiteknikk AS?

Største aksjonær i Renergiteknikk AS er Berg Maskinservice AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.

Hva er omsetningen til Renergiteknikk AS?

Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 1,61 mill kr, ned 83 % fra 2024. Egenkapitalen var 2,20 mill kr ved årsslutt.

Hvor solid er balansen til Renergiteknikk AS?

Egenkapitalen i Renergiteknikk AS var 2,20 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 61,8 % av totalkapitalen.

Er Renergiteknikk AS registrert i MVA-registeret?

Renergiteknikk AS er registrert i MVA-registeret (siden 2018) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.

Hva er organisasjonsnummeret til Renergiteknikk AS?

Renergiteknikk AS har organisasjonsnummer 921 004 877. Organisasjonsnummeret er et unikt nisifret nummer fra Brønnøysundregistrene som identifiserer virksomheten i alle offentlige registre.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Buskerud