View Co-Invest AS
- Omsetning
- 0
- 2025
- Resultat
- −1 920
- 7 års regnskap
Om View Co-Invest AS
View Co-Invest AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Andre egeninvesteringsselskaper. Virksomheten ble stiftet i 2018 og har vært i drift i 8 år. Morten Olgar Bratlie er styrets leder. I 2025 hadde View Co-Invest AS en omsetning på 0 kr. Selskapet endte året med et underskudd på 1 920 kr. Egenkapitalen var 460,64 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Ness, Risan & Partners AS med 10 % av aksjene. Selskapet er ett av 3 230 innen andre egeninvesteringsselskaper i Oslo, og ett av 13 763 i Norge. Det ble etablert samme år som 1 064 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (100 %).
Aktivitet
Eie aksjer i View Group AS samt andre finansielle aktiva. Aktiviteten omfatter det som naturlig står i forbindelse med dette.
Formål
Eie aksjer i View Group AS samt andre finansielle instrumenter, samt det som naturlig står i forbindelse med dette.
API og MCPGET /company/920937853
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920937853" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920937853",
"name": "VIEW CO-INVEST AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "64.323",
"nace_desc": "Andre egeninvesteringsselskaper",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "920937853" })Spør AI-assistenten
Hva driver View Co-Invest AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over View Co-Invest AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er View Co-Invest AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 kr | −1 920 kr | −1 920 kr | 460,64 mill kr | 460,64 mill kr | 0 kr |
| 2024 | 0 kr | −1 920 kr | −1 920 kr | 265,13 mill kr | 265,13 mill kr | 0 kr |
| 2023 | 0 kr | −1 800 kr | −1 800 kr | 231,44 mill kr | 231,44 mill kr | 0 kr |
| 2022 | 0 kr | −1 095 kr | −2 420 kr | 139,66 mill kr | 139,66 mill kr | 0 kr |
| 2021 | 0 kr | −1 206 kr | −1 206 kr | 64,77 mill kr | 64,77 mill kr | 0 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 besto eiendelene i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/920937853/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920937853/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920937853",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 0, "operating_profit": -1920, "net_profit": -1920, "equity": 460638584, … },
{ "year": 2024, "revenue": 0, "operating_profit": -1920, "net_profit": -1920, "equity": 265126724, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "920937853" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for View Co-Invest AS per år.
Hvordan har omsetningen til View Co-Invest AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til View Co-Invest AS i 2025?
Roller og styre5
Styre
3Sist endret 12.06.2018Regnskapsfører
1Sist endret 10.12.2019Revisor
1Sist endret 24.08.2022API og MCPGET /company/920937853/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920937853/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920937853",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "920937853" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for View Co-Invest AS?
List alle roller i View Co-Invest AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i View Co-Invest AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
74 nye · 6 endret eierandel
- A.haavik AS4,3 %
- Hjelle Investering AS3 %
- Business United Oy2,3 %
- Sloerassen Invest AS1,4 %
- Graham Robert Howard1,2 %
… og 69 flere
- Ness, Risan & Partners AS13,1 % → 10 %
- Bramor AS6,9 % → 5,3 %
- Gjemet AS6,4 % → 4,9 %
- Petmar AS5,9 % → 4,5 %
- Claes Völcker Management Ab Claes V4,9 % → 3,8 %
- The Plant Ab Jörgen Svensson4,9 % → 3,7 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Ness, Risan & Partners AS | Selskap | Ordinære aksjer | 10,0 % | 8 953 |
| Bramor AS | Selskap | Ordinære aksjer | 5,3 % | 4 749 |
| Gjemet AS | Selskap | Ordinære aksjer | 4,9 % | 4 364 |
| Petmar AS | Selskap | Ordinære aksjer | 4,5 % | 4 074 |
| A.haavik AS | Selskap | Ordinære aksjer | 4,3 % | 3 876 |
| Claes Völcker Management Ab Claes V | Selskap | Ordinære aksjer | 3,8 % | 3 377 |
| The Plant Ab Jörgen Svensson | Selskap | Ordinære aksjer | 3,7 % | 3 344 |
| Hjelle Investering AS | Selskap | Ordinære aksjer | 3,0 % | 2 730 |
| Tampereen Tase Oy | Selskap | Ordinære aksjer | 2,9 % | 2 567 |
| Helljesen Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 2,4 % | 2 153 |
154 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/920937853/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920937853/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920937853",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "NESS, RISAN & PARTNERS AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 9.98,
"year": 2025,
…
},
{ "shareholder_name": "BRAMOR AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 5.29, "year": 2025, … },
…
],
"total": 154
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "920937853" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av View Co-Invest AS eier Ness, Risan & Partners AS, og hvem eier resten?
