Rauland Hytteutvikling AS
- Omsetning
- 2,3 mill
- 2025
- Resultat
- −3,3 mill
- 4 års regnskap
Om Rauland Hytteutvikling AS
Rauland Hytteutvikling AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Utvikling og salg av byggeprosjekter. Virksomheten ble stiftet i 2018 og har vært i drift i 8 år. Torbjørn Kaarud er daglig leder, og Torbjørn Kaarud er styreleder. I 2025 hadde Rauland Hytteutvikling AS en omsetning på 2,34 mill kr. Selskapet endte året med et underskudd på 3,25 mill kr. Egenkapitalen var −10,57 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Mtm-Gruppen AS med 66 % av aksjene. Selskapet er ett av 2 570 innen utvikling og salg av byggeprosjekter i Oslo, og ett av 14 380 i Norge. Det ble etablert samme år som 804 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (97 %).
Aktivitet
Eiendomsutvikling, investering i selskaper, andre finansielle aktiva.
Formål
Investering og utvikling av fast eiendom og verdipapirer og alt som står naturlig i sammenheng med dette.
API og MCPGET /company/920987869
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920987869" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920987869",
"name": "RAULAND HYTTEUTVIKLING AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.120",
"nace_desc": "Utvikling og salg av byggeprosjekter",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "920987869" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Rauland Hytteutvikling AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Rauland Hytteutvikling AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Oslo holder Rauland Hytteutvikling AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2019–2025
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,34 mill kr | −998 362 kr | −3,25 mill kr | 28,58 mill kr | −10,57 mill kr | 39,15 mill kr |
| 2024 | 0 kr | −110 056 kr | −2,34 mill kr | 30,90 mill kr | −7,32 mill kr | 38,22 mill kr |
| 2023 | 0 kr | −203 087 kr | −1,93 mill kr | 30,47 mill kr | −4,98 mill kr | 35,45 mill kr |
| 2020 | 0 kr | −74 763 kr | −551 570 kr | 20,75 mill kr | −1,13 mill kr | 21,88 mill kr |
| 2019 | 0 kr | −59 169 kr | −502 662 kr | 16,48 mill kr | −576 654 kr | 17,06 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2024 besto eiendelene i hovedsak av omløpsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
Mellomværende med konsernselskaper (2024)
- Rentekostnad til konsernselskaper
- 2,2 mill kr
API og MCPGET /company/920987869/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920987869/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920987869",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 2340000,
"operating_profit": -998362,
"net_profit": -3254960,
"equity": -10571821,
…
},
{ "year": 2024, "revenue": 0, "operating_profit": -110056, "net_profit": -2338899, "equity": -7316863, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "920987869" })Spør AI-assistenten
Hvor stort underskudd hadde Rauland Hytteutvikling AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Rauland Hytteutvikling AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Rauland Hytteutvikling AS per år.
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 30.09.2021Styre
3Sist endret 05.02.2026Revisor
1Sist endret 18.11.2024API og MCPGET /company/920987869/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920987869/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920987869",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "920987869" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Rauland Hytteutvikling AS?
List alle roller i Rauland Hytteutvikling AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Rauland Hytteutvikling AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 ute · 1 endret eierandel
- Husi AShadde 32,7 %
- Mtm-Gruppen AS33,3 % → 66 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Mtm-Gruppen AS | Selskap | Ordinære aksjer | 66,0 % | 19 800 |
| Aho Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 17,0 % | 5 100 |
| Inspira Consulting AS | Selskap | Ordinære aksjer | 17,0 % | 5 100 |
3 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/920987869/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920987869/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920987869",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "MTM-GRUPPEN AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 66, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "AHO HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 17, "year": 2025, … },
…
],
"total": 3
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "920987869" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Rauland Hytteutvikling AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Rauland Hytteutvikling AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Rauland Hytteutvikling AS eier Mtm-Gruppen AS, og hvem eier resten?
Andre selskaper eid av Mtm-Gruppen AS
2 selskaperAPI og MCPGET /company/920987869/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920987869/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920987869",
"chain": [
{ "org_no": "984191561", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "920324487", "owner_pct": 100, … },
{ "org_no": "922723443", "owner_pct": 100, … },
…
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "920987869" })Spør AI-assistenten
Hvor mange ledd er det i eierkjeden over Rauland Hytteutvikling AS?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Rauland Hytteutvikling AS?
Hvem eier Rauland Hytteutvikling AS helt til toppen av eierkjeden?
Kunngjøringer25
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 26.9.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.2.2026 | Forretningsadresse ↗ |
| 30.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.11.2024 | Revisor ↗ |
| 2.9.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 3.4.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 31.5.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.1.2022 | Vedtektsdato ↗ |
| 19.1.2022 | Signatur ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/920987869/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920987869/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920987869",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-09-26", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-02-10", "type": "Forretningsadresse", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "920987869" })Spør AI-assistenten
Når ble Rauland Hytteutvikling AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Rauland Hytteutvikling AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Rauland Hytteutvikling AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -42,7 % | 8,2 % |
| Resultatmargin | -139,1 % | 1,4 % |
| Egenkapitalandel | -37,0 % | 20,6 % |
| Likviditetsgrad | 24,76 | 2,04 |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/920987869/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920987869/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920987869",
"nace_code": "68.120",
"industry_count": 13690,
"revenue": { "value": 2340000, "percentile": 0.8188 },
"operating_margin": { "value": -0.4267, "percentile": 0.2072 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "920987869" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Rauland Hytteutvikling AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Rauland Hytteutvikling AS blant de største selskapene innen utvikling og salg av byggeprosjekter?
Hvor solid er Rauland Hytteutvikling AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Investeringer
RAULAND HYTTEUTVIKLING AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Husi Utvikling AS | Oslo | 75,0 % | 2019 | 2019 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+10 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Folk spør om Rauland Hytteutvikling AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Rauland Hytteutvikling AS?
Det er registrert 14 380 selskaper i Norge innen utvikling og salg av byggeprosjekter, hvorav 2 570 i Oslo.
Er Rauland Hytteutvikling AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2018, som er lenger enn 46 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 804 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Rauland Hytteutvikling AS et aktivt selskap?
Rauland Hytteutvikling AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva slags selskap er Rauland Hytteutvikling AS?
Rauland Hytteutvikling AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er daglig leder i Rauland Hytteutvikling AS?
Daglig leder i Rauland Hytteutvikling AS er Torbjørn Kaarud, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem sitter i styret i Rauland Hytteutvikling AS?
Torbjørn Kaarud er registrert som styreleder i Rauland Hytteutvikling AS, i et styre med 3 medlemmer. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvilke eiere står bak Rauland Hytteutvikling AS?
Største aksjonær i Rauland Hytteutvikling AS er Mtm-Gruppen AS med 66 % av aksjene, fulgt av Aho Holding AS (17 %) og Inspira Consulting AS (17 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Er Rauland Hytteutvikling AS en del av et konsern?
Rauland Hytteutvikling AS inngår i et konsern. Nærmeste morselskap er Mtm-Gruppen AS, som eier 66 % av selskapet. Konsernspissen er Torkar AS.
Hvordan går det økonomisk med Rauland Hytteutvikling AS?
Rauland Hytteutvikling AS hadde i 2025 en omsetning på 2,34 mill kr og et underskudd på 3,25 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor ligger Rauland Hytteutvikling AS?
Forretningsadressen til Rauland Hytteutvikling AS er Stanseveien 31, 0976, OSLO i Oslo kommune.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.