- Omsetning
- 3,9 mill
- +13,3 %
- Resultat
- −231 211
- −275,9 %
Om Laat AS
Laat AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Stavanger, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Reklamebyråvirksomhet. Virksomheten ble stiftet i 2018 og har vært i drift i 8 år. Arnstein Torsvoll er daglig leder, og Johannes Jesajes Struweg er styreleder. I 2025 hadde Laat AS en omsetning på 3,94 mill kr, en økning på 13 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 231 211 kr. Egenkapitalen var 112 825 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Arnstein Torsvoll med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 278 innen reklamebyråvirksomhet i Stavanger, og ett av 11 047 i Norge. Det er eldre enn 74 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Markedsføring og reklame.
Formål
Drive med tjenesteyting innen markedsføring, strategi, reklame, design og forretningsutvikling.
API og MCPGET /company/920934544
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920934544" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920934544",
"name": "LAAT AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "73.110",
"nace_desc": "Reklamebyråvirksomhet",
"employees": null,
"address": { "municipality": "STAVANGER", "county": "ROGALAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "920934544" })Spør AI-assistenten
Hvor i Stavanger holder Laat AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Laat AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Laat AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +13,3 % fra 2024 · +17 415,1 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3,94 mill kr | −234 557 kr | −231 211 kr | 669 223 kr | 112 825 kr | 556 398 kr |
| 2024 | 3,48 mill kr | 141 736 kr | 131 464 kr | 1,27 mill kr | 344 036 kr | 925 366 kr |
| 2023 | 72 738 kr | 32 455 kr | −54 687 kr | 269 345 kr | 212 572 kr | 56 773 kr |
| 2022 | 28 000 kr | 6 610 kr | 3 598 kr | 289 194 kr | 267 259 kr | 21 935 kr |
| 2021 | 22 500 kr | 8 141 kr | 4 326 kr | 282 761 kr | 263 662 kr | 19 100 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 62 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 43 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 46 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/920934544/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920934544/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920934544",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 3940898,
"operating_profit": -234557,
"net_profit": -231211,
"equity": 112825,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 3478736,
"operating_profit": 141736,
"net_profit": 131464,
"equity": 344036,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "920934544" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Laat AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Laat AS fra 2024 til 2025?
Hvor stort underskudd hadde Laat AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 02.06.2018Styre
3Sist endret 04.08.2026Regnskapsfører
1Sist endret 08.05.2025API og MCPGET /company/920934544/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920934544/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920934544",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "920934544" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Laat AS?
List alle roller i Laat AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Laat AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
2 ute · 2 endret eierandel
- Lisa Hammerseth Andreassenhadde 25 %
- Tonje Pedersenhadde 25 %
- Arnstein Torsvoll25 % → 50 %
- Astri Totland25 % → 50 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Arnstein Torsvoll | Person | Ordinære aksjer | 50,0 % | 15 000 |
| Astri Totland | Person | Ordinære aksjer | 50,0 % | 15 000 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/920934544/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920934544/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920934544",
"shareholders": [
…
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "920934544" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Laat AS, og hvor store eierandeler har de?
Er Laat AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Laat AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Laat AS | BEDR | Reklamebyråvirksomhet | Stavanger | − |
Kunngjøringer17
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 4.8.2026 | Styre ↗ |
| 29.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.7.2025 | Styre ↗ |
| 26.4.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.9.2024 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 6.9.2024 | Vedtektsdato ↗ |
| 6.9.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 6.9.2024 | Signatur ↗ |
| 6.9.2024 | Styre ↗ |
| 6.9.2024 | Foretaksnavn ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/920934544/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920934544/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920934544",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-04", "type": "Styre", … },
{ "dato": "2026-06-29", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "920934544" })Spør AI-assistenten
Når ble Laat AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Laat AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Laat AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+Arnstein Torsvoll(Styremedlem)+Astri Totland(Styremedlem)+Johannes Jesajes Struweg(Styrets leder)−Astri Totland(Styrets leder)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 61,8 % av driftsinntektene — 21,4 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -6,0 % | 3,2 % |
| Resultatmargin | -5,9 % | 2,7 % |
| Egenkapitalandel | 16,9 % | 39,8 % |
| Likviditetsgrad | 1,08 | 1,43 |
| Gjeldsgrad | 4,93 | 0,77 |
| Egenkapitalrentabilitet | -204,9 % | 9,2 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +13,3 % | +1,3 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 12,9 % | 32,6 % |
| Lønnskostnad | 61,8 % | 40,4 % |
| Annen driftskostnad | 31,3 % | 18,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/920934544/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920934544/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920934544",
"nace_code": "73.110",
"industry_count": 2940,
"revenue": { "value": 3940898, "percentile": 0.8126 },
"operating_margin": { "value": -0.0595, "percentile": 0.2692 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "920934544" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Laat AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Laat AS på i bransjen?
Hvor ligger Laat AS blant de 2940 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Offentlige anbud
Laat AS har organisert 1 anbud.
| Publisert | Rolle | Anbud | Sted | Frist | Verdi | Status |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 7.7.2025 | Rådgiver | Design- og reklamebyråtjenester | Rogaland | 1.7.2027 | − | Tildelt |
Kilde: Doffin
API og MCPGET /company/920934544/tenders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920934544/tenders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"agg": { "tenders_won_count": 0, "tenders_won_12mo": 0, "tenders_issued_count": 0 },
"hits": [
{
"notice_id": "2025-110747",
"heading": "Design- og reklamebyråtjenester",
"publication_date": "2025-07-07",
"role": "tender_organiser",
…
}
]
}MCP
get_company_tenders({ "org_no": "920934544" })Spør AI-assistenten
Hva gikk anbudet «Design- og reklamebyråtjenester» ut på?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Laat AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Laat AS?
Det er registrert 11 047 selskaper i Norge innen reklamebyråvirksomhet, hvorav 278 i Stavanger.
Er Laat AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2018, som er lenger enn 74 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 338 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Laat AS?
Laat AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Laat AS?
Daglig leder i Laat AS er Arnstein Torsvoll, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem sitter i styret i Laat AS?
Johannes Jesajes Struweg er registrert som styreleder i Laat AS, i et styre med 3 medlemmer. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvem eier Laat AS?
Laat AS eies i hovedsak av Arnstein Torsvoll (50 %). Totalt er det registrert 2 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Laat AS?
I 2025 omsatte Laat AS for 3,94 mill kr, opp 13 % fra 2024. Årsresultatet ble et underskudd på 231 211 kr.
Hvor solid er balansen til Laat AS?
Egenkapitalen i Laat AS var 112 825 kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 16,9 % av totalkapitalen.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Laat AS?
Laat AS er vurdert til B – Solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Hvordan kommer jeg i kontakt med Laat AS?
I Enhetsregisteret har Laat AS registrert nettsiden laat.no. Telefonnummer er også registrert og vises på selskapssiden.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.