Hvem er de fem største aksjonærene i View Co-Invest AS?
Er View Co-Invest AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Vis 13 flere eiere ↓Vis færre ↑
Viser de 25 største av 148 beregnede eiere.
Eierstrukturen inneholder krysseierskap (sirkulært eierskap). Sporet stopper ved utenlandske eiere — utenlandske aksjonærregistre er ikke offentlig tilgjengelige.
Kunngjøringer55
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 14.10.2026 | Fullmakt kapitalforhøyelse ↗ |
| 31.8.2026 | Kapital ↗ |
| 31.8.2026 | Vedtektsdato ↗ |
| 6.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.2.2026 | Kapital ↗ |
| 24.2.2026 | Vedtektsdato ↗ |
| 15.10.2025 | Kapital ↗ |
| 15.10.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 21.8.2025 | Kapital ↗ |
| 21.8.2025 | Vedtektsdato ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/920937853/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920937853/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920937853",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-10-14", "type": "Fullmakt kapitalforhøyelse", … },
{ "dato": "2026-08-31", "type": "Kapital", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "920937853" })Spør AI-assistenten
Når ble View Co-Invest AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte View Co-Invest AS sist godkjent årsregnskap?
Har View Co-Invest AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i aksjekapital
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i aksjekapital
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Endring i aksjekapital
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 100,0 % | 95,9 % |
| Gjeldsgrad | 0,00 | 0,03 |
| Egenkapitalrentabilitet | -0,0 % | 7,0 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/920937853/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920937853/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920937853",
"nace_code": "64.323",
"industry_count": 13714,
"revenue": { "value": 0, "percentile": 0.0019 },
"operating_margin": null,
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "920937853" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til View Co-Invest AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er View Co-Invest AS blant de største selskapene innen andre egeninvesteringsselskaper?
Hvor solid er View Co-Invest AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Investeringer
VIEW CO-INVEST AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| View Group Holding AS | Oslo | 24,8 % | 2018 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+891 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Folk spør om View Co-Invest AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som View Co-Invest AS?
Det er registrert 13 763 selskaper i Norge innen andre egeninvesteringsselskaper, hvorav 3 230 i Oslo.
Er View Co-Invest AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2018, som er lenger enn 11 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 1 064 andre selskaper i bransjen etablert.
Er View Co-Invest AS et aktivt selskap?
View Co-Invest AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem sitter i styret i View Co-Invest AS?
Morten Olgar Bratlie er registrert som styreleder i View Co-Invest AS, i et styre med 3 medlemmer. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvilke eiere står bak View Co-Invest AS?
Største aksjonær i View Co-Invest AS er Ness, Risan & Partners AS med 10 % av aksjene, fulgt av Bramor AS (5,3 %) og Gjemet AS (4,9 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hvordan går det økonomisk med View Co-Invest AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 0 kr. Egenkapitalen var 460,64 mill kr ved årsslutt.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i View Co-Invest AS?
View Co-Invest AS er vurdert til B – Solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Hvem er revisor for View Co-Invest AS?
View Co-Invest AS bruker View Group AS som regnskapsfører og Crowe Partner Revisjon AS som revisor, ifølge Enhetsregisteret.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.