Mauritz Landhandel AS
Org.nr 920776213
Om Mauritz Landhandel AS
Mauritz Landhandel AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Os, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler. Virksomheten ble stiftet i 2018 og har vært i drift i 8 år. Line Tveter Siksjø er daglig leder, og Knut Feragen er styreleder. I 2025 hadde Mauritz Landhandel AS en omsetning på 5,14 mill kr, en nedgang på 8 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 93 414 kr. Egenkapitalen var 362 635 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Knut Feragen med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 3 innen detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler i Os, og ett av 5 121 i Norge. Det ble etablert samme år som 175 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (73 %).
Aktivitet og formål
Dagligvarehandel med tilleggstjenester for hyttefolk og fastboende og det som naturlig hører til dette.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 5,14 mill kr | −97 332 kr | −93 414 kr | 860 909 kr | 362 635 kr | 498 274 kr |
| 2024 | 5,56 mill kr | 166 820 kr | 121 915 kr | 1,09 mill kr | 456 049 kr | 630 766 kr |
| 2023 | 5,93 mill kr | −29 531 kr | −94 480 kr | 1,02 mill kr | 334 134 kr | 680 997 kr |
| 2022 | 6,42 mill kr | −334 703 kr | −367 593 kr | 1,31 mill kr | −65 386 kr | 1,38 mill kr |
| 2021 | 7,03 mill kr | 177 368 kr | 128 537 kr | 1,31 mill kr | 302 207 kr | 1,01 mill kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 68 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 20 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 30 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Roller og styre6
Daglig leder
1Sist endret 22.05.2023Styre
3Sist endret 13.11.2023Regnskapsfører
1Sist endret 20.06.2018Revisor
1Sist endret 29.11.2024Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
2 nye · 2 ute
- Knut Feragen50 %
- Line Tveter Siksjø50 %
- Siv Hedlundhadde 50 %
- Tor Magne Holøienhadde 50 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Knut Feragen | Person | Ordinære aksjer | 50.0 % | 15 |
| Line Tveter Siksjø | Person | Ordinære aksjer | 50.0 % | 15 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Mauritz Landhandel AS | BEDR | Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler | Os | − |
Kunngjøringer17
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 28.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.11.2024 | Revisor ↗ |
| 9.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.11.2023 | Forretningsadresse ↗ |
| 13.11.2023 | Signatur ↗ |
| 13.11.2023 | Styre ↗ |
| 2.9.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.5.2023 | Daglig leder ↗ |
| 23.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 19,9 % av driftsinntektene — 8,0 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -1,9 % | 1,3 % |
| Resultatmargin | -1,8 % | 1,1 % |
| Egenkapitalandel | 42,1 % | 26,6 % |
| Likviditetsgrad | 1,59 | 1,31 |
| Gjeldsgrad | 1,37 | 1,95 |
| Egenkapitalrentabilitet | -25,8 % | 16,7 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -7,5 % | +4,4 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 67,7 % | 74,2 % |
| Lønnskostnad | 19,9 % | 11,9 % |
| Annen driftskostnad | 13,6 % | 10,2 % |
| Avskrivninger | 0,7 % | 0,5 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Lignende selskaper
AIOgså i Os
+565 til i Os →Godt å vite om Mauritz Landhandel AS
Hvor stor er bransjen Mauritz Landhandel AS tilhører?
Mauritz Landhandel AS er ett av 3 selskaper innen detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler i Os, og ett av 5 121 på landsbasis.
Hvor lenge har Mauritz Landhandel AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Mauritz Landhandel AS ble etablert i 2018 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 47 % av selskapene i bransjen.
Hva er statusen til Mauritz Landhandel AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Mauritz Landhandel AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Mauritz Landhandel AS?
Line Tveter Siksjø er registrert som daglig leder i Mauritz Landhandel AS.
Hvilke eiere står bak Mauritz Landhandel AS?
Mauritz Landhandel AS eies i hovedsak av Knut Feragen (50 %). Totalt er det registrert 2 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hva omsatte Mauritz Landhandel AS for i 2025?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 5,14 mill kr, ned 8 % fra 2024. Egenkapitalen var 362 635 kr ved årsslutt.
Hvor lønnsom er driften i Mauritz Landhandel AS?
Driftsresultatet for 2025 var −97 332 kr (driftsmargin −1,9 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor mye egenkapital har Mauritz Landhandel AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Mauritz Landhandel AS en egenkapital på 362 635 kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 42,1 %.
Hvor solid er økonomien i Mauritz Landhandel AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Mauritz Landhandel AS økonomisk helse-vurderingen B (Solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Innlandet
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.