Graffer Kraft AS
- Omsetning
- 2,4 mill
- −4,5 %
- Resultat
- −1,8 mill
- 7 års regnskap
Om Graffer Kraft AS
Graffer Kraft AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Produksjon av elektrisitet fra vannkraft. Virksomheten ble stiftet i 2018 og har vært i drift i 8 år. Knud Hans Nørve er styrets leder. I 2025 hadde Graffer Kraft AS en omsetning på 2,43 mill kr, en nedgang på 4 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 1,82 mill kr. Egenkapitalen var 7,82 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Clemens Kraftverk AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 177 innen produksjon av elektrisitet fra vannkraft i Oslo, og ett av 1 031 i Norge. Det ble etablert samme år som 34 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (88 %).
Aktivitet
Produksjon av elektrisitet fra vannkraft.
Formål
Utvikle, bygge, eie og drive kraftverk. Herunder delta i selskaper med samme formål.
API og MCPGET /company/920804039
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920804039" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920804039",
"name": "GRAFFER KRAFT AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "35.121",
"nace_desc": "Produksjon av elektrisitet fra vannkraft",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "920804039" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Graffer Kraft AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Graffer Kraft AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Graffer Kraft AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −4,5 % fra 2024 · +16 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,43 mill kr | −35 046 kr | −1,82 mill kr | 45,45 mill kr | 7,82 mill kr | 37,63 mill kr |
| 2024 | 2,55 mill kr | 65 668 kr | −1,76 mill kr | 45,70 mill kr | 9,63 mill kr | 36,06 mill kr |
| 2023 | 2,68 mill kr | 70 101 kr | −1,53 mill kr | 46,33 mill kr | 11,39 mill kr | 34,94 mill kr |
| 2022 | 1,66 mill kr | −469 436 kr | −1,18 mill kr | 47,61 mill kr | 12,92 mill kr | 34,69 mill kr |
| 2021 | 2,10 mill kr | 1,04 mill kr | 325 237 kr | 48,21 mill kr | 14,10 mill kr | 34,10 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at andre driftskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 43 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Rentekostnad til konsernselskaper
- 2,3 mill kr
API og MCPGET /company/920804039/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920804039/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920804039",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 2433664,
"operating_profit": -35046,
"net_profit": -1818077,
"equity": 7815855,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 2547446,
"operating_profit": 65668,
"net_profit": -1755912,
"equity": 9633932,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "920804039" })Spør AI-assistenten
Hvor mye falt omsetningen til Graffer Kraft AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Hvor stort underskudd hadde Graffer Kraft AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Graffer Kraft AS de siste årene.
Roller og styre3
Styre
2Sist endret 10.07.2025Revisor
1Sist endret 30.04.2018API og MCPGET /company/920804039/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920804039/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920804039",
"roles": [
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "920804039" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Graffer Kraft AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Graffer Kraft AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Graffer Kraft AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Clemens Kraftverk AS100 %
- Vaksvik Kraft AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Clemens Kraftverk AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 30 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/920804039/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920804039/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920804039",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "CLEMENS KRAFTVERK AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 100,
"year": 2025,
…
}
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "920804039" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Graffer Kraft AS eier Clemens Kraftverk AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Graffer Kraft AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Graffer Kraft AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Clemens Kraftverk AS
34 selskaperAPI og MCPGET /company/920804039/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920804039/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920804039",
"chain": [
{ "org_no": "912660680", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "934006127", "owner_pct": 100, … },
{ "org_no": "989728504", "owner_pct": 50.1, … },
…
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "920804039" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Graffer Kraft AS?
Hvem eier Graffer Kraft AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvor mange ledd er det i eierkjeden over Graffer Kraft AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Graffer Kraft AS | BEDR | Produksjon av elektrisitet fra vannkraft | Oslo | − |
Kunngjøringer18
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 11.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.7.2025 | Styre ↗ |
| 1.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.7.2023 | Styre ↗ |
| 29.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.11.2022 | Signatur ↗ |
| 11.10.2022 | Vedtektsdato ↗ |
| 30.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.6.2022 | Styre ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/920804039/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920804039/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920804039",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-11", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-10", "type": "Styre", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "920804039" })Spør AI-assistenten
Når leverte Graffer Kraft AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Graffer Kraft AS sist endret?
Har Graffer Kraft AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Avskrivninger utgjør 41,1 % av driftsinntektene — 29,1 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -1,4 % | 23,9 % |
| Resultatmargin | -74,7 % | 6,7 % |
| Egenkapitalandel | 17,2 % | 39,3 % |
| Likviditetsgrad | 0,01 | 1,72 |
| Gjeldsgrad | 4,81 | 1,03 |
| Egenkapitalrentabilitet | -23,3 % | 1,4 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -4,5 % | +2,1 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 17,0 % | 6,1 % |
| Annen driftskostnad | 43,3 % | 31,4 % |
| Avskrivninger | 41,1 % | 12,0 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/920804039/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920804039/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920804039",
"nace_code": "35.121",
"industry_count": 934,
"revenue": { "value": 2433664, "percentile": 0.5914 },
"operating_margin": { "value": -0.0144, "percentile": 0.3156 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "920804039" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Graffer Kraft AS på i bransjen?
Hvor ligger Graffer Kraft AS blant de 934 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Graffer Kraft AS sammenlignet med andre i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+63 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Graffer Kraft AS
Hvor stor er bransjen Graffer Kraft AS tilhører?
Graffer Kraft AS er ett av 177 selskaper innen produksjon av elektrisitet fra vannkraft i Oslo, og ett av 1 031 på landsbasis.
Hvor lenge har Graffer Kraft AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Graffer Kraft AS ble etablert i 2018 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 30 % av selskapene i bransjen.
Er Graffer Kraft AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Graffer Kraft AS i Brønnøysundregistrene.
Hva gjør Graffer Kraft AS?
Graffer Kraft AS er registrert i bransjen Produksjon av elektrisitet fra vannkraft (næringskode 35.121). Registrert aktivitet: Produksjon av elektrisitet fra vannkraft.
Hvem er største aksjonær i Graffer Kraft AS?
Største aksjonær i Graffer Kraft AS er Clemens Kraftverk AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hvem er morselskapet til Graffer Kraft AS?
Selskapet er datterselskap av Clemens Kraftverk AS (100 % eierandel). Øverste morselskap i konsernet er Nærings- Og Fiskeridepartementet.
Går Graffer Kraft AS med overskudd?
I 2025 omsatte Graffer Kraft AS for 2,43 mill kr, ned 4 % fra 2024. Årsresultatet ble et underskudd på 1,82 mill kr.
Hvor mye egenkapital har Graffer Kraft AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Graffer Kraft AS en egenkapital på 7,82 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 17,2 %.
Hvor stor aksjekapital har Graffer Kraft AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Graffer Kraft AS er 6,03 mill kr (30 000 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Hvor solid er økonomien i Graffer Kraft AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Graffer Kraft AS økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.