- Omsetning
- 2,7 mill
- −8,6 %
- Resultat
- −98 378
- 7 års regnskap
Om Kama Rørlegger AS
Kama Rørlegger AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Øvre Eiker, Buskerud. Selskapet er registrert i bransjen Rørleggerarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2018 og har vært i drift i 8 år. Marcin Sobolak er daglig leder, og Marcin Sobolak er styreleder. I 2025 hadde Kama Rørlegger AS en omsetning på 2,66 mill kr, en nedgang på 9 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 98 378 kr. Egenkapitalen var −367 795 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Marcin Sobolak med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 28 innen rørleggerarbeid i Øvre Eiker, og ett av 4 977 i Norge. Det ble etablert samme år som 163 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (70 %).
Aktivitet og formål
Rørleggervirksomhet og tjenester som naturlig hører sammen med rørleggervirksomhet.
API og MCPGET /company/920845479
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920845479" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920845479",
"name": "KAMA RØRLEGGER AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "43.221",
"nace_desc": "Rørleggerarbeid",
"employees": null,
"address": { "municipality": "ØVRE EIKER", "county": "BUSKERUD", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "920845479" })Spør AI-assistenten
Hvor i Øvre Eiker holder Kama Rørlegger AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Kama Rørlegger AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Kama Rørlegger AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −8,6 % fra 2024 · +36 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,66 mill kr | −84 670 kr | −98 378 kr | 312 751 kr | −367 795 kr | 680 546 kr |
| 2024 | 2,91 mill kr | −92 408 kr | −110 232 kr | 416 122 kr | −269 417 kr | 685 539 kr |
| 2023 | 2,91 mill kr | −9 403 kr | −29 054 kr | 580 771 kr | −159 186 kr | 739 957 kr |
| 2022 | 2,59 mill kr | −31 314 kr | −50 044 kr | 526 785 kr | −130 131 kr | 656 916 kr |
| 2021 | 1,96 mill kr | −146 398 kr | −154 732 kr | 518 765 kr | −80 088 kr | 598 852 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at lønnskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 57 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 73 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/920845479/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920845479/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920845479",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 2662562,
"operating_profit": -84670,
"net_profit": -98378,
"equity": -367795,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 2913009,
"operating_profit": -92408,
"net_profit": -110232,
"equity": -269417,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "920845479" })Spør AI-assistenten
Hvor stort underskudd hadde Kama Rørlegger AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Kama Rørlegger AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Kama Rørlegger AS per år.
Roller og styre3
Daglig leder
1Sist endret 14.05.2018Styre
1Sist endret 14.05.2018Regnskapsfører
1Sist endret 16.05.2018API og MCPGET /company/920845479/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920845479/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920845479",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "920845479" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Kama Rørlegger AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Kama Rørlegger AS?
Hvem er regnskapsfører for Kama Rørlegger AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Marcin Sobolak | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 300 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/920845479/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920845479/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920845479",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "920845479" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Kama Rørlegger AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Kama Rørlegger AS, og hvor store eierandeler har de?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Kama Rørlegger AS | BEDR | Rørleggerarbeid | Øvre Eiker | − |
Kunngjøringer13
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 25.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 17.4.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.5.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.4.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.7.2020 | Vedtektsdato ↗ |
| 9.7.2020 | Forretningsadresse ↗ |
| 27.5.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/920845479/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920845479/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920845479",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-25", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-06-30", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "920845479" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Kama Rørlegger AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Kama Rørlegger AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Kama Rørlegger AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Ny godkjenningNy registrering · Sentral godkjenning
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertBransje:43.220 VVS-arbeid→43.221 Rørleggerarbeid
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 57,0 % av driftsinntektene — 22,1 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -3,2 % | 4,4 % |
| Resultatmargin | -3,7 % | 3,6 % |
| Egenkapitalandel | -117,6 % | 40,9 % |
| Likviditetsgrad | 0,52 | 1,63 |
| Omsetningsvekst (siste år) | -8,6 % | +1,3 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 28,4 % | 42,2 % |
| Lønnskostnad | 57,0 % | 34,9 % |
| Annen driftskostnad | 15,5 % | 14,8 % |
| Avskrivninger | 2,2 % | 1,4 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/920845479/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920845479/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920845479",
"nace_code": "43.221",
"industry_count": 3306,
"revenue": { "value": 2662562, "percentile": 0.4912 },
"operating_margin": { "value": -0.0318, "percentile": 0.2159 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "920845479" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Kama Rørlegger AS blant de 3306 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Kama Rørlegger AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Kama Rørlegger AS blant de største selskapene innen rørleggerarbeid?
Godkjenninger og registre
Kama Rørlegger AS har sentral godkjenning for byggevirksomhet fra Direktoratet for byggkvalitet innen 1 godkjenningsområde.
| Funksjon | Godkjenningsområde | Tiltaksklasse |
|---|---|---|
| Utførende | Sanitærinstallasjoner | 1 |
Kilde: Direktoratet for byggkvalitet
Lignende selskaper
AIOgså i Øvre Eiker
1 000+ til i Øvre Eiker →Vis 5 tilVis færre
Ofte spurt om Kama Rørlegger AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Kama Rørlegger AS?
Det er registrert 4 977 selskaper i Norge innen rørleggerarbeid, hvorav 28 i Øvre Eiker.
Er Kama Rørlegger AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2018, som er lenger enn 47 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 163 andre selskaper i bransjen etablert.
Går Kama Rørlegger AS bedre enn andre i bransjen?
Kama Rørlegger AS hadde en driftsmargin på −3,2 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 4,4 % for rørleggerarbeid.
Hvilken status har Kama Rørlegger AS i Enhetsregisteret?
Kama Rørlegger AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Kama Rørlegger AS?
Daglig leder i Kama Rørlegger AS er Marcin Sobolak, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem eier Kama Rørlegger AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Marcin Sobolak største eier i Kama Rørlegger AS med 100 % av aksjene.
Hva er omsetningen til Kama Rørlegger AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 2,66 mill kr, ned 9 % fra 2024. Egenkapitalen var −367 795 kr ved årsslutt.
Er Kama Rørlegger AS registrert i MVA-registeret?
Kama Rørlegger AS er registrert i MVA-registeret (siden 2018) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Buskerud
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.