Bølerlia Tannlegesenter AS
- Omsetning
- 4,8 mill
- −2,8 %
- Resultat
- 436 049
- +9,7 %
Om Bølerlia Tannlegesenter AS
Bølerlia Tannlegesenter AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Tannlegetjenester. Virksomheten ble stiftet i 2018 og har vært i drift i 8 år. Silje Samer Gjerde er daglig leder, og Silje Samer Gjerde er styreleder. I 2025 hadde Bølerlia Tannlegesenter AS en omsetning på 4,80 mill kr, en nedgang på 3 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 436 049 kr. Egenkapitalen var 302 994 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Samer Holding AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 1 263 innen tannlegetjenester i Oslo, og ett av 5 991 i Norge. Det ble etablert samme år som 252 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet og formål
Produksjon av tannhelsetjenester samt det som herav naturlig står i forbindelse.
API og MCPGET /company/920873324
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920873324" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920873324",
"name": "BØLERLIA TANNLEGESENTER AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "86.230",
"nace_desc": "Tannlegetjenester",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "920873324" })Spør AI-assistenten
Hvor i Oslo holder Bølerlia Tannlegesenter AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Bølerlia Tannlegesenter AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Bølerlia Tannlegesenter AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −2,8 % fra 2024 · −8,1 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4,80 mill kr | 519 526 kr | 436 049 kr | 1,23 mill kr | 302 994 kr | 930 196 kr |
| 2024 | 4,94 mill kr | 464 200 kr | 397 353 kr | 1,37 mill kr | 439 084 kr | 927 169 kr |
| 2023 | 4,74 mill kr | 713 603 kr | 601 468 kr | 1,54 mill kr | 441 731 kr | 1,10 mill kr |
| 2022 | 4,78 mill kr | 980 193 kr | 730 966 kr | 1,69 mill kr | 440 264 kr | 1,25 mill kr |
| 2021 | 5,22 mill kr | 1,12 mill kr | 845 237 kr | 2,04 mill kr | 409 298 kr | 1,63 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er lønnskostnader, som utgjør om lag 48 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte som oversteg årsresultatet.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 30 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/920873324/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920873324/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920873324",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 4801097,
"operating_profit": 519526,
"net_profit": 436049,
"equity": 302994,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 4937773,
"operating_profit": 464200,
"net_profit": 397353,
"equity": 439084,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "920873324" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Bølerlia Tannlegesenter AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Bølerlia Tannlegesenter AS per år.
Hvordan har omsetningen til Bølerlia Tannlegesenter AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre6
Daglig leder
1Sist endret 30.01.2026Styre
3Sist endret 30.01.2026Regnskapsfører
2Sist endret 05.10.2026API og MCPGET /company/920873324/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920873324/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920873324",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "920873324" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Bølerlia Tannlegesenter AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Bølerlia Tannlegesenter AS?
Hvem er regnskapsfører for Bølerlia Tannlegesenter AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Samer Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 300 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/920873324/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920873324/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920873324",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "SAMER HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "920873324" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Bølerlia Tannlegesenter AS eier Samer Holding AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Bølerlia Tannlegesenter AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Bølerlia Tannlegesenter AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
API og MCPGET /company/920873324/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920873324/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920873324",
"chain": [
{ "org_no": "920797814", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "920873324", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "920873324" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Bølerlia Tannlegesenter AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Bølerlia Tannlegesenter AS | BEDR | Tannlegetjenester | Oslo | − |
Kunngjøringer17
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 14.4.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.1.2026 | Styre ↗ |
| 30.1.2026 | Daglig leder ↗ |
| 26.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.12.2024 | Revisjon av årsregnskap ↗ |
| 23.12.2024 | Revisor ↗ |
| 8.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.12.2022 | Revisor ↗ |
| 29.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/920873324/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920873324/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920873324",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-04-14", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-01-30", "type": "Styre", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "920873324" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Bølerlia Tannlegesenter AS sist endret?
Hvilke fusjoner har Bølerlia Tannlegesenter AS vært involvert i?
Hva er de siste kunngjøringene for Bølerlia Tannlegesenter AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre−KRAFT RÅDGIVNING OG ØKONOMI AS(Regnskapsfører)
- Endring i roller og styre+GJERDE HANSEN REVISJON AS(Regnskapsfører)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre
- Selskapsopplysninger oppdatert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 47,6 % av driftsinntektene — 11,6 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 10,8 % | 12,0 % |
| Resultatmargin | 9,1 % | 11,0 % |
| Egenkapitalandel | 24,6 % | 49,8 % |
| Likviditetsgrad | 1,28 | 1,75 |
| Gjeldsgrad | 3,07 | 0,73 |
| Egenkapitalrentabilitet | 143,9 % | 28,3 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -2,8 % | +3,2 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 10,4 % | 16,6 % |
| Lønnskostnad | 47,6 % | 36,0 % |
| Annen driftskostnad | 29,6 % | 20,8 % |
| Avskrivninger | 1,5 % | 1,6 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/920873324/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920873324/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920873324",
"nace_code": "86.230",
"industry_count": 2222,
"revenue": { "value": 4801097, "percentile": 0.6599 },
"operating_margin": { "value": 0.1082, "percentile": 0.4671 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "920873324" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Bølerlia Tannlegesenter AS på i bransjen?
Hvor ligger Bølerlia Tannlegesenter AS blant de 2222 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Bølerlia Tannlegesenter AS sammenlignet med andre i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+7 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Ofte spurt om Bølerlia Tannlegesenter AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Bølerlia Tannlegesenter AS?
Det er registrert 5 991 selskaper i Norge innen tannlegetjenester, hvorav 1 263 i Oslo.
Er Bølerlia Tannlegesenter AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2018, som er lenger enn 48 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 252 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Bølerlia Tannlegesenter AS i Enhetsregisteret?
Bølerlia Tannlegesenter AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva slags selskap er Bølerlia Tannlegesenter AS?
Bølerlia Tannlegesenter AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er daglig leder i Bølerlia Tannlegesenter AS?
Daglig leder i Bølerlia Tannlegesenter AS er Silje Samer Gjerde, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvilke eiere står bak Bølerlia Tannlegesenter AS?
Bølerlia Tannlegesenter AS eies i hovedsak av Samer Holding AS (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hva er omsetningen til Bølerlia Tannlegesenter AS?
Bølerlia Tannlegesenter AS hadde i 2025 en omsetning på 4,80 mill kr og et overskudd på 436 049 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hva er driftsresultatet til Bølerlia Tannlegesenter AS?
I 2025 hadde Bølerlia Tannlegesenter AS et driftsresultat på 519 526 kr, som tilsvarer en driftsmargin på 10,8 %.
Hvem fører regnskapet til Bølerlia Tannlegesenter AS?
Azets Insight AS er registrert som regnskapsfører for Bølerlia Tannlegesenter AS.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